Ухвала
від 20.11.2023 по справі 521/25403/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/25403/23

Номер провадження:1-кс/521/3912/23

УХВАЛА

Іменем України

20 листопада 2023 року м. Одеса

Слідчий суддя Малиновського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Малиновської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , про проведення огляду по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідуваньза№42023163020000081від 09.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчим відділенням відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні ЄРДР № 42023163020000081 від 09.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

Так, 15.06.2023 фахівцями інспекції КВПА філії «Інфоксводоканал» проведено перевірку стану та умов водопостачання та водовідведення споживача - ПП «Володимир» (ЄДРПОУ 30202634) та показників вузлу обліку МТК-ИА 40 за адресою: м. Одеса, вул. Бугаївська, 21/35.

В ході проведення зазначеного заходу встановлено, що за вказаною адресою знаходиться артезіанська свердловина яка експлуатується ПП «Володимир» шляхом видобування підземних вод та передачі видобутої води іншим споживачам, а саме суб`єктам господарювання на території колишнього заводу та фізичним особам - мешканцям багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому постачання води здійснюється ПП «Володимир» через обвідну лінію поза межами приладу обліку та без дозвільних документів. Статтями 149, 151 ГК України передбачено, що суб`єкти господарювання використовують у господарській діяльності природні ресурси в порядку спеціального або загального природокористування відповідно до цього кодексу та інших законів. Порядок надання у користування природних ресурсів громадянам і юридичним особам для здійснення господарської діяльності встановлюється земельним, водним, лісовим та іншим спеціальним законодавством.

Відповідно доВодного кодексупідземні водиналежать додержавного водногофонду України,а згідноз Кодексомпро надравони єчастиною надр(єкорисними копалинамизагальнодержавного значеннявідповідно доПерелікукорисних копалин загальнодержавного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12.12.94 №827).

Підземні води - це природний ресурс із подвійним правовим режимом, а тому, використовуючи підземні води, слід керуватися і водним законодавством, і законодавством про надра.

Відповідно до положень стет.46, 48 ВК України водокористування може бути загальним або спеціальним. Спеціальне водокористування це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється фізичними та юридичними особами для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.

Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу (п.9 ч.1 ст.ст. 44, 49 ВК).

Згідно з ст. 16 Кодексу України про надра користування надрами здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами.

Статтею 19 Кодексу України про надра встановлено, що надання надр у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам здійснюється лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

Відповідно до ст. 21 Кодексу України про надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів, крім випадків, передбачених ст. 23 цього ж Кодексу.

Отже, чинним законодавством передбачено обов`язок отримання господарюючими суб`єктами як дозволу на спеціальне водокористування, так і спеціального дозволу на користування ділянкою надр. При цьому спеціальний дозвіл на користування надрами дає право на видобування підземних вод, а дозвіл на спеціальне водокористування право на їх використання (висновок ВСУ від 1 квітня 2015 року по справі №3-32гс15).

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», підприємство питного водопостачання провадить свою діяльність на підставі дозволу на спеціальне водокористування або дозволу на користування надрами (у разі використання підземних вод).

Згідно з ч. 5 ст. 17 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» у разі використання підземних вод для питного водопостачання відповідне підприємство повинне одержати згідно з законом дозвіл на користування надрами.

Таким чином, наявні обґрунтовані підстави вважати, що в порушення вимог ст.ст. 16, 19, 21 Кодексу України про Надра, ст.ст. 1, 16, 17 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою

Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615, Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827 ГІ «Володимир» здійснюється незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення (підземних вод) за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, які в подальшому за допомогою комплексу об`єктів, споруд, розподільних водопровідних мереж, пов`язаних єдиним технологічним процесом виробництва та транспортування поставляються третім особам (споживачам).

В ході досудового розслідування, також було допитано в якості свідка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 співробітника ТОВ «Інфоксводоканал», який пояснив, що в ході здійснення обстеження водомірного вузла артезіанської скважини належної ПП «ВОЛОДИМИР», було виявлено порушення цілісності пломби на обвідній лінії, яка фактично є резервною (зазвичай використовується для забезпечення заходів пожежної безпеки). Також останні надав показання, про те, що ПП «ВОЛОДИМИР» подає відомості з фактично нульовими показниками використання води, але під час подальшого обстеження по вул. Бугаївській було встановлено, що від ПП «ВОЛОДИМИР» забезпечується водою 6-й поверховий будинок за адресою: АДРЕСА_1 та інші підприємства, що свідчить про незаконне використання надр ГТП «ВОЛОДИМИР».

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, надходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з наступних підстав.

Згідно із ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Статтею 233 КПК України визначено, що підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Статтею 233 КПК України визначено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Прокурором було обґрунтовано доведено, що наявні підстави вважати, що в даному випадку, огляд є найбільш доцільним та ефективним способом фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, які мають суттєве значення для досудового розслідування.

Слідчим в клопотанні зазначені підстави у зв`язку з якими необхідно провести огляд та вказане де саме планується провести огляд.

Таким чином на теперішній час, з метою фіксації відомостей, що мають значення для кримінального провадження, здійснення відповідних замірів, виникла необхідність в проведенні огляду за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до реєстру речових прав на нерухоме майно, вказаний об`єкт нерухомості належить на праві власності ОСОБА_6 .

За таких обставин є підстави, передбачені ст.ст. 234, 237 КПК України, для надання дозволу на проведення огляду.

Керуючись ст.ст. 40-1, 237, 234 КПК України, -

УХВАЛИВ :

Клопотання слідчого СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Малиновської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , про проведення огляду по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідуваньза№42023163020000081від 09.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_2 , слідчому СВ ВП № 3 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області ОСОБА_4 та прокурору Малиновської окружної прокуратури м.Одеси ОСОБА_3 .

Для проведення огляду залучити спеціалістів:

-Державної екологічної інспекції Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області);

-Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфоксводоканал»;

-Державного підприємства «Одеський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації»;?

-Причорноморського Державного Регіонального Геологічного Підприємства.

Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено20.12.2023
Номер документу115704832
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —521/25403/23

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Засядьвовк О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні