Справа № 304/1770/23 Провадження № 1-кс/304/539/2023
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
01 грудня 2023 року м. Перечин
Слідчий суддя Перечинського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_3 , розглянувши його клопотання, погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , на підставі матеріалів досудового розслідування, внесених до ЄРДР за №12021071080000247 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15 ч. 5 ст. 191КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
У С Т А Н О В И В:
Повний текст ухвали оголошено учасникам провадження о 08.00 год 06 грудня 2023 року.
детектив звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання групі детективів у кримінальному провадженні дозволу на проведення тимчасового доступу до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка перебуває у розпорядженні суб`єкта забезпечення зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб підприємців на території Берегівського району Закарпатської області Берегівської районної державної адміністрації по АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення її в оригіналах.
У судовому засіданні детектив ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив таке задовольнити з наведених у ньому підстав.
В судове засідання представник ІНФОРМАЦІЯ_2 у відповідності до ч. 2 ст. 263 КПК України не викликався, оскільки стороною кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни документів, а тому клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення детектива, вивчивши матеріали клопотання, зваживши доводи викладені у клопотанні, приходить до такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий, серед іншого, уповноважений звертатися за погодженим із прокурором до слідчого судді з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.
Частиною 3 ст. 216 КПК України передбачено, що детективи органів Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема ст. 191 КК України.
Стаття 84КПК Українивизначає,що доказамив кримінальномупровадженні єфактичні дані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальними джерелами доказів є речові докази, документи, висновки експертів.
У відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Як убачається з наданих ініціатором клопотання матеріалів, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) включено до складу податкових зобов`язань з податку на додану вартість за грудень 2020 року вартість реалізації товарно-матеріальних цінностей (імпортних продуктів рослинного походження «клементин») на суму ПДВ 1107504 грн, в адресу СГД контрагентів: ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 відповідно до договору від 01.12.2020 №19; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) АДРЕСА_3 відповідно до договору від 28.11.2020 №20 та додаткової угоди від 28.11.2020 №01 до договору № 20 від 28.11.2020; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) АДРЕСА_4 відповідно до договору від 05.12.2020 №38 та додаткової угоди від 05.12.2020 №01 до договору №38 від 05.12.2020, яким ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) реалізовано товарно-матеріальні цінності на основі таких документів: рахунку-фактури, специфікації, CMR, на загальну суму 6645023 грн в тому числі ПДВ 1107504 грн.
Таким чином, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), маючи намір привласнити бюджетні кошти шляхом неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок платника в банку в сумі 1107504 грн, внесли до офіційних документів, а саме податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за грудень 2020 року неправдиві відомості, яку подали до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Однак, довести протиправний намір на привласнення бюджетних коштів шляхом неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок платника в банку в сумі 1107504 грн службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) не змогли, та як їх дії було викрито в ході проведеної ІНФОРМАЦІЯ_5 позапланової виїзної перевірки дотримання податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, що підтверджується актом перевірки від 05.03.2021 №2593/07-16-07-03/43074023.
Службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) шляхом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за грудень 2020 року злочинний намір на привласнення бюджетних коштів шляхом неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок латника в банку в сумі 1107504 грн виконали усі дії, які вважали необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, але кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від їх волі.
В ході досудового розслідування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) АДРЕСА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) АДРЕСА_4 , за весь час діяльності, спростовано будь-які господарські правовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Договори купівлі-продажу, поставки між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) так само як і між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) не укладалися, постачання товарів не здійснювалося, розрахунки за поставлені товари не проводилися.
Відомості про вказане кримінальне правопорушення 25 травня 2021 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021071080000247 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України.
З матеріалів клопотання слідує, що документи, до яких планується здійснити доступ (провести вилучення) в оригіналах, необхідні для встановлення причетності конкретних осіб до вчинення кримінального правопорушення, а також можуть бути використаними для проведення судових експертиз.
Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються :1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; 4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; 6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Детективом доведено обґрунтовану необхідність, в отримані документів, їх доказове значення для матеріалів кримінального провадження, у тому числі їх необхідність для проведення криміналістичних експертизи, проведення якої можливо забезпечити наданням експерту оригіналів об`єкту ідентифікації та оригінальних об`єктів для співставлення (ідентифікації), що має відповідати вимогам Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5).
У наданому клопотанні питання про доступ до речей і документів, передбачених ст. 161 КПК України, доступ до яких заборонено, детективом не ставиться та судом під час судового розгляду клопотання з наданих матеріалів не встановлено.
Частина 4 ст. 163 КПК України, передбачає, що слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання.
Відповідно частини5цієї статтіслідчий суддя,постановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Статтею 164КПК Українизакріплено,що вухвалі слідчогосудді,суду протимчасовий доступдо речейі документівмає бутизазначено: 1)прізвище,ім`я тапо батьковіособи,якій надаєтьсяправо тимчасовогодоступу доречей ідокументів; 2)дата постановленняухвали; 3)положення закону,на підставіякого постановленоухвалу; 4)прізвище,ім`я тапо батьковіфізичної особиабо найменуванняюридичної особи,які маютьнадати тимчасовийдоступ доречей ідокументів; 5)назва,опис,інші відомості,які даютьможливість визначитиречі ідокументи,до якихповинен бутинаданий тимчасовийдоступ; 6)розпорядження надати(забезпечити)тимчасовий доступдо речейі документівзазначеній вухвалі особіта надатиїй можливістьвилучити зазначеніречі іоригінали абокопії документів,якщо відповіднерішення булоприйнято слідчимсуддею,судом; 7) строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті562цього Кодексу; 8) положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.
Перелічені у клопотанні документи, які знаходяться за вказаною вище адресою у володінні та розпорядженні суб`єкта забезпечення зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб підприємців на території Берегівського району Закарпатської області Берегівської районної державної адміністрації, можуть містити відомості про механізм, обставини та наслідки вчинення кримінального правопорушення, мати значення для досудового розслідування і можуть бути доказом під час судового розгляду.
Отже, з урахуванням вищенаведеного, та приймаючи до уваги відомості, отримані в ході проведення досудового розслідування, слідчий суддя прийшов до висновку, що є всі підстави клопотання детектива задовольнити, надати дозвіл на проведення тимчасового доступу з правом вилучити документи (здійснити їх виїмку).
Керуючись ст.ст. 2, 7, 9, 36, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження детективам Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 у кримінальному провадженні № 12021071080000247 від 25.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка перебуває у розпорядженні суб`єкта забезпечення зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб підприємців на території Берегівського району Закарпатської області Берегівської районної державної адміністрації по АДРЕСА_1 , з правом вилучення (здійснення їх виїмку).
Строк дії ухвали до 29 грудня 2023 року включно.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115646820 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Чепурнов В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні