Справа № 758/4165/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(З А О Ч Н Е)
04 грудня 2023 року Подільський районний суд міста Києва у складі:\
головуючої судді Будзан Л.Д.,
за участю:
секретаря судового засідання Соколовської А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства Комерційний банк «Стандарт», третя особа: Шістнадцята Київська державна нотаріальна контора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Подільський відділ ДВС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з майна, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства Комерційний банк «Стандарт», треті особи: Шістнадцята Київська державна нотаріальна контора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Подільський відділ ДВС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому просить суд зняти арешт з нерухомого майна, накладеного постановою ВДВС Подільського районного управління юстиції в м. Києві від 19.11.2007 серії №904/18, АК №227411 із забороною його відчуження.
Позовну заяву мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивачки - ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина квартиру за адресою: АДРЕСА_1 . 18.08.2016 позивач звернулася до Шістнадцятої Київської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, та їй стало відомо про наявність обтяження спадкового майна від 22.11.2007, реєстратор: Чотирнадцята нотаріальна контора, що виникло на підставі постанови ВДВС Подільського районного управління юстиції в м. Києві про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серії №904/18, АК №227411 від 19.11.2007. При зверненні до Виконавчої служби, було отримано відповідь про те, що виконавчі документи стосовно позивачки на виконанні не перебувають, а тому відсутні підстави для скасування арешту майна. Таким чином, вказує, що наявний в реєстрі арешт на майно та відповідний запис про це обмежує її права як спадкоємиці, а тому, у зв`язку з неможливістю скасування арешту майна в позасудовому порядку, позивач вимушена звернутись до суду за захистом своїх прав.
19.04.2023 ухвалою Подільського районного суду міста Києва відкрито провадження у справі, прийнято рішення про розгляд справи за правилами позовного провадження в спрощеному порядку з повідомленням сторін, встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
У відповідності до ст. 174, 178 ЦПК України, відповідач не скористався своїм правом та не направив суду відзив на позовну заяву із викладенням заперечень проти неї.
Позивач в судове засідання не з`явилась, про дату та час розгляду справи була повідомлена належним чином, та як вбачається з матеріалів позовної заяви, остання просить справу слухати за її відсутності та в разі неявки відповідача в судове засідання не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином у порядку, визначеному ч. 1 ст. 130 ЦПК України, про причини неявки суд не повідомив.
Треті особи, будучи належним чином повідомленими, в судове засідання не з`явились та про причини неявки суд не повідомили, від Шістнадцятої Київської державної нотаріальної контори Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшла заява про розгляд без участі.
Згідно ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи те, що позивач не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача, а відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, неодноразово без поважних причин не з`явився, відзив не подав, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, а матеріали, що є у справі, достатніми для цього.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є онукою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , та, відповідно, спадкоємицею померлої.
При цьому, в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна наявний запис про арешт нерухомого майна, реєстраційний номер витягу 6084637 від 22.11.2007, зареєстрований на підставі постанови відділу державної виконавчої служби Подільського РУЮ в м. Києві від 19.11.2007 серії №904/18, АК №227411.
Відповідно до листа Подільського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 13.07.2022 за вих. №37402, вказано, що перевіркою даних автоматизованої системи встановлено, що виконавчі провадження де боржником є ОСОБА_2 у відділі на виконанні не перебувають та вилучення даного обтяження не належить до компетенції Подільського ВДВС у м. Києві.
У Київському державному нотаріальному архіві позивачем отримано копію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 19.11.2007, серія АК №227411, з якої вбачається, що державним виконавцем Ясковцем Є.О. на підставі виконавчого напису №1211, виданого 25.05.2007 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Комерційний Банк Стандарт» боргу у сумі 35 636,60 грн, накладено арешт на майно, що належить ОСОБА_2 , а саме: АДРЕСА_1 , із забороною відчуження.
Як вбачається із заяви ВАТ Комерційний Банк «Національний Стандарт» від 29.11.2007, заборгованість за кредитним договором №74 від 19.11.2004, боржником ОСОБА_2 повністю сплачена.
Враховуючи викладені обставини, позивач вказує, що на даний час підстави для арешту майна відсутні, заборгованість сплачена, а тому наявний у реєстрі арешт на майно спадкодавця унеможливлює належну реалізацію позивачкою спадкових справ, зняти арешт із майна в позасудовому порядку не вбачається можливим, а тому вимушена звернутись до суду із даним позовом.
Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог, суд приймає до уваги те, що згідно із частиною 1 статті 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до приписів статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Стаття 1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження», у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв`язку із закінченням виконавчого провадження.
Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається яке на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно зі ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Судом встановлено, що на примусовому виконанні виконавчий лист, за яким боржником є ОСОБА_2 , не перебуває, та на даний час відсутні виконавчі провадження, боржником за якими є ОСОБА_2 спадкоємицею якої є позивачка у даній справі. Після завершення виконавчого провадження, та перед його знищенням державним виконавцем не було вирішено питання щодо зняття арешту, а тому на даний час відсутні підстави для арешту майна ОСОБА_2, у зв`язку із чим, питання щодо зняття арешту з вказаного підлягає вирішенню виключно у судовому порядку.
Слід зазначити, що відповідачем не наведено об`єктивної необхідності в існуванні арешту, накладеного на нерухоме майно, яке належало померлій ОСОБА_2 , та доводи позивача в цій частині жодним чином не спростовані.
Враховуючи викладене, а також виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, встановлених обставин справи, системного аналізу положень чинного законодавства, відсутності будь-яких заперечень зі сторони відповідача, а також неможливістю позивача реалізувати свої спадкові права після смерті ОСОБА_2 , суд вважає, що позов є обґрунтованим та законним, в зв`язку з чим, підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі наведеного та керуючись ст. 81, 223, 268, 280, 281 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства Комерційний банк «Стандарт», третя особа: Шістнадцята державна нотаріальна контора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Подільський відділ ДВС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зняття арешту з майна, - задовольнити.
Зняти арешт з квартири АДРЕСА_2 , реєстраційний номер обтяження 6084637, реєстрація обтяження 22.11.2007 року, реєстратор: Чотирнадцята державна нотаріальна контора, підстава обтяження: постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження №904/18, АК №227411, 19.11.2007, ВДВС Подільського районного управління юстиції міста Києва, вих. №541/18 від 19.11.2007.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, а в разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повне найменування сторін по справі:
позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП, НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_3 )
відповідач: Відкрите акціонерне товариство Комерційний банк «Стандарт», код ЄДРПОУ 19020301, юридична адреса: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, буд. 47;
треті особи: Шістнадцята державна нотаріальна контора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), код ЄДРПОУ : 39121983, юридична адреса: 02091, м. Київ, Харківське шосе, 172;
Подільський відділ ДВС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (РНОКПП: 34482497, місцезнаходження: 04208, м. Київ, пр-т. Гонгадзе, буд. 5-б).
Суддя Леся БУДЗАН
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 11.12.2023 |
Номер документу | 115477243 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Будзан Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні