Ухвала
від 27.11.2023 по справі 127/36497/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/36497/23

Провадження № 1-кс/127/14484/23

У Х В А Л А

Іменем України

27 листопада 2023 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницького області в складі

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор у кримінальному провадженні - прокурор Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.

Клопотання мотивоване тим, що Вінницькою обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12023020000000195 від 28.02.2023, в ході здійснення якого виникла необхідність в накладенні арешту на майно, яке було вилучено 22.11.2023 під час проведення обшуку нежитлових будівель, господарських приміщень та інших споруд які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 та знаходяться за адресою: Вінницька область, місто Могилів-Подільський, які на праві власності зареєстровані за Могилів-Подільською міською радою, Вінницької області, та правокористувачем яких є ФГ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР 2019».

Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак 27.11.2023 звернувся до суду із заявою про розгляд клопотання у його відсутність, у якій також зазначив, що вказане клопотання підтримує в повному обсязі.

Власник майна в судове засідання також не з`явився, однак, як зазначено у заяві прокурора ОСОБА_3 , про дату, час та місце розгляду клопотання особа, у якої вилучено майно, повідомлялась прокурором.

Відповідно до частини першої статті 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

З огляду на зазначене, суд вважає за можливе розглянути клопотання у відсутність учасників процесу, відповідно до вимог частини першої статті 172 КПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з`явились, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши вказане клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, а відтак підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно з абзацом 2 частини першої статті 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Частиною першою статті 98КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 173КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

З матеріалів справи вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023020000000195 від 28.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229, ч. 2 ст. 204, ч. 1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб, серед яких громадяни Республіки Молдова, діючи за попередньою змовою, в орендованих ними приміщеннях на територіях господарств, що розташовані на території м. Могилів-Подільський, Могилів-Подільського та інших районів Вінницької області обладнали підпільні цехи з виготовлення та збереження з метою подальшого збуту підакцизних товарів, а саме контрафактної алкогольної продукції в упаковках типу «тетрапак» та «bag in box», використовуючи при цьому знаки для товарів і послуг торгівельної марки «HENNESSY» та інших відомих міжнародних торгівельних марок, та налагодили канали збуту зазначеної продукції.

Відповідно до матеріалів № 461д/55/101/02-2023 від 09.11.2023 виконання доручення прокурора оперативним підрозділом УСР у Вінницькій області ДСР Національної поліції України в ході супроводження вказаного кримінального провадження, а також проведення комплексу НСРД здобуто інформацію про те, що фігуранти провадження, для вчинення злочинної діяльності, а саме виготовлення, фасування та збереження контрафактної алкогольної продукції використовують нежитлові будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 які знаходяться за адресою: Вінницька область, м. Могилів-Подільський.

Особи, які входять до складу групи, діючи за попередньо розробленим планом, маючи на меті незаконне збагачення шляхом, незаконного виготовлення, придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збуту чи транспортування з метою збуту контрафактної підакцизної продукції (алкогольних напоїв з ознаками підробки без марок акцизного збору або з підробленими марками акцизного податку), кожний виконуючи свою роль та функцію в діяльності групи, вчиняють кримінальні правопорушення, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 204, ч. 3 ст. 229 КК України.

Враховуючи вище викладене, виникла потреба у проведенні обшуку всіх нежитлових будівель, господарських приміщень та інших споруд які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 та знаходяться за адресою: Вінницька область, м. Могилів-Подільський, якими користуються фігуранти провадження, з метою виявлення та вилучення предметів та документів, пов`язаних з протиправною діяльністю та іншого майна, яке самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для встановлення об`єктивної істини та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності - знаряддя вчинення правопорушення; майна, яке здобуто в результаті його вчинення, а саме: незаконно придбаних підакцизних товарів та незаконно виготовлених алкогольних напоїв (підакцизних товарів); обладнання для їх розливу та упакування, спирту; тари або інших ємностей, знарядь для їх зберігання; пакувального матеріалу, марок акцизного податку, документів, які підтверджують придбання, зберігання, перевезення (постачання) та подальшу реалізацію вказаних алкогольних напоїв

Ухвалою Вінницького міського суду від 17.11.2023 по справі №127/35635/23 надано дозвіл на проведення обшуку всіх нежитлових будівель, господарських приміщень та інших споруд які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 та знаходяться за адресою: Вінницька область, м. Могилів-Подільський, (відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №353221156 від 06.11.2023 власником яких є МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКА МІСКЬКА РАДА, ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, код ЄДРПОУ 26340549, та правокористувачем - ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «ПОДІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР 2019», код ЄДРПОУ 43414108, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, відшукування та вилучення знарядь вчинення правопорушення, майна, яке здобуто в результаті його вчинення, незаконно придбаних підакцизних товарів та незаконно виготовлених алкогольних напоїв (підакцизних товарів), обладнання для їх розливу та упакування, спирту, тари або інших ємностей, знарядь для їх зберігання, пакувального матеріалу, марок акцизного податку, документів, які підтверджують придбання, зберігання, перевезення (постачання) та подальшу реалізацію вказаних алкогольних напоїв, мобільних телефонів, по яких здійснюється спілкування з особами з метою підготовки та вчинення злочинів, комп`ютерної техніки, відео реєстраторів, камер спостереження, жорстких дисків, на яких може міститися інформація, що підтверджує злочинну діяльність фігурантів, банківських карток, чорнових записів, записних книжок, документів та електронних носіїв інформації, в яких містяться відомості про незаконне придбання та зберігання з метою збуту, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, іншого здобутого у результаті вчинення кримінального правопорушення майна та інших документів, речей та предметів, які мають значення для розслідування вказаного кримінального провадження.

В подальшому, 22.11.2023 проведено обшук нежитлових будівель, господарських приміщень та інших споруд які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 та знаходяться за адресою: Вінницька область, м. Могилів-Подільський, в ході проведення якого було виявлено та вилучено: дві порожні пластикові ємності синього кольору із запахом спирту, 3 скляні ємності по 3 літри кожна із вмістом темно коричневої речовини невідомого походження із різким спиртовим запахом.

Наведені обставини підтверджуються витягом з ЄРДР №12023020000000195 від 28.02.2023, ухвалою Вінницького міського суду від 17.11.2023 по справі №127/35635/23, протоколом обшуку від 22.11.2023 та матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій.

Постановою слідчого від 23.11.2023 вилучене майно визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Згідно з пунктом першим частини другої статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до частини третьої статті 170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Наведене свідчить про те, що вищевказане майно, яке було вилучене під час обшуку є тимчасовим вилученим майном та відповідно до статті 98 КПК України має значення речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки містить відомості, які можуть бути використані, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому на дане майно слід накласти арешт.

Таким чином, з метою з`ясування дійсних обставин події кримінального правопорушення, а також з метою унеможливлення подальшого відчуження майна на час досудового розслідування та забезпечення його схоронності, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про накладення арешту на вищевказане майно, підлягає задоволенню.

Відповідно до частини п`ятої статті 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає перелік майна, на яке накладено арешт; підставу застосування арешту майна; перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було вилучено 22.11.2023 під час проведення обшуку нежитлових будівель, господарських приміщень та інших споруд які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0510400000:00:014:0028 та знаходяться за адресою: Вінницька область, місто Могилів-Подільський, які на праві власності зареєстровані за Могилів-Подільською міською радою, та правокористувачем яких є ФГ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР 2019», а саме на: дві порожні пластикові ємності синього кольору із запахом спирту, 3 скляні ємності по 3 літри кожна із вмістом темно коричневої речовини невідомого походження із різким спиртовим запахом.

Виконання та контроль за виконанням ухвали суду покласти на прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 .

Зобов`язати прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 повідомити заінтересованих осіб про накладання арешту на вищевказане майно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення, однак оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.11.2023
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу115517411
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —127/36497/23

Ухвала від 27.11.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Гриневич В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні