Справа №295/15974/23
Категорія 4
2-н/295/2120/23
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
11.12.2023 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Стрілецька О.В.
вирішуючи питання про можливість видати судовий наказ за заявою Приватного підприємства «КВЖРЕП №15» про стягнення заборгованості за надані послуги з управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 , -
в с т а н о в и в:
Заявник звернувся до суду та просить видати судовий наказ про стягнення з боржника заборгованості за надані послуги з управління багатоквартирним будинком в сумі 7729,49 грн та витрати з оплати судового збору, які надаються за адресою АДРЕСА_1 .
06.12.2023року досуду надійшливідомості зВідділу облікута моніторингуінформації прореєстрацію місцяпроживання УДМСУкраїни вЖитомирській області,згідно яких ОСОБА_2 ,зареєстрована заадресою: АДРЕСА_2 .
При вирішенні питання про можливість видати судовий наказ, суддя приходить до наступного висновку.
Вимоги до форми та змісту заяви про видачу судового наказу містяться у ст. 163 ЦПК України.
За приписами п.п. 4, 5 ч. 2 ст. 163 ЦПК України у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Нормами п. 5 ч. 2 ст. 163 КПК України передбачено, що в заяві повинно бути зазначено перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Всупереч викладеному, на підставі документів, долучених до заяви про видачу судового наказу, документально не підтверджується, що ОСОБА_1 отримує послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою, зазначеною у заяві АДРЕСА_1 .
Зі змісту п. 6 ч. 1 ст. 1 "Про житлово-комунальні послуги" вбачається, що індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
До заяви не долучені докази, які підтверджують, що ОСОБА_1 є власником (співвласником) зазначеного житлового приміщення, як і не підтверджується, що вона там проживає, а відтак не доведено, що вона користується послугами з управління багатоквартирним будинком.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. 163, п. 5 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, оскільки в ній не зазначені повні відомості, які передбачають виникнення або порушення права грошової вимоги саме до зазначеного боржника, до заяви не долучені докази, які підтверджують, що ОСОБА_1 є споживачем послуг, які надає заявник, а суд позбавлений процесуальної можливості самостійно визначати та витребувати такі відомості в наказовому провадженні.
Згідно з п. 1 ч. 1ст.165ЦПКУкраїни суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимогстатті 163цього Кодексу.
Нормами п. 8 ч. 1ст.165ЦПКУкраїни визначено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
З огляду на викладене, суд відмовляє у видачі судового наказу на підставі п.п. 1, 8 ч. 1ст.165ЦПКУкраїни,оскільки заявникомне доведенона підставіналежних доказів,що вінмає правовимоги до ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст.163,165 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
У видачісудового наказуза заявоюПриватного підприємства«КВЖРЕП №15»про стягненнязаборгованості занадані послугиз управліннябагатоквартирним будинкомз ОСОБА_1 - відмовити.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихпунктами 1,2,8,9 частини 1 статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її складення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів, з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Стрілецька
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 12.12.2023 |
Номер документу | 115524965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Стрілецька О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні