Справа № 284/1148/23
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2023 року смт. Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з секретарем ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
законного представника ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
психолога ОСОБА_7
представника служби
у справах дітей ОСОБА_8
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 серпня 2023 року за №12023060500000323 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, проживаючого по АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше не судимого,
за частиною 4 статті 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
06 липня 2023 року, близько 15 години, неповнолітній ОСОБА_4 , спільно з особою, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, з метою таємного викрадення чужого майна (крадіжки), поєднаного з проникненням у житло, з тильної сторони підійшли до неогородженої території домоволодіння, належного ОСОБА_9 та розташованого в АДРЕСА_2 , після чого, впевнившись в тому, що за їхніми діями ніхто не спостерігає, безперешкодно пройшли на його територію та підійшли до наявного там житлового будинку.
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення, чужого майна (крадіжку), ОСОБА_10 , спільно з особою, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, під час дії по всій території України особливого правового режиму - воєнного стану, який запроваджений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та затверджений Законом України № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення, воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин строком на 30 діб, та востаннє Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 01 травня 2023 року №254/2023, затвердженим Законом України від 02 травня 2023 року №3057-ІХ, яким правовий режим воєнного стану продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб, умисно, з корисливих спонукань, перебуваючи біля зачинених вхідних дверей житлового будинку, вирішили проникнути до нього шляхом пошкодження віконної рами, після чого особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали, досудового розслідування виділені в окреме провадження, підійшла до вікна що по ліву, сторону від вхідних дверей будинку, звідки руками із вказаної віконної рами вийняла скло, тим самим утворивши отвір, через який особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, і неповнолітній ОСОБА_4 у послідуючому проникли до приміщення веранди вказаного житлового будинку.
Перебуваючи у приміщенні веранди будинку, ОСОБА_10 , спільно з особою, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, виявили та викрали належні ОСОБА_11 речі, а саме степлер з регулятором для скоб 4-14 мм «Sigma», вартістю 286,17 грн., степлер з регулятором для скоб 4-14 мм «Сталь», вартістю 252,54 грн., саперну лопату «2Е Асtіоn», вартістю 458,72 грн., бокорізи (кусачки) діагональні 150 мм «Stanley DynaGrip», вартістю 356,15 грн., щипці для зняття стопорних кілець «Іntertool НТ-7011», вартістю 76,22 грн., та бензопилу «STIHL МS180/С», вартістю 3400 грн., і у подальшому з викрадений покинули місце скоєння злочину, розпорядився ним на власний розсуд.
Таким чином, неповнолітній ОСОБА_10 , спільно з особою, яка не досягла віку кримінальної відповідальності та відносно якої матеріали досудового розслідування виділені в окреме провадження, таємно викрали належне потерпілому ОСОБА_11 майно, чим заподіяли останньому матеріальну шкоду на загальну суму 4829,80 грн.
Своїми умисними діями, вираженими в таємному викрадені чужого майна (крадіжці), поєднаними з проникненням у житло, вчиненими в умовах воєнного стану, неповнолітній ОСОБА_4 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 185 КК України.
12 жовтня 2023 року між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_10 за участі законного представника ОСОБА_10 та захисника ОСОБА_12 було укладено угоду про визнання винуватості у відповідності до вимог статті 472 КПК України, згідно якої прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за частиною 4 статті 185 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин; також сторони домовились про призначення обвинуваченому покарання за частиною 4 статті 185 КК України із застосуванням статті 69 КК України у виді 6 місяців позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі статей 75, 104 КК України та покладенням на нього виконання обов`язків, передбачених статтею 76 КК України.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачений вину визнав повністю, просив суд затвердити угоду про визнання винуватості та призначити йому узгоджену міру покарання.
Прокурор, законний представник, захисник, психолог та представник служби у справах дітей в підготовчому судовому засіданні також просили суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з такого.
Згідно пункту 1 частини 3 статті 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти, зокрема, рішення про затвердження угоди.
Пунктом 2 частини 1 статті 468 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
У відповідності до пункту 1 частини 4 статті 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.
Судом встановлено, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_10 , за правилами статті 12 КК України, є тяжким злочином, а застосування статті 69 КК України є обґрунтованим та відповідає вимогам Кримінального Кодексу України.
Також судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_10 цілком розуміє права, визначені пунктом 1 частини 4 статті 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
Міра покарання, яка узгоджена сторонами, є достатньою для виправлення та перевиховання обвинуваченого, відповідає вимогам й загальним засадам призначення покарання.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданого збитку та вчинення кримінального правопорушення неповнолітнім.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого, не встановлено.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та ОСОБА_4 , і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.
Керуючись статтями 314, 373, 374, 475 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 12 жовтня 2023 року між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 185 КК України, і призначити йому покарання із застосуванням частини 1 статті 69 КК України у виді 6 місяців позбавлення волі.
В силу статей 75, 104, 76 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк в 1 рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Стягнути із законного представника ОСОБА_4 ОСОБА_5 на користь держави процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта, в сумі 1912 гривень.
Речові докази: бензопилу «STIHL МS180/С», степлер «Sigma», саперну лопату «2Е Асtіоn (2Е-МPS6)», бокорізи (кусачки) діагональні 150 мм «Stanley DynaGrip», щипці для зняття стопорних кілець «Іntertool НТ-7011», степлер з регулятором для скоб 4-14 мм «Сталь» та замочок «APECE» з ключем - залишити власнику ОСОБА_9 .
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо він не скасований, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На вирок до Житомирського апеляційного суду через Народицький районний суд Житомирської області може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з моменту його проголошення. При цьому вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку:
1) обвинуваченим, його захисником та законним представникомвиключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без їх згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами 4, 6 й 7 статті 474 Кримінального процесуального Кодексу України, в тому числі нероз`яснення наслідків укладення угоди;
2) прокурором виключно з підстав затвердження судом угоди у кримінальному провадженні, в якому згідно з частиною третьою статті 469 Кримінального процесуального Кодексу України угода не може бути укладена.
Суддя: ОСОБА_13
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2023 |
Оприлюднено | 14.12.2023 |
Номер документу | 115602670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Народицький районний суд Житомирської області
Діброва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні