Рішення
від 08.12.2023 по справі 461/2290/23
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/2290/23

Провадження № 2/463/1194/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2023 року Личаківський районний суд м. Львова

в складі головуючого судді - Мармаша В.Я.,

з участю секретаря судового засідання - Гавц О.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у справі цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстерня будинків «Квітка» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу частки земельної ділянки, -

в с т а н о в и в :

позивач ТзОВ «Майстерня будинків «Квітка», в інтересах якого діє адвокат Катрич З.-М.І., звернувся до Галицького районного суду м. Львова з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача 98802,64 грн., з яких 77553 грн. - сума основного боргу, 18541,53 грн. - інфляційні втрати, 2708,11 грн. - 3% річних, згідно укладеного 02.04.2021 Договору купівлі-продажу 1/25 частки земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 . Підстави та мотиви викладені у позові.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 30.03.2023 справу передано до Личаківського районного суду м. Львова для розгляду за підсудністю.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Личаківського районного суду м. Львова від 02.05.2023 визначено для розгляду справи суддю Мармаша В.Я.

Ухвалою судді від 05.05.2023 відкрито спрощене позовне провадження, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) осіб у справі без повідомлення сторін. Зазначена ухвала скерована сторонам для відома.

Крім цього, відповідачу скеровувалась ухвала про відкриття провадження у справі, позов з додатками за адресою зазначеною у позові. Окрім того, інформація про наявність такого позову у Личаківському суді була розміщена у відкритому доступі на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua

Таким чином, відповідач будучи належним чином повідомленим у встановленому законом порядку про наявність поданого ТзОВ «Майстерня будинків «Квітка», позову відзиву на позов із викладом своїх заперечень щодо заявлених позивачем позовних вимог чи заяви про визнання позову на адресу суду не скерував. З врахуванням вищенаведеного, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів і письмових пояснень, викладених у заявах по суті справи (позовній заяві), в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дослідивши та перевіривши усі обставини справи, суд вважає, що позов слід задовольнити, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Статтею 525 ЦК України, визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором абозаконом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Згідно із ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч.1 ст. 656 ЦК України предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

Згідно зприписами ст.662ЦК Українипродавець зобов`язанийпередати покупцевітовар,визначений договоромкупівлі-продажу. Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно доч.1ст.663ЦК України продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.

Згідно із ч.1 ст. 689 ЦК Українипокупець зобов`язаний прийняти товар, крім випадків, коли він має право вимагати заміни товару або має право відмовитися від договору купівлі-продажу.

Відповідно до ч.1 ст. 692 ЦК Українипокупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Згідно із ч.2 ст. 692 ЦК України покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.

Згідно із ч.3 ст. 692 ЦК України у разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами.

Відповідно до вимог ст. 694 ЦК Українидоговором купівлі-продажу може бути передбачений продаж товару в кредит з відстроченням або з розстроченням платежу.Якщо покупець прострочив оплату товару, проданого в кредит, продавець має право вимагати повернення неоплаченого товару.Якщо покупець прострочив оплату товару, на прострочену суму нараховуються проценти відповідно до статті 536 цього Кодексу від дня, коли товар мав бути оплачений, до дня його фактичної оплати.Договором купівлі-продажу може бути передбачений обов`язок покупця сплачувати проценти на суму, що відповідає ціні товару, проданого в кредит, починаючи від дня передання товару продавцем.З моменту передання товару, проданого в кредит, і до його оплати продавцю належить право застави на цей товар.

Згідно з приписами ст. 695 ЦК Українидоговором про продаж товару в кредит може бути передбачено оплату товару з розстроченням платежу.Істотними умовами договору про продаж товару в кредит з умовою про розстрочення платежу є ціна товару, порядок, строки і розміри платежів.Якщо покупець не здійснив у встановлений договором строк чергового платежу за проданий з розстроченням платежу і переданий йому товар, продавець має право відмовитися від договору і вимагати повернення проданого товару.До договору про продаж товару в кредит з умовою про розстрочення платежу застосовуються положення частин третьої, п`ятої та шостої статті 694 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 612 ЦК України боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки.

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом встановлено,що 02.04.2021між ТзОВ«Майстерня будинків«Квітнка» та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу 1/25 (однієї двадцять п`ятої) частки земельної ділянки, який посвідчений приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Черник Н.С., 02.04.2021 та зареєстрований в реєстрі за № 1090 (а.с.. 13-17).

Згідно зп.1умов договору,ТзОВ «Майстернябудинків «Квітнка» продав, а ОСОБА_1 купив 1/25 частку земельної ділянки, площею 0,0015 га (загальною площею 0,0395 га), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки: 4610137200:06:002:0014.

Свої зобов`язання за Договором позивач виконав належним чином, передавши частку земельної ділянки за договором, а відповідач своїх зобов`язань належним чином не виконує, частково оплатив обумовлену сторонами суму внаслідок чого, відповідно до розрахунку заборгованості заборгованість відповідача становить 98 802, 64 грн. (дев`яносто вісім тисяч вісімсот дві гривні 64 копійки), з яких 77 553 грн. (сімдесят сім тисяч п`ятсот п`ятдесят три гривні) - сума основного боргу, 18 541,53 грн. (вісімнадцять тисяч п`ятсот сорок однина гривня п`ятдесят три копійки) - інфляційні втрати, 2 708,11 грн. (дві тисячі сімсот вісім гривень одинадцять копійок) - 3% річних.

З огляду на те, що відповідачем не надано іншого розрахунку заборгованості чи відомості про відсутність такої, суд, ухвалюючи рішення у справі та приймає вказаний розрахунок позивача, як належний та допустимий доказ.

Таким чином, зважаючи на те, що відповідач порушив умови договору, у добровільному порядку ухиляється від сплати заборгованості за таким, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

При цьому, під час ухвалення рішення суд вирішує питання, як розподілити між сторонами судові витрати.

Порядок розподілу судових витрат визначений ст. 141 ЦПК України.

Як вбачається з платіжного доручення (а.с. 1), позивачем при пред`явленні позовної заяви до суду сплачено судовий збір в розмірі 2684 грн. Тому з відповідача на користь позивача слід стягнути документально підтверджений судовий збір в розмірі 2684 грн.

Керуючись ст.ст.10,12,13,76-80,259,263,264,273,354,355 ЦПК України, ст.ст. 11, 509, 525, 526, 530, 612, 655, 656, 662, 663, 692, 694, 695 ЦК України, суд,-

у х в а л и в:

позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстерня будинків «Квітка» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу частки земельної ділянки задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстерня будинків «Квітка» 98 802, 64 грн. (дев`яносто вісім тисяч вісімсот дві гривні 64 копійки), з яких 77 553 грн. (сімдесят сім тисяч п`ятсот п`ятдесят три гривні) - сума основного боргу, 18 541,53 грн. (вісімнадцять тисяч п`ятсот сорок однина гривня п`ятдесят три копійки) - інфляційні втрати, 2 708,11 грн. (дві тисячі сімсот вісім гривень одинадцять копійок) - 3% річних та 2684 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні) судового сбору, сплаченого позивачем при зверненні до суду.

Дата складення тексту рішення суду 08.12.2023 року.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складання повного судового рішення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування (ім`я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Майстерня будинків «Квітка», ЄДРПОУ: 40402461, м. Львів, вул. Старознесенська, 24-26;

Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстрований в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків під реєстраційним номером: АДРЕСА_2 ;

Суддя: В.Я. Мармаш

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення08.12.2023
Оприлюднено12.12.2023
Номер документу115521265
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —461/2290/23

Рішення від 08.12.2023

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Мармаш В. Я.

Ухвала від 05.05.2023

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Мармаш В. Я.

Ухвала від 30.03.2023

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кротова О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні