08.12.23
11-кс/812/2690/23
МИКОЛАЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
№2682
У Х В А Л А
15 червня 2023 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши провадження №11-кс/812/2690/23 за клопотанням старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області майора поліції ОСОБА_2 , про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
в с т а н о в и в:
Відповідно до витягу з ЄРДР 16.10.2020 р. відкрито кримінальне провадження №12020230000000395 щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 та ч. 2 ст. 199 КК України, який відповідно до вимог ч. 5 ст. 12 КК України віднесений до категорії тяжких.
Зі змісту клопотання вбачається, що ОСОБА_4 та його брат ОСОБА_5 організували незаконне виготовлення та розфасовку для подальшого збуту на території м. Херсона та Херсонської області підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів).
Безпосередніми виконавцями, які, за вказівками останніх, займаються транспортуванням з місць отримання продукції каналами «Нової пошти» до орендованих складських приміщень, виготовленням алкогольних напоїв, збутом продукції до торгових магазинів, збором грошових коштів, є: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 .
Одним зі складних приміщень, де незаконно виготовляються та зберігаються до збуту підакцизні товари є склад, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який братам Банішевським неофіційно передав в оренду ОСОБА_7 .
Закупівля підроблених алкогольних напоїв та спирту здійснюється через громадянку ОСОБА_8 на складі, за адресою: АДРЕСА_2 .
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_3 у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, є дані, викладені у протоколі допиту ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , а також протоколах за результатами проведення НСРД від 05.05.2023 №3/37-1025, 3/37-10223, 3/37-1043 та іншими матеріалами.
Однак зазначені докази не достатні для внесення повідомлення про підозру та потребують перевірки за допомогою негласних слідчих (розшукових) дій.
У зв`язку з цим в клопотанні ставиться питання про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо, відеоконтроль розмов або інших звуків, рухів та дій ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пов`язаних з його діяльністю або місцем перебування, строком два місяці.
Строк проведення негласної слідчої (розшукової) дії - два місяці, слідчий обґрунтовував необхідністю ефективного документування кримінального правопорушення, отримання достовірних даних, щодо обставин його вчинення, а також викриття всіх осіб, причетних до вчинення цього кримінального правопорушення.
Заслухавши доводи слідчого, який просив задовольнити клопотання, вивчивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Клопотання відповідає вимогам ст. 248 КПК України, до нього додано витяг з ЄРДР.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини повноваження державних органів на проведення таємного спостереження за громадянами в ході кримінального розслідування визнаються Конвенцією в тій мірі, в якій вони є абсолютно необхідними (див. mutatis mutandis, рішення у справі Klass and Others v. Germany, від 6 вересня 1978 року, п. 42, рішення у справі Волохи проти України, від 2 листопада 2006 року, п. 43).
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до вчинення зазначеного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується протоколами допиту свідків ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , а також протоколами за результатами проведення НСРД від 05.05.2023 №3/37-1025, 3/37-10223, 3/37-1043 та іншими матеріалами.
Необхідність проведення негласної слідчої (розшукової) дії обґрунтовується тим, що розмови ОСОБА_3 або інші звуки, рухи, дії, пов`язані з його діяльністю або місцем перебування, можуть містяться відомості, які мають значення для досудового розслідування.
Водночас конспіративний характер протиправної діяльності останнього не дозволяє отримати достовірні, об`єктивні відомості про злочин та осіб, які його вчинили, шляхом проведення гласних, відкритих слідчих дій та забезпечити виконання завдань кримінального провадження.
Отже, здобути докази злочинної діяльності ОСОБА_3 , а також його спільників, в інший спосіб неможливо.
На підставі наведеного та враховуючи, що вказаний у клопотанні злочин є тяжким, існують достатні підстави вважати, що під час проведення стосовно ОСОБА_3 , зазначеної вище негласної слідчої (розшукової) дії можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, які його вчинили. Здобути зазначені докази в інший спосіб неможливо, а тому вважаю, що застосування вказаної негласної слідчої (розшукової) дії є абсолютно необхідним.
Вказаний в клопотанні строк проведення негласної слідчої (розшукової) дії - два місяці, є обґрунтованим, і в достатній мірі забезпечить ефективне документування кримінального правопорушення, фіксацію фактичних даних, щодо обставин його вчинення, а також викриття осіб, причетних до вчинення цього кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст.247, 248, 249, 260 КПК України,-
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо, відеоконтроль розмов або інших звуків, рухів та дій ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пов`язаних з його діяльністю або місцем перебування.
Строк дії ухвали - два місяці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Миколаївського
апеляційного суду ОСОБА_1
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2023 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 115492977 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Миколаївський апеляційний суд
Кушнірова Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні