Справа №295/15910/23
Категорія 4
2-н/295/2109/23
УХВАЛА
(про відмову у видачі судового наказу)
18.12.2023 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Єригіна І.М., розглянувши матеріали заяви Приватного підприємства «Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №15» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані житлово-комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
ПП «КВЖРЕП №15» звернулося до суду з указаною заявою, в якій просить видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості врозмірі 11123,42 грн. та судовий збір.
Заява про видачу судового наказу повинна відповідати вимогам статті 163 ЦПК України.
У заяві повинно бути зазначено, зокрема, вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються, а також перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги (п. 4, 5 ч. 2 ст. 163 ЦПК України).
У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Як вбачається з довідки-розрахунку за надані послуги, зазначена в заяві заборгованість утворилася за період із 01.11.2019 року по 01.11.2023 року, а до суду із заявою про видачу судового наказу стягувач звернувся лише 21.11.2023 року, тобто з пропуском встановленого ст. 257 ЦК України трирічного строку позовної давності.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред`явлення позову в суд за такою вимогою.
Таким чином, наведені обставини вказують на наявність підстав для відмови у видачі судового наказу.
Згідно з ч. 2 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п. 5 ч. 1 ст. 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Керуючись ст. 165 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовитиу видачісудового наказуза заявоюПриватного підприємства«КВЖРЕП №15»до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.М. Єригіна
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 19.12.2023 |
Номер документу | 115693250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Єригіна І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні