Ухвала
від 07.12.2023 по справі 601/3044/23
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 601/3044/23

Провадження № 1-кс/601/1217/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2023 року Слідчий суддя Кременецького районногосуду Тернопільської області ОСОБА_1 , заучастю секретарясудового засідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуміста Кременецьклопотання cлідчого СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, по кримінальному провадженні № 12023211010000684 від 11.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 298 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВКременецького РВПГУНП вТернопільській області ОСОБА_3 запогодженням прокуроромКременецької окружноїпрокуратури ОСОБА_4 , звернулася до Кременецького районного суду Тернопільської області з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, по кримінальному провадженні № 12023211010000684 від 11.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 298 КК України.

З клопотання вбачається, що досудовим розслідуванням встановлено, 11 вересня 2023 року у Кременецький РВП надійшли матеріали із УСБУ в Тернопільській області, про те, що представники релігійної організації ІНФОРМАЦІЯ_1 пошкодили пам`ятку архітектури національного значення, а саме будівлю ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

11.09.2023 Кременецькою окружною прокуратурою за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за №12023211010000684 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 298 КК України.

Зокрема, уповноважені особи у 2013-2015 році побудували будівлю із примиканням її до храму, келій та дзвіниці ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також примкнули західну будівлю до келій монастиря, що в свою чергу пошкодило фасад вищевказаної пам`ятки, що за адресою: АДРЕСА_1 . Даний монастир заснований XVII століття та являється пам`яткою архітектури Національного значення і перебуває у власності держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_4 та на оперативному управлінні та балансі ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ).

Разом з тим, жодних дозволів на проведення реставраційних, ремонтно-будівельних робіт та робіт з поточного ремонту на пам`ятці архітектури національного значення у балансоутримувача ІНФОРМАЦІЯ_5 та інших уповноважених органів виконавчої влади не надавалося та не погоджувались.

Зазначені роботи відбувалися за відсутності науково-проектної документації на проведення робіт з порушенням реставраційних норм і правил, що погоджуються центральними органами влади. Побудова вказаної будівлі та примикання її до означених об`єктів ІНФОРМАЦІЯ_3 проведено з порушеннями режимів використання із змінами та доповненнями без збереження його матеріальної автентичності, а також елементів обладнання, упорядкування та оздоби.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності об`єкту нерухомості що за адресою АДРЕСА_1 , а саме: комплекс споруд Богоявленського монастиря XVII ст., загальною площею 3218.0 кв.м., до складу якого входять комплекс келій 1831.1. кв.м., Собор 417.кв.м., підвали 863.2 кв.м., дзвіниця 105.8 кв.м. зареєстроване за державою в особі ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), та перебуває на балансі ІНФОРМАЦІЯ_5 на підставі розпорядження КМУ №635-р від 16.11.2002 року та наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 №1240/0/16-11 від 26.11.2011 року.

Відповідно до Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 , що затверджений наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 22 червня 2007 року №70, основними завданнями заповідника є здійснення заходів з охорони і збереження закріплених за Заповідником об`єктів культурної спадщини, пов`язаних з ними територій та рухових предметів, творів монументального, образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, ведення науково методичної роботи з питань охорони культурної спадщини.

В ході допиту заступника директора ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_5 встановлено, що у ІНФОРМАЦІЯ_10 наявний паспорт на охоронний договір на пам`ятку архітектури національного значення « ІНФОРМАЦІЯ_11 (Богоявленський костел, 1760 р., Корпус келій, 1960 р., Дзвіниця ХХ ст.).

Таким чином з метою розкриття даного злочину та повного і об`єктивного дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме в отриманні документів положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 , облікову картку об`єкта культурної спадщини пам`ятки архітектури національного значення « ІНФОРМАЦІЯ_11 ( АДРЕСА_3 ) та інші документи, що підтверджують статус, територію, режим використання вказаної пам`ятки, що знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_10 , що за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, надіславши на адресу суду заяву, згідно якої просить розглядати клопотання без її участі.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_9 про дату, час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, у судове засідання не з`явився.

З огляду на викладене, відповідно до вимог частини 4 статті 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Подане клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів відповідає вимогам частини 2статті 160 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 162 КПК Україниінформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощоє документом, який містить охоронювану законом інформацію.

Відповідно до частини 5 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 статті 163КК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Ознайомившись з клопотанням та доданими до нього документами, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Як вбачається із змісту частин 3, 4 статті 165 КПК України особа,яка пред`являєухвалу протимчасовий доступдо речейі оригіналівабо копійдокументів,зобов`язана залишитиволодільцю речейі оригіналівабо копійдокументів описречей іоригіналів абокопій документів,які буливилучені навиконання ухвалислідчого судді,суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів.

На підставі наведеного, керуючись статтями 135, 160, 163, 165, 309 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації з можливістю їх подальшого вилучення, володільцем яких є ІНФОРМАЦІЯ_7 , що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: до положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 , облікову картку об`єкта культурної спадщини пам`ятки архітектури національного значення « ІНФОРМАЦІЯ_11 ( АДРЕСА_3 ) та інші документи, що підтверджують статус, територію, режим використання вказаної пам`ятки.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (ч. 1 ст. 166 КПК України).

Строк дії ухвали - один місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.12.2023
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу115460059
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —601/3044/23

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Коротич І. А.

Ухвала від 27.10.2023

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Коротич І. А.

Ухвала від 26.10.2023

Кримінальне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Коротич І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні