СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
07 грудня 2023 року Справа №480/12502/23
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Осіпова О.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Сумській області про визнання незаконним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління поліції охорони в Сумській області (вул. Псільська, 36,м. Суми,Сумська область,40022) , в якій просить:
1. Визнати незаконним та скасувати наказ Управління поліції охорони в Сумській області від 01.11.2023 № 232 о/с «По особовому складу» щодо звільнення з посади водія взводу № З роти реагування батальйону Управління поліції охорони в Сумській області ОСОБА_1 .
2. Поновити ОСОБА_1 на службі в Управлінні поліції охорони в Сумській області на посаді водія взводу № 3 роти реагування батальйону Управління поліції охорони в Сумській області.
3. Стягнути з Управління поліції охорони в Сумській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу в розмірі з розрахунку середньоденного грошового забезпечення 620,00 грн.
4. Допустити до негайного виконання в частині поновлення ОСОБА_1 на службі в Управлінні поліції охорони в Сумській області на посаді водія взводу № 3 роти реагування батальйону Управління поліції охорони в Сумській області та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в розмірі 18600,00 грн.
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.
Також позивач просить проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Суд зауважує, що згідно з ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, суд відмовляє у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та вважає необхідним проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Щодо клопотання позивача направляти йому кореспонденцію суду на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 , суд зазначає наступне.
Згідно ст. 18 КАС України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунаційна системв (далі - ЄСІТС).
Відповідно до п. 24 «Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи", затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі - Положення), підсистема "Електронний суд" (Електронний суд) - підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей підсистеми ЄСІТС реалізованого функціоналу створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи.
В п. 36 Положення зазначається, що підсистема "Електронний суд" забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до Електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених.
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, у порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу (ч. 5 ст. 18 КАС України).
Особам, які не мають зареєстрованих Електронних кабінетів, документи у передбачених цим пунктом випадках можуть надсилатися засобами підсистем ЄСІТС на адресу електронної пошти, вказану такими особами під час подання документів до суду.
Згідно Положення офіційна електронна адреса - сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, що використовується при реєстрації Електронного кабінету, не може бути зареєстрована в доменній зоні, використання якої заборонено законодавством України.
Відповідно до висновків Касаційного адміністративного суду у постанові від 07.07.2022 у справі №120/4298/21-а, офіційною електронною адресою є адреса електронної пошти, вказана користувачем в «Електронному кабінеті» ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів.
Суд зазначає, що позивачем не надано до суду доказів наявності в нього офіційної електронної адреси.
Отже, у зв`язку з відсутністю у позивача офіційної електронної адреси та відсутністю норм в КАС України щодо направлення судом документів на електронну адресу учасників справи, оскільки такі документи надсилаються засобами підсистем ЄСІТС, суд залишає без задоволення клопотання представника позивача про направлення процесуальних документів на його електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд зауважує, що в період з 27.11.2023 по 05.12.2023 головуюча по справі суддя Осіпова О.О. перебувала на лікарняному, у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю.
Керуючись ст.ст. 12, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 480/12502/23 за позовом ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Сумській області про визнання незаконним та скасування наказу (Номер категорії справи 106030000).
2. Клопотання позивача про надіслання кореспонденції на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення.
3. У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.
4. Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити справу до розгляду у підготовчому засіданні на 20 лютого 2023 року о 15:45 год. в приміщенні Сумського окружного адміністративного суду за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159, зал 209.
4. Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
5. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду).
Витребувати в Управління поліції охорони в Сумській бласті посадову інструкцію, рапорт на зільнення від 01.11.2023 та довідку про середньомісячну та середньоденну заробітну плату ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
6. Встановити позивачу 5-денний строк для подання відповіді на відзив відповідача проти позову з дня надіслання (вручення) йому копії такого відзиву та доданих до нього документів, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
7. Встановити відповідачу 5-денний строк для подання заперечень щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів з дня надіслання (вручення) йому копії відповіді на відзив та доданих до нього документів, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
8. Роз`яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України на вебсторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Осіпова
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2023 |
Оприлюднено | 11.12.2023 |
Номер документу | 115481212 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.О. Осіпова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні