Справа № 466/11822/23
Провадження № 2-н/466/2956/23
У Х В А Л А
про відмову у видачі судового наказу
«21» листопада 2023 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Білінська Г.Б. ознайомившись із заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово комунальні послуги,-
В С Т А Н О В И В:
10 листопада 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово комунальні послуги у розмірі 17 560,90 грн. за період з 01.11.2021 по 01.10.2023, а також судові витрати у розмірі 3 268,40 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 167 ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Вивчивши заяву про видачу судового наказу, вважаю, що необхідно відмовити у видачі судового наказу, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Відповідно до п.13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №14 від 23.12.2011 року, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги (п.3 ч.1 ст.96 ЦПК України), судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.
У цьому випадку може бути видано судовий наказ про стягнення не лише суми заборгованості, але й про стягнення індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості. Для їх стягнення суду має бути додано документи, що чітко підтверджують їх розрахунок (у тому числі й розрахунок щомісячних нарахувань), при цьому визначений розмір не потребує додаткової оцінки та дослідження у сукупності з іншими доказами.
У заяві про видачу судового наказу Товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» просить стягнути з боржника ОСОБА_1 заборгованість за житлово комунальні послуги, яка виникла за адресою: АДРЕСА_1 та зазначає, що боржник є власником квартири та користується послугами за цією адресою.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» до заяви про видачу судового наказу долучено копію Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, який сформований 23 вересня 2020 року. Однак, дана інформація не є доказом того, що на момент подачі заяви про видачу судового наказу (10 листопада 2023 року) та виникнення заборгованості (з 01.11.2021 по 01.10.2023) боржник є власником квартири АДРЕСА_2 або зареєстрований за даною адресою.
Заявником не надано жодних доказів про те, що саме боржник ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 отримала дані послуги.
Дані обставини перешкоджають розгляду заяви по суті та видачі судового наказу.
Пунктом 9 Постанови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23 грудня 2011 року «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» передбачено, що питання наявності спору про право вирішується суддею у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви.
Відповідно до п. 10 вищевказаної Постанови норми ЦПК України не передбачають можливості часткового задоволення заяви про видачу судового наказу, оскільки він видається лише за умови безспірності вимог.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Таким чином, із заяви та доданих до неї матеріалів не вбачається виникнення права грошової вимоги на заявлені до стягнення суми заборгованості, а тому у видачі судового наказу належить відмовити.
Виходячи з наведеного, вважаю, що необхідно відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово комунальні послуги.
Керуючись ст. ст. 160, 162, 165,166 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово комунальні послуги.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Роз`яснити заявнику, що відповідно до ч.2 ст.164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Копію ухвали направити заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сервіс Хауз» на адресу, зазначену у заяві про видачу судового наказу.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення) через Шевченківський районний суд м. Львова.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому даної ухвали суду.
Суддя: Г. Б. Білінська
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2023 |
Оприлюднено | 15.12.2023 |
Номер документу | 115633475 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Білінська Г. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні