Справа № 152/1730/23
2-о/152/124/23
УХВАЛА
11 грудня 2023 року м. Шаргород
Справа №152/1730/23
Провадження №2-о/152/124/23
Суддя Шаргородського районного
суду Вінницької області - Славінська Н.Л.,
розглянувши та перевіривши на відповідність вимогам ЦПК України заяву ОСОБА_1 , з участю заінтересованих осіб - ОСОБА_2 , Жмеринської районної військової адміністрації як органу опіки та піклування - про усиновлення,
встановив:
11.12.2023 року ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду із заявою про усиновлення.
Перевіривши заяву ОСОБА_1 про усиновлення встановлено, що справа підлягає розглядові в судах за правилами цивільного судочинства в порядку окремого провадження на підставі ст.19 ЦПК України.
Справа підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області на підставі статті 310 ЦПК України.
Так, відповідно до постанови Верховної ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», яка набрала чинності 19.07.2020 року, в Україні утворено 136 нових та ліквідовано 490 районів, в тому числі, ліквідовано Шаргородський район Вінницької області.
Разом з тим, відповідно до п.3.1 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX..
Село Пеньківка відноситься до територіальної юрисдикції Шаргородського районного суду, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807-IX, відтак, цивільна справа підсудна Шаргородському районному суду.
Частиною 1 ст.311 ЦПК України встановлено, що заява про усиновлення повинна містити, в тому числі, прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини.
В заяві ОСОБА_1 відомості про те, що заява ним подається щодо неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не зазначені, але зі змісту заяви та доданих документів вказана інформація вбачається, тому суд вважає за необхідне виправити вказаний недолік заяви самостійно, оскільки вказана обставина не є підставою для залишення заяви без руху, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України.
Отже, слід прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку окремого провадження, і призначити справу до розгляду по суті в судовому засіданні.
Частиною 1 ст.226 СК України встановлено, що особа має право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошуку дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляду, рішення суду про усиновлення.
Згідно з ч.3 ст.313 ЦПК України, для забезпечення таємниці усиновлення у випадках, встановлених Сімейним кодексом України, суд розглядає справу в закритому судовому засіданні.
Заявником не зазначено про те, що він бажає скористатися правом на таємницю подання заяви про усиновлення та її розгляду, таємницю рішення суду про усиновлення.
Тому суд вважає за необхідне роз`яснити заявнику його право на таємницю подання заяви про усиновлення та її розгляду, таємницю рішення суду про усиновлення.
Разом з тим, суд вважає за необхідне призначити у справі закрите судове засідання.
Статтею 218 СК України встановлено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Заявником до заяви про усиновлення подано заяву ОСОБА_3 про те, що вона не заперечує щодо її усиновлення.
Частиною 1 ст.313 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справу про усиновлення дитини за обов`язковою участю, в тому числі дитини, якщо вона за віком і станом здоров`я усвідомлює факт усиновлення,
Разом з тим, заявником дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до участі в справі не залучена.
Відповідно до ч.1 ст.313 ЦПК України, суд визнає за потрібне розглядати справу за участю дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки вважає, що за віком та станом здоров`я дитина усвідомлює факт усиновлення, з метою допитати дитину для з`ясування питання доцільності усиновлення та чи відповідає воно інтересам дитини.
Підстав для відмови у відкриті провадження у справі, передбачених ч.1 ст.186 ЦПК України, та для повернення заяви, передбачених ч.4 ст.185 ЦПК України - не вбачається.
Керуючись ст.ст.4, 19, 23, 185, 186, 187, 294, 310, 311, 312, 260 ЦПК України,
ухвалив:
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 , з участю неповнолітньої дитини, щодо якої подається заява, - ОСОБА_3 , з участю заінтересованих осіб - ОСОБА_2 , Жмеринської районної військової адміністрації як органу опіки та піклування - про усиновлення і відкрити провадження у справі у порядку окремого провадження.
Розгляд по суті справи за заявою ОСОБА_1 , з участю неповнолітньої дитини, щодо якої подається заява, - ОСОБА_3 , з участю заінтересованих осіб - ОСОБА_2 , Жмеринської районної військової адміністрації як органу опіки та піклування - про усиновлення призначити у закритому судовому засіданні.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 13 годину 21 грудня 2023 року у залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 231, м. Шаргород, Вінницька область).
Викликати в судове засідання заявника ОСОБА_1 , дитину ОСОБА_3 , заінтересовану особу - ОСОБА_2 та представника заінтересованої особи Жмеринської районної військової адміністрації як органу опіки та піклування.
Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 вимоги ч.1 ст.313 ЦПК України про те, що суд розглядає справу про усиновлення дитини за обов`язковою участю заявника.
Здійснити запрошення для участі в справі присяжних.
Ця ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду лише щодо недотримання правил підсудності, учасником справи, а також особою, яка не бере участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 12.12.2023 |
Номер документу | 115531399 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні