Справа № 544/2617/23
1-кп/544/204/2023
Номер рядка звіту 93
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2023 року м.Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої розглядається клопотання, ОСОБА_4 ,
захисника адвоката ОСОБА_5 ,
законного представника ОСОБА_4 ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про застосуванняпримусових заходівмедичного характеруу кримінальномупровадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12023170580000355від 02.08.2023,відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Полтава, громадянина України, із середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, пенсіонера, маючого ІІ групу інвалідності, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
щодо вчинення суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.185 КК України за наступних обставин.
25 червня 2023 року близько 15год 22хв ОСОБА_4 , в період дії воєнного стану в Україні, визначеного 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та продовженого Указом Президента України № 254/2023 від 01.05.2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» на 90 діб, прийшов до магазину «Аврора» ТОВ «ВИГІДНА ПОКУПКА», що розташований за адресою: м.Пирятин, вул..Соборна, 25, де, перебуваючи біля стелажів з електроприладдям, із полиці таємно викрав навушники марки X-DIGITAL HBS-110, чорного кольору, вартістю 349грн. Після чого ОСОБА_4 разом з викраденим залишив приміщення магазину, не розрахувавшись за товар, чим заподіяв потерпілому ТОВ «ВИГІДНА ПОКУПКА» майнову шкоду на вищевказану суму.
У судовому засіданні ОСОБА_4 розказав, що він у червні 2023 року прийшов в магазин «Аврора» та роздивлявся там товар. Йому сподобались навушники бездротові, тому він вирішив забрати їх собі. Дістав з коробки навушники та забрав їх собі, а пусту коробку поклав на місце. Навушники зберігав вдома, інколи ними користувався.
Представник потерпілої особи у судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд кримінального провадження без його участі.
Обставини вчинення ОСОБА_4 суспільно-небезпечного діяння, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, знайшли своє об`єктивне підтвердження в ході судового розгляду та доводяться наступною сукупністю належних та допустимих доказів:
- заявою ТОВ «ВИГІДНА ПОКУПКА» про те, що працівниками магазину виявлено факт скоєння 25.06.2023 крадіжки, що зафіксовано камерами внутрішнього відео спостереження. Загальна сума виявлених збитків 349грн;
- актом інвентаризації №154515723 на магазині ТМ «Аврора» в м.Пирятин Полтавської області, вул..Соборна, 25 (2 поверх), станом на 25.06.2023, в якому зафіксовано вартість викраденого товару навушників марки X-DIGITAL HBS-110, чорного кольору - 349грн;
- довідкою про ціну товару - навушників марки X-DIGITAL HBS-110 349грн;
- протоколом огляду місця події від 03.08.2023 та фото таблицею до нього, в ході якого проведено огляд приміщення магазину «Аврора» ТОВ «ВИГІДНА ПОКУПКА», що розташований за адресою: м.Пирятин, вул..Соборна, 25;
- протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 21.08.2023, в якому містяться фактичні дані про те, як свідок ОСОБА_7 впізнав чоловіка на фото №2 за кольором волосся (чорний), по широкому носу, великих очах та худорлявому обличчю;
- заявою ОСОБА_4 про те, що він добровільно видає працівникам поліції викрадені ним в магазині «Аврора» бездротові навушники X-DIGITAL HBS-110;
- протоколом огляду предмету від 09.08.2023 та фото таблицею до нього, де зафіксовано огляд бездротових навушників марки X-DIGITAL HBS-110 чорного кольору;
- висновком товарознавчої експертизи від 11.08.2023 №СЕ-19/117-23/12367-ТВ про вартість навушників марки X-DIGITAL HBS-110;
- протоколом огляду відеозапису від 22.08.2023 з додатком - диском, під час якого здійснено огляд відео з камер відео спостереження, що встановлені в торгівельній залі магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за 25.06.2023 в період часу з 15:21:28 до 15:22:23 години, де зафіксовано як чоловік, ззовні схожий на ОСОБА_4 , стоячи біля стелажів з електроприладдям, бере до рук коробку з навушниками, дістає з неї навушники, вішає пусту коробку на місце, відходить від стелажів, тримаючи в руках навушники, проходить далі повз стелажі та ховає до лівої кишені куртки викрадені навушники.
З урахуванням наведеного зібрані у справі докази є належними і допустимими, які узгоджуються між собою, є послідовними, логічними та обґрунтованими, підстави сумніватися в їх достатності та достовірності відсутні.
Таким чином, виходячи з обставин, встановлених у судовому засіданні, суд убачає наявність об`єктивної сторони суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, а саме: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), що вчинено в період воєнного стану.
Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта №471 від 06.10.2023 ОСОБА_4 на даний час виявляє ознаки хронічного психічного захворювання, а саме: шизофренії, параноїдної форми, безперервний тип перебігу з дефектом по змішаному типу, ускладнена зловживанням алкоголем. В період часу, до якого відноситься інкриміноване йому протиправне діяння, підекспертний виявляв ознаки вищевказаного хронічного психічного захворювання, а сам: шизофренії, параноїдної форми, що позбавляло його можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними в той період часу і позбавляє можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними на даний час. ОСОБА_4 на даний час потребує застосування примусових заходів медичного характеру, не пов`язаних з госпіталізацією до психіатричного закладу.
Таким чином під час судового розгляду встановлена неосудність ОСОБА_4 як на момент вчинення суспільно-небезпечного діяння так і в теперішній час. У момент вчинення суспільно-небезпечного діяння і в теперішній час ОСОБА_4 не може усвідомлювати свої дії і керувати ними.
Відповідно до ст.19КК України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого цим Кодексом, перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки. До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Згідно ст.92КК України примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною Кримінального кодексуУкраїни в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов`язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.93КК України примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб, які вчинили суспільно-небезпечне діяння у стані неосудності.
В силу положень ч.2 ст.94КК України надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо особа за станом свого психічного здоров`я не потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.
Відповідно до ч.1-2 ст.513КПК України під час постановлення ухвали про застосування примусових заходів медичного характеру суд з`ясовує такі питання: чи мало місце суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення; чи вчинено це суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення особою; чи вчинила ця особа суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення у стані неосудності; чи не захворіла ця особа після вчинення кримінального правопорушення на психічну хворобу, яка виключає застосування покарання; чи слід застосовувати до цієї особи примусові заходи медичного характеру і якщо слід, то які. Визнавши доведеним, що ця особа вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності або після вчинення кримінального правопорушення захворіла на психічну хворобу, яка виключає можливість застосування покарання, суд постановляє ухвалу про застосування примусових заходів медичного характеру.
Враховуючи, що сукупність вищевказаних доказів вказує на те, що ОСОБА_4 вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч.4 ст.185 КК України, у стані неосудності, що виключає можливість застосування до нього покарання, оскільки він за своїм психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними, а тому він не підлягає притягненню до кримінальної відповідальності за вчинене діяння відповідно до ч.2 ст.19 КК України, але згідно з положеннями п.1 ч.1 ст.94 та ч.2 ст.94 КК України до нього слід застосувати примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Цивільний позов не заявлявся.
Долю речових доказів вирішити відповідно до ст.100 КПК України.
Процесуальні витрати стягненню зі ОСОБА_4 не підлягають в силу положень ч.2 ст.124 КПК України та підлягають компенсації за рахунок держави.
Запобіжний захід не застосовувався.
Керуючись ст. 369-372, 503, 512, 513 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Визнати доведеним, що ОСОБА_4 , перебуваючи в стані неосудності, вчинив суспільно-небезпечне діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Клопотання прозастосування примусовихзаходів медичногохарактеру укримінальному провадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12023170580000355від 02.08.2023,відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Речові докази: навушники марки X-DIGITAL HBS-110, що знаходяться на зберіганні у ОСОБА_7 з набранням ухвалою законної сили повернути власнику ТОВ Вигідна покупка».
Процесуальні витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи у кримінальному провадженні № 12023170580000355, в сумі 956грн, компенсувати за рахунок коштів Державного бюджету України.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набуває законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.
Копія ухвали негайно після її проголошення підлягає врученню особі, відносно якої застосовано примусові заходи медичного характеру, захиснику, законному представнику та прокурору.
Повний текст ухвали оголошено 08.12.2023.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2023 |
Оприлюднено | 11.12.2023 |
Номер документу | 115494284 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Нагорна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні