Справа № 466/5225/21 Головуючий у 1 інстанції: Оприск З. Л.
Провадження № 22-ц/811/3538/23 Доповідач в 2-й інстанції: Левик Я. А.
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
12 грудня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого-судді: Левика Я.А.,
суддів: Крайник Н.П., Шандри М.М.,
перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 02 листопада 2023 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про виділ земельної ділянки в натурі як об`єкта права спільної часткової власності, -
в с т а н о в и л а :
рішенням Жовківського районного суду Львівської області від 02 листопада 2023 року позов задоволено.
07грудня 2023року доЛьвівського апеляційногосуду надійшлаапеляційна скаргана рішенняЖовківського районногосуду Львівськоїобласті від02листопада 2023року підписана ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_4 на підставі довіреності від 29 липня 2022 року.
Згідно вказаної довіреності ОСОБА_4 уповноважує ОСОБА_1 представляти її інтереси в судових органах України.
Подана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки
не відповідає вимогам статті 356 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 3 ст. 356 ЦПК України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно п.1 ч. 4ст.356ЦПК України,до апеляційноїскарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Відповідно до підпункту 18 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України, у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням підпункту 11 пункту 16-1 розділу XV Перехідні положення Конституції України.
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 2 червня 2016 року N 1401-VIII.
Підпунктом 11 пункту 16-1 Перехідні положення Конституції України передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи(частина третя статті 3 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК) України).
Згідно із частинами першою та другою статті 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Відповідно до пунктів 1 та 2 частини шостої статті 19 ЦПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що провадження у цій справі відкрито у 2021 році, тобто після набрання чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 2 червня 2016 року N 1401-VIII.
Окрім цього, з урахуванням предмета спору, зазначена справане є малозначноюта не відноситься доспорів, що виникають з трудових відносин, відтак представництвоінтересів ОСОБА_4 у цій справі у апеляційному суді може здійснювати виключно адвокат.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженідовіреністю фізичної або юридичної особи.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (частина четверта статті 62 ЦПК України).
Згідно з даними Єдиного реєстру адвокатів України відомості про те, що Шретер В.М. має статус адвоката відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Оскільки доапеляційної скарги,яка булаподана тапідписанаШретером В.М. в інтересах ОСОБА_4 , не додано документів, що посвідчують статус Шретера В.М., як адвоката та його право на заняття адвокатською діяльністю, а Єдиний реєстр адвокатів України не містить відомостей щодо нього, як особи, яка має право на заняття адвокатською діяльністю, колегія суддів прийшла до висновку, що відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається заявнику.
Вказане відповідаєправовій позиції,викладеній вухвалі ВерховногоСуду від27березня 2023року усправі № 559/1995/22.
Враховуючи вищенаведене, апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 02 листопада 2023 року слід повернути особі від імені якої така подана.
Керуючись п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 02 листопада 2023 року вважати неподаною і повернути оосбі від імені якої така подана.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцять днів з дня її складення.
Судове рішення складено 12 грудня 2023 року.
Головуючий :Я.А. Левик
Судді:Н.П. Крайник
М.М. Шандра
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2023 |
Оприлюднено | 18.12.2023 |
Номер документу | 115679251 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Левик Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні