У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
14 грудня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/355/23
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В., розглянувши в судовому засіданні справу
Позивача: ОСОБА_1 ,
АДРЕСА_1 ,
РНОКПП НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1до Відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАША ОСЕЛЯ 8",
вул. 3-й Мікрорайон, 8, м. Ніжин, Чернігівська область, 16604,
код ЄДРПОУ 42995117, osbbnashaoselya8@ukr.net;
предмет спору: про визнання недійсними та скасування рішень загальних зборів та рішень засідання правління
за участю представників:
від позивача: адвокат Торбєєв М.О. (посвідчення №395 від 12.09.2008);
від відповідача: не з`явився
У судовому засіданні відповідно до ч. 6 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України оголошені вступна та резолютивна частини ухвали.
Провадження у даній справі відкрито Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 08.03.2023 року.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 03.05.2023 задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи та призначено у справі № 927/355/23 судову почеркознавчу експертизу документів; проведення судової експертизи доручено Чернігівському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (14017, м. Чернігів, вул. Старобілоруська, б 25-А).
Зазначеною ухвалою зупинено провадження у справі № 927/355/23 до закінчення проведення судової почеркознавчої експертизи документів та отримання судом висновку експертів.
У розпорядження експерта направлено матеріали справи №927/355/23 Господарського суду Чернігівської області.
23.05.2023 року разом з супровідним листом ухвала суду по справі №927/355/23 від 03.05.2023 року про призначення судової почеркознавчої експертизи та матеріали справи №927/355/23 направлено на адресу Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
В подальшому ухвалою суду від 07.07.2023 було постановлено змінити редакцію питань, що постановлені на вирішення експерта та ухвалою від 12.09.2023 погоджено Чернігівському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз орієнтовну вартість експертизи в розмірі 180 000,00 грн та строк проведення судової почеркознавчої експертизи у справі №927/355/23 понад 90 календарних днів.
В межах даної справи на адресу суд 30.10.2023 надійшло клопотання експерта Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про уточнення питань, яке ухвалою суду від 01.11.2023 призначено до розгляду в судовому засіданні.
05.12.2023 позивачем подано до суду клопотання про зміну експертної установи та про повернення до первинної редакції питань для судової почеркознавчої експертизи, яке обґрунтоване тим, що редакція питань, що мають бути поставлені на вирішення почеркознавчої експертизи в редакції запропонованій судовим експертом може звузити зміст та смислове наповнення питань, відповіді на які необхідні для повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, враховуючи предмет та підставу спору, характер спірних правовідносин.
Відповідачем заперечень щодо клопотання позивача про зміну експертної установи та про повернення до первинної редакції питань для судової почеркознавчої експертизи не заявлено.
За приписами частин 2 та 3 статті 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Обов`язок доказування і подання доказів встановлено статтею 74 ГПК України, за якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, в тому числі, на підставі висновків експерта.
Відповідно до частини 1 статті 99 ГПК України, суд, за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу в справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання в сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, або за клопотанням учасника справи, мотивованим неможливістю надати експертний висновок у строки, встановлені для подання доказів, з причин, визнаних судом поважними, зокрема через неможливість отримання необхідних для проведення експертизи матеріалів.
Частинами 3-5 статті 99 ГПК України встановлено, що при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто в установлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
З огляду на вищевикладене, дослідивши матеріали справи, враховуючи доводи та заперечення обох сторін, з метою з`ясування фактичних обставин справи, що мають суттєве значення для правильного вирішення наявного спору, встановлення яких потребує спеціальних знань у сфері іншій чим право, суд, виходячи з основних засад (принципів) господарського судочинства - рівності та змагальності сторін, вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про зміну експертної установи та про повернення до первинної редакції питань для судової почеркознавчої експертизи.
Приймаючи до уваги, що судова почеркознавча експертиза документів призначається за клопотанням позивача, витрати, пов`язані з її проведенням, мають бути покладені на позивача.
Відповідно до п. 1.13. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 (зі змінами та доповненнями) строк проведення експертизи встановлюється керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) і не повинен перевищувати 90 календарних днів. У разі значного завантаження експерта (за наявності у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, у тому числі комісійних та комплексних) більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Час попереднього вивчення матеріалів не повинен перевищувати п`ятнадцяти робочих днів. У разі відмови органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи матеріали справи повертаються з пропозицією призначити експертизу іншим суб`єктам судово-експертної діяльності, визначеним у ст. 7 Закону України "Про судову експертизу".
Відповідно до п. 2 частини 1 статті 228 ГПК України суддя може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи, зупинити провадження в справі, зокрема, в разі призначення судом експертизи. Згідно п. 6 частини 1 статті 229 вказаного Кодексу провадження в справі зупиняється на час проведення експертизи.
Відтак, провадження в даній справі підлягає зупиненню на час проведення експертизи.
Керуючись ст. 73, 99, 100, 228, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання позивача про зміну експертної установи та про повернення до первинної редакції питань для судової почеркознавчої експертизи.
2. Проведення судової експертизи доручити Чернігівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (вулиця Степана Разіна, 19, Чернігів, Чернігівська область, 14039)
3. На вирішення експертів поставити питання: чи однією і тією самою особою виконано підпис та результат голосування "За" у протоколі № 1 Установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням м. Ніжин, вул. 3-й мікрорайон, 8 і у додатках до нього - листках письмового опитування від 20 квітня 2019 року, 22 квітня 2019 року, та у Додатках №№ 1, 2, 3 до Протоколу № 3/2021 загальних зборів ОСББ "НАША ОСЕЛЯ 8" від 16 травня 2021 року від імені осіб зазначених в цих протоколах та додатках до них?
4. Витрати, пов`язані з проведенням судової почеркознавчої експертизи, покласти на позивача ОСОБА_1 , зобов`язавши останнього оплатити вартість експертизи не пізніше 10 банківських днів з дня отримання рахунку.
5. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
6. Зобов`язати експертів надіслати суду та сторонам копію висновку судового експерта.
7. Погодити Чернігівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України проведення судової почеркознавчої експертизи документів у термін, що не перевищує 90 календарних днів в межах технічних можливостей в порядку черговості.
8. Матеріали справи № 927/355/23 направити в розпорядження експертів.
9. Зупинити провадження у справі № 927/355/23 до закінчення проведення судової почеркознавчої експертизи документів та отримання судом висновку експертів.
Повний текст ухвали складено та підписано 14.12.2023
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 цього кодексу.
Суддя С.В. Белов
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2023 |
Оприлюднено | 19.12.2023 |
Номер документу | 115653907 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Белов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні