Ухвала
від 13.12.2023 по справі 520/4538/14-ц
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/813/8840/23

Справа № 520/4538/14-ц

Головуючий у першій інстанції Калашнікова О. І.

Доповідач Назарова М. В.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

13.12.2023 року м. Одеса

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Одеського апеляційного суду Назарова М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2

на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 22 вересня 2023 року

у цивільній справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі № 520/4538/14-ц за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, а також за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «УкрСиббанк» про захист прав споживачів,

в с т а н о в и л а:

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 22 вересня 2023 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі № 520/4538/14-ц за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, а також за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «УкрСиббанк» про захист прав споживачів задоволено.

ОСОБА_1 в особі свого представника ОСОБА_2 30 листопада 2023 року звернувся до суду з апеляційною скаргою та одночасно просить поновити строк на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що ОСОБА_1 не був повідомлений про розгляд справи, а також суд не направив йому копії оскаржуваної ухвали в установленому ст. 272 ЦПК України порядку, стало відомо з сервісу «Дія» у жовтні 2023 року.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 1ст. 354 ЦПК Україниапеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (п. 2 ч. 2статті 354 ЦПК України).

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Відповідно до п. 4 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції.

Ухвала суду першої інстанції постановлена 22 вересня 2023 року.

У відповідності до ст. 354 ЦПК Українистрок на апеляційне оскарження ухвали сплинув, враховуючи положення ч. 3 ст. 124 ЦПК України, 07 жовтня 2023 року.

Апеляційну скаргу подано до суду 30 листопада 2023 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Скаржник зазначив, що про ухвалене рішення йому стало відомо з сервісу «Дія» у жовтні 2023 року, отже після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Проте будь - яких доказів на підтвердження вказаних обставин скаржником не надано, зокрема не зазначено дату, з якої він дізнався про дану ухвалу, що унеможливлює вирішення питання щодо поважності причин пропуску строку.

Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якої судові процедури повинні бути справедливі для всіх учасників процесу.

Крім того, в апеляційній скарзі зазначає, що від сплати судового збору звільнений відповідно до пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки він є учасником бойових дій.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Такі документи до скарги не додано.

Згідно із пунктом 13 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір»учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 (провадження № 14-730цс19) зазначено, що «відповідно до пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону № 3674-VIучасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановленіЗаконом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Устатті 22 цього ж Законупередбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені устатті 12 цього Закону. Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону № 3674-VIсуд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статтей 12, 22 Закону № 3551-XII. Подібну правову позицію щодо застосування та тлумачення пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону № 3674-VIвикладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/311/19 (провадження № 11-795заі19) та постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 березня 2018 року у справі № 490/8128/17 (провадження № К/9901/166/18, К/9901/30220/18)».

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує в апеляційному порядку судове рішенняусправі щодо заміни сторони виконавчого провадження у справі про стягнення заборгованості за кредитним договором, тобто зазначена справа не пов`язана із захистом порушених прав ОСОБА_1 як учасника бойових дій, тому він не звільнений від сплати судового збору по цій справі.

За таких обставин, посилання ОСОБА_1 на звільнення його відповідно до пункту 13 частини першоїстатті 5ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір» відсплати судовогозбору неґрунтується навимогах законодавства,що регулюєвказане питання,і йому необхідно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.

Приймаючи до уваги зазначене, а також конституційний принцип рівності сторін перед законом і судом, суд вважає, що скаржник як сторона у справі має виконувати встановлений законодавством обов`язок сплати судового збору.

Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності зЗаконом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2023рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн. Тобто ставка судового збору складає 536,80 грн (2684*0,2).

Таким чином, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у сумі 536,80 грн та для приєднання до матеріалів справи у встановлений судом строк надати до Одеського апеляційного суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, які слід перерахувати за наступними банківськими реквізитами або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі

Судова влада України: https://lga.court.gov.ua

Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Малиновськ. р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA428999980313161206080015757

Кодкласифікації доходів бюджету22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний державний орган України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір,за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідні документи, які підтверджують сплату вказаних коштів, мають бути надані в оригіналі до Одеського апеляційного суду.

Відповідно до ст. 9 ч. 2 Закону України «Просудовий збір»,суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахуваннясудовогозбору до спеціального фонду Державного бюджету України.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу щодо постановлення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви (скарги) та надання строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення без руху.

Відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачеві.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч. 2 ст.357та ст.185 ЦПК України, а скаржнику надається строк для сплати судового збору та надання Одеському апеляційному суду документу, що підтверджує сплату судового збору, та зазначити дату з якої скаржник дізнався про оскаржувану ухвалу, надати відповідні докази.

Керуючись ст.185,356,357 ЦПК України, суддя

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 вособі свогопредставника ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного судум.Одеси від22вересня 2023року залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

У разі невиконання ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Одеського апеляційного суду М.В. Назарова

Дата ухвалення рішення13.12.2023
Оприлюднено18.12.2023
Номер документу115653549
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/4538/14-ц

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 01.03.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Назарова М. В.

Ухвала від 22.09.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Куриленко О. М.

Постанова від 03.02.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 03.11.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 07.07.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 04.02.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Черевко П. М.

Ухвала від 18.10.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Гірняк Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні