Дата документу 12.12.2023Справа № 554/11729/23 Провадження № 1-кс/554/15335/2023
У Х В А Л А
12 грудня 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 12023170000000630 від04 вересня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України,
в с т а н о в и в:
До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання про надання дозволу на проведення обшуку на території та в приміщеннях, що використовуються ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023170000000630 від 04 вересня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом того, що на адресу СУ ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали про виявлення кримінального правопорушення від оперативних працівників Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області про те, що посадові особи одного із органів місцевого самоврядування Полтавської області зловживають своїм посадовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди на користь приватних осіб в супереч інтересам служби під час передачі у користування земельних ділянок на території ОТГ, що спричинило тяжкі наслідки.
Під час опрацювання зазначеної інформації та виїзду на орієнтовне місце, а саме до с. Гриньки та с. Горби Кременчуцького району Полтавської області встановлено, що на території Гриньківського та Горбівського старостинських округів Градизької селищної ради Полтавської області, не території та за межами с. Гриньки та с. Горби розташована річка Крива Руда, русло якого частково пересохле, і виникла болотяна місцевість.
Слідчий вказує, що в ході проведення оперативно-пошукових заходів отримано інформацію, що з 2022 року землі на місці пересохлого русла річки обробляються. В 2023 році на зазначених землях двома приблизно однаковими масивами висаджено декілька сільськогосподарських культур, соняшник, сою та кукурудза. Ці діяння відбуваються з усного дозволу посадовців Градизької селищної ради, а саме: старости Горбівського старостинського округу Градизької селищної ради Полтавської області ОСОБА_6 , який здійснює комунікацію між незадоволеними мешканцями старостатів. Безпосередньо обробітком та засадження даних земель займається ОСОБА_5 , який маючи умисел на самовільне зайняття земельних ділянок в охоронній зоні, з метою вирощування сільськогосподарських культур, діючи всупереч вимогам ст. ст. 112, 116, 118, 123, 124, 125 і 126 Земельного Кодексу України, які регламентують набуття і реалізацію права на землю, за відсутності відповідного правочину та державної реєстрації про передачу йому у власність чи надання у користування земельних ділянок, а також статей 60, 61 Земельного Кодексу України, в порушення ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та в порушення ст. ст. 87, 88, 89 Водного кодексу України, відповідно до яких - у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель у прибережних захисних смугах, а також вказаними статтями передбачений правовий порядок користування землями водного фонду, нехтуючи обуреністю місцевого населення та представників місцевих органів влади, використовуючи власну сільськогосподарську техніку, усвідомлюючи свої протиправні дії, умисно здійснив самовільне захоплення та розорювання земель, які перебувають в охоронній зоні на місці пересохлого озера Крива Руда.
Органом досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що площа самовільно зайнятої земельної ділянки становить площею 59,4413 га.
У відповідності до розрахунку проведеного Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки складає 261070,94 грн.
З метою проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, для отримання та долучення до матеріалів кримінального провадження документів, які складались під час здійснення обробітку земельних ділянок, а саме наряди на роботи, документи про використання сільськогосподарської техніки, документи щодо працевлаштованих осіб, документи про списання посівного матеріалу, добрив, засобів захисту розслини, бензину та дизельного пального, мобільні телефони, що перебувають у користуванні осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, жорсткі диски накопичування інформації, комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, тощо); флеш-накопичувачів, лазерних дисків з інформацією якщо на них містяться відомості стосовно обробітку земельних ділянок, журналів, блокнотів, аркушів паперу з чорновими записами, а також інших речей та документів, що можуть свідчити про причетність вищевказаних осіб до використання земельної ділянки під річкою Крива Руда, які є необхідними для проведення експертних досліджень, спрямованих на встановлення збитків та розмірів таких збитків, спричинених територіальній громаді, виникла необхідність у проведенні обшуку на території та в приміщеннях, що використовуються ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 .
Власником вказаної будівлі, відповідно до витягу із державного реєстру речових прав на нерухоме майно є ОСОБА_7 .
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи з такого.
Відповідно до ч. ч. 1 і 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором. Для участі в проведенні обшуку може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в обшуку має право запросити спеціалістів. Слідчий, прокурор вживає належних заходів для забезпечення присутності під час проведення обшуку осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Незалежно від стадії цієї слідчої дії слідчий, прокурор, інша службова особа, яка бере участь у проведенні обшуку, зобов`язані допустити на місце його проведення захисника чи адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннями статті 50 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023170000000630 від04 вересня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України.
Оцінюючи наведені у справі докази, слідчий суддя вважає, що на території та в приміщеннях, що в АДРЕСА_1 , можуть знаходитись речі та документи, вилучити які просить слідчий.
Під час розгляду зазначеного клопотання слідчим в повній мірі доведено достатність підстав для проведення обшуку з метою встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, що підтверджується матеріалами клопотання. Отримати інформацію в інший спосіб неможливо.
На підставі викладеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування та вилучення речей та документів, які мають важливе значення для кримінального провадження, що можливе лише шляхом проведення обшуку, враховуючи, що відшукувані речі можуть знаходитися в АДРЕСА_1 , слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 234 - 236, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчого про проведення обшуку - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку на території та в приміщеннях, що використовуються ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 для відшукання та вилучення оригіналів документів, які складались під час здійснення обробітку земельних ділянок, а саме наряди на роботи, документи про використання сільськогосподарської техніки, документи щодо працевлаштованих осіб, документи про списання посівного матеріалу, добрив, засобів захисту розслини, бензину та дизельного пального, мобільні телефони, що перебувають у користуванні осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, жорсткі диски накопичування інформації, комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, тощо); флеш-накопичувачів, лазерних дисків з інформацією якщо на них містяться відомості стосовно обробітку земельних ділянок, журналів, блокнотів, аркушів паперу з чорновими записами, а також інших речей та документів, що можуть свідчити про причетність вищевказаних осіб до використання земельної ділянки під річкою ОСОБА_8 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто до 12 січня 2024 року.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2023 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 115619580 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні