Ухвала
від 07.12.2023 по справі 556/2451/23
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Рівненський апеляційний суд


У Х В А Л А

Іменем України

07 грудня 2023 року м. Рівне

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду в складі:

Суддів - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3

За участю секретаря судового засідання - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу голови ФГ «Осинське» - ОСОБА_5 на ухвалу слідчого судді Володимирецького районного суду Рівненської області від 31 серпня 2023 року про арешт майна,-

ВСТАНОВИЛА:

Цією ухвалою накладено арешт на посіви різних зернових культур та врожаї, які зростають на земельних ділянках, які орендує Фермерське господарство «Осинське», із забороною права на відчуження, розпорядження та користування даним майном.

В апеляційній скарзі голова ФГ «Осинське» - ОСОБА_5 , покликаючись на незаконність ухвали слідчого судді, доводить, що слідчим суддею безпідставно накладено арешт на посіви зернових і врожаї, розташовані на орендованих земельних ділянках ФГ « Осинське», оскільки дане майно не є речовим доказом у кримінальному провадженні, і слідчим суддею не взято до уваги наслідки накладення арешту на урожай зернових, що призведе до його втрати та спричинення збитків фермерському господарству.

Просить скасувати ухвалу слідчого судді, постановити нову ухвалу, якою відмовити в задоволенні клопотання слідчого про арешт майна, поновивши строк на апеляційне оскарження, пропущений з поважних причин.

Апелянт і прокурор належним чином повідомлені про дату судового засідання - 07 грудня 2023 року, про що свідчать належні докази, наявні у провадженні.

Прокурор подав письмову заяву, згідно якої ставить апеляційний суд до відома про неможливість явки в судове засідання, не заперечує проти задоволення апеляційної скарги, оскільки ФГ «Осинське» повністю сплачено суму боргу за рішенням суду, що було підставою для внесення клопотання про арешт майна.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали клопотання й обговоривши викладене в апеляційній скарзі, колегія суддів вважає, що строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню, а апеляційна скарга - задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу, тобто: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані, як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення або зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та матеріального забезпечення кримінального правопорушення, чи як винагороду за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, в тому числі, пов`язаного з їх незаконним обігом; набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до вимог п.п.1-3 ч.2 ст.171 КПК України, у клопотанні про арешт майна повинно бути зазначено: підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати. До клопотання також можуть бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Вказані норми узгоджується із статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, якою передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом, або загальними принципами міжнародного права, і відповідно до якої, будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.

Розглядаючи клопотання про накладення арешту на майно в порядку ст.ст. 170-173 КПК України, для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для арешту майна або відмови у задоволенні клопотання про арешт майна.

Як вбачається з матеріалів судового провадження, СВ ВП №1 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12023181230000252 від 08.08.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України, - умисного невиконання судового рішення( наказ № 918/1140/22 від 28.03.2023 року господарського суду Рівненської області щодо стягнення з ФГ « Осинське» 214120.00 грн. на користь Департаменту агропромислового розвитку РОДА.

Прокурор в письмовому клопотанні стверджує, що ФГ» Осинське» повністю сплачено суму боргу за рішенням господарського суду Рівненської області, а, відтак, колегія суддів вважає, що відпала потреба в арешті зазначеного в клопотанні органу досудового розслідування та ухвалі слідчого судді майна даного фермерського господарства, подальше перебування якого під арештом призведе до втрати урожаю і спричинення майнової шкоди ФГ» Осинське».

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, а майно, на яке накладено арешт, зазначене в ухвалі слідчого судді з відповідними кадастровими номерами, - поверненню власнику.

Керуючись ст.ст. 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Поновити апелянту строк на апеляційне оскарження.

Ухвалу слідчого судді Володимирецького районного суду Рівненської області від 31 серпня 2023 року, якою накладено арешт на посіви зернових культур та врожаї, що зростають на земельних ділянках, які орендує ФГ «Осинське», з кадастровими номерами, зазначеними в ухвалі, з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування - скасувати.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

С У Д Д І :

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудРівненський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення07.12.2023
Оприлюднено12.12.2023
Номер документу115528226
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —556/2451/23

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Збитковська Т. І.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Збитковська Т. І.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

Ухвала від 31.08.2023

Кримінальне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні