Рішення
від 06.12.2023 по справі 591/6190/18
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/6190/18

Провадження № 2/591/39/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2023 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого в особі судді - КЛИМЕНКО А.Я.

при секретарі - Устименко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми цивільну справу за позовом Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , 3-х осіб: Управління майном Сумської обласної ради, Сумська обласна рада

про виселення з житлового приміщення без надання іншого житла

встановив:

Позивач Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ( в тексті Інститут) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про виселення з житлового приміщення без надання іншого житла, в якому просить суд виселити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 із кімнати «люкс», розташованої у гуртожитку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Інститут є юридичною особою, яка діє на підставі Статуту та заснований на майні, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області. Власником майна, закріпленого за Інститутом, є - Сумська обласна рада. Згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (дата формування 04.07.2017 року) територіальній громаді сіл, селищ, міст Сумської області в особі Сумської обласної ради на праві спільної часткової власності належить п`ятиповерхова будівля (житловий будинок з гуртожитком), розташована за адресою АДРЕСА_1 . Частина гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , передана у користування Інституту на підставі Договору про закріплення майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, на праві оперативного управління від 01 липня 2015 року із змінами та доповненнями від 02 січня 2018 року. Переданий Інституту у користування Гуртожиток призначається для мешкання сімей педагогічних, науково-педагогічних, наукових та інших працівників СОІППО і, в окремих випадках, як виключення, інших категорій мешканців з числа працівників системи освіти, охорони здоров`я, правоохоронних органів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

26.06.2014 року на адресу Інституту надійшов лист заступника голови-керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації з проханням про поселення начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 у гуртожиток інституту.

27.06.2014 року по Інституту видано наказ № 5 «Про поселення в гуртожиток», яким передбачалося: «1. Надати місце для поселення в гуртожиток начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 з 01 липня 2014року. 2. Завідуючій гуртожитком ОСОБА_3 : 2.1. Підготувати проект угоди на проживання та виписати ордер на поселення ОСОБА_1 .. 2.2. Провести поселення ОСОБА_1 відповідно до Положення про гуртожиток та чинного законодавства. 3. Головному бухгалтеру ОСОБА_4 проводити нарахування оплати за проживання в гуртожитку, виходячи із розрахунку та здійснювати постійний контроль за станом розрахунків за проживання».

01 липня 2014 року між Інститутом та ОСОБА_1 укладено договір найму житлового приміщення та виписано ордер на право зайняття з сім`єю жилої площі у гуртожитку, а саме кімнати люкс площею 50 кв.м , розташованої у гуртожитку Інституту за адресою: АДРЕСА_2 .

Із відома Позивача у кімнаті «люкс» разом із поповою ОСОБА_5 поселився її чоловік - ОСОБА_2 .

01.09.2017 року, у зв`язку із закінченням строку дії договору, ОСОБА_1 звернулася до адміністрації Інституту із заявою про продовження терміну проживання в кімнаті «люкс» гуртожитку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Наказом по Інституту від 01.09.2017 року № 77-АГП строк проживання в гуртожитку продовжено та зроблено розпорядження на укладення додаткової угоди.

Відповідно до Додаткової угоди №31 від 01.09.2017 року до договору найму житлового приміщення №6 від 01 липня 2014 строк дії оренди кімнати «люкс» визначено з 01.09.2017 року по 31.08.2018 року.

12 лютого 2018 року на адресу Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти надійшов лист №01-12/148 з вимогою вжиття заходів щодо звільнення кімнат гуртожитку, які використовують сторонні особи.

01.08.2018 року листом № 630 адміністрація Інституту звернулася до управління майном Сумської обласної ради з проханням погодити переукладення договорів найму кімнат у гуртожитку на новий строк.

Відповідно до листа управління майном Сумської обласної ради від 10.08.2018 року № 01-12/838 переукладення договору найму кімнати «люкс», в якій мешкає ОСОБА_1 та її чоловік ОСОБА_2 , не погоджено, про що ОСОБА_1 було письмово поінформовано.

Листом № 645 від 14.08.2018 року ОСОБА_1 та її чоловіку ОСОБА_2 вказано на необхідність звільнити кімнату в строк до 01 вересня 2018 року та висловлена пропозиція переукласти (за бажанням) договір найму житлового приміщення у трьох або п`ятимісний кімнаті цього ж гуртожитку.

Позивач у позовній заяві зазначив, що після закінчення терміну дії договору найму житла, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зобов`язані звільнити кімнату «люкс» із дня закінчення дії Договору, тобто не пізніше 01 вересня 2018 року та повернути Позивачу, кімнату «люкс» за Актом приймання-передачі.

Відповідачі після закінчення строку дії Договору у встановлений строк кімнату «люкс» не звільнили та не повернули Позивачу.

Вважаючи, що внаслідок порушення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 умов договору та через відмову звільнення займаного ними житлового приміщення, Інститут позбавлений можливості реалізувати своє право на володіння та користування належним йому на праві оперативного управління майном.

Посилаючись на вищевикладене, позивач просить суд виселити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 із кімнати «люкс», розташованої у гуртожитку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 без надання іншого житла, а також стягнути з відповідачів сплачений судовий збір.

Представник позивача КЗ СОІППО в письмовій заяві позовні вимоги підтримала повністю та просить суд їх задовольнити.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про день та час розгляду справи повідомлялися належним чином, до суду не з`явилися.

Відповідачка ОСОБА_1 вважає, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні, проти позову про виселення з житлового приміщення заперечувала в повному обсязі, про що зазначила у відзиві на позовну заяву про виселення з житлового приміщення без надання іншого житла.

Відповідач ОСОБА_2 вважає, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні, проти позову про виселення з житлового приміщення заперечував в повному обсязі, про що зазначив у відзиві на позовну заяву про виселення з житлового приміщення без надання іншого житла.

3-тя особа: Управління майном Сумської обласної ради про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, представник до суду не з`явився. Позовні вимоги Комунального закладу Сумський обласний інституту післядипломної педагогічної освіти вважає обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі про що зазначено у письмовому поясненні до позову.

3-тя особа: Сумська обласна рада про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, представник до суду не з`явився. Позовні вимоги Комунального закладу Сумський обласний інституту післядипломної педагогічної освіти вважає обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі про що зазначено у письмовому поясненні до позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.

Суд, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, надавши правовідносинам, що виникли між сторонами належну правову оцінку, приходить до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного:

Судом встановлено, що Позивач - Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти є юридичною особою, заснованою на майні, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області та діє на підставі Статуту.

Майно Інституту закріплене за ним на праві оперативного управління з укладенням відповідного договору, в якому визначаються права та обов`язки сторін щодо господарського використання майна спільної власності, що вбачається із п.8.2 Статуту.

Власником майна, закріпленого за Інститутом, є - Сумська обласна рада, яка здійснює управління цим майном через уповноважений орган - Управління майном Сумської обласної ради.

Відповідно до п.8.4 Статуту, Інститут володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним, для здійснення своєї статутної діяльності, вчиняючи щодо нього будь-які дії в межах, передбачених чинним законодавством України, з обмеженням правомочності розпорядження цим майном у порядку, визначеному Власником.

Згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (дата формування 04.07.2017 року) територіальній громаді сіл, селищ, міст Сумської області в особі Сумської обласної ради на праві спільної часткової власності належить п`ятиповерхова будівля (житловий будинок з гуртожитком), розташована за адресою АДРЕСА_1 .

Частина гуртожитку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , передана у користування Інституту на підставі Договору про закріплення майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, на праві оперативного управління від 01 липня 2015 року із змінами та доповненнями від 02 січня 2018 року.

Переданий Інституту у користування Гуртожиток, відповідно до абз.2 п.1.4. Положення про гуртожиток, затвердженого Вченою радою Інституту, призначається для мешкання сімей педагогічних, науково-педагогічних, наукових та інших працівників СОІППО і, в окремих випадках, як виключення, інших категорій мешканців з числа працівників системи освіти, охорони здоров`я, правоохоронних органів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

26.06.2014 року на адресу Інституту надійшов лист заступника голови-керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації з проханням про поселення начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Попової О.І. у гуртожиток інституту.

Поселення ОСОБА_1 у кімнату «люкс» здійснено на підставі ордеру та наказу по Інституту № 5 від 27.06.2014 року «Про поселення в гуртожиток».

01 липня 2014 року між Інститутом та ОСОБА_1 укладено договір найму житлового приміщення та виписано ордер на право зайняття з сім`єю жилої площі у гуртожитку, а саме кімнати люкс площею 50 кв.м, розташованої у гуртожитку інституту за адресою: АДРЕСА_2 .

Із відома Позивача у кімнаті «люкс» разом із ОСОБА_1 поселено її чоловіка ОСОБА_2 , що вбачається із корінця ордера на жилу площу у гуртожитку № 53 серія СП від 27.06.2014 року.

Неповнолітніх дітей у Відповідачів немає. Інші особи в кімнаті не поселялися й не проживають. Реєстрація місця проживання не здійснювалася.

01.09.2017 року ОСОБА_1 звернулася до адміністрації Інституту із заявою про продовження терміну проживання в кімнаті «люкс» гуртожитку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Наказом по Інституту від 01.09.2017 року №77-АГП строк проживання в гуртожитку продовжено та зроблено розпорядження на укладення додаткової угоди.

Відповідно до Додаткової угоди № 31 від 01.09.2017 року до договору найму житлового приміщення №6 від 01 липня 2014 строк дії оренди кімнати «люкс» визначено з 01.09.2017 року по 31.08.2018 року.

12 лютого 2018 року на адресу Позивача від начальника Управління майном Сумської обласної ради надійшов лист № 01-12/148 з вимогою вжиття заходів щодо звільнення кімнат гуртожитку, які використовують сторонні особи.

Позивач, письмово, листом від 16.02.2018 року № 175 попередив ОСОБА_1 , про відмову від укладення договору найму житлового приміщення від 01 липня 2014 року № 6 із змінами від 01.09.2017 року на новий строк.

01.08.2018 року листом №630 адміністрація Інституту звернулася до управління майном Сумської обласної ради з проханням погодити переукладення договорів найму кімнат у гуртожитку на новий строк.

Листом управління майном Сумської обласної ради від 10.08.2018 року № 01-12/838 переукладення договору найму кімнати «люкс», в якій мешкають ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , не погоджено, про що ОСОБА_1 поінформовано.

Листом ректора Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти № 645 від 14.08.2018 року ОСОБА_1 вказано на необхідність звільнити кімнату «люкс» в строк до 01 вересня 2018 року та висловлена пропозиція переукласти (за бажанням) договір найму житлового приміщення у трьох або п`ятимісній кімнаті цього ж гуртожитку.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після закінчення строку дії Договору у встановлений строк кімнату «люкс», розташовану у гуртожитку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 не звільнили та не повернули Позивачу.

Судом встановлено, що Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчудження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, сформованої 09.10.2023 року ОСОБА_2 на праві приватної власності належить 2-х кімнатна квартира, розташована за адресою АДРЕСА_3 .

Статтею 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).

Статтею 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог та на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом.

Відповідно до ст.810 ЦК України за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Підстави, умови, порядок укладення та припинення договору найму житла, що є об`єктом права державної або комунальної власності, встановлюються законом. До договору найму житла, крім найму житла, що є об`єктом права державної або комунальної власності, застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

Вказані договори найму житлового приміщення є договорами найму місця у кімнаті та кімнати в жилих приміщень гуртожитків, які є комунальною власністю.

Користування гуртожитками регулювалося наступними положеннями ЖК Української РСР та інших нормативних актів (в редакції на час укладення відповідачами договорів найму жилого приміщення).

Відповідно до ст.18 ЖК Української РСР управління житловим фондом здійснюється власником або уповноваженим ним органом у межах, визначених власником.

Відповідно до статті 109 ЖК Української РСР виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення про водиться добровільно або в судовому порядку.

Відповідно до ст.127 ЖК Української РСР для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки. Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.128 ЖК Української РСР порядок надання жилої площі в гуртожитках визначається цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Жила площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації та відповідного профспілкового комітету і комітету комсомолу.

Згідно зі ст.129 ЖК Української РСР на підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.

Отже, ордер - це правовстановлюючий документ індивідуального характеру, який є єдиною правовою підставою на вселення до гуртожитку.

Згідно з Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1986 року № 208 це Примірне положення встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитках підприємств, установ, організацій, користування цими гуртожитками та їх утримання (п.1). Гуртожитки призначаються для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання (п.2). На підставі рішення про надання жилої площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянинові спеціальний ордер (додаток), який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу (п.10).

Відповідно до ч.1,2 ст.64 ЖК Української РСР члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов`язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. До членів сім`ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Пунктом 17 Примірного положення передбачено, що вселення громадянами, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, інших членів сім`ї, крім своїх неповнолітніх дітей, в указані приміщення допускається лише з дозволу адміністрації, профспілкового комітету, установи, організації та письмової згоди членів сім`ї громадянина, які проживають разом з ним.

Отже, законодавством встановлено, що для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Договір найму жилого приміщення, у тому числі у гуртожитках, укладається на певний строк; єдиною підставою для вселення на надану жилу площу в гуртожитку є спеціальний ордер, який видає адміністрація підприємства, установи, організації на підставі спільного з профспілковим комітетом рішення про надання жилої площі в гуртожитку. Такий висновок викладений в правовій позиції в ухвалі Верховного Суду України від 05.07.2017 №6-798цс17.

Згідно розділу 3 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.08.2013 року «Аналіз судової практики застосування Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" при вирішенні цієї категорії справ необхідно з`ясовувати правову підставу вселення до гуртожитку та проживання у ньому для визначення, чи поширюються гарантії Закону № 500-VI « Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» на осіб, які правомірно вселилися і проживають у житловому приміщенні гуртожитку, але не з підстав, передбачених ЖК УРСР, а ЦК. У зв`язку цим, необхідно звернути увагу судів на розмежування підстав виникнення права у особи на користування житловим приміщенням у гуртожитку. Це право може виникнути як із житлових правовідносин, тобто з підстав, передбачених статтею 128 ЖК УРСР та розділом II Примірного положення про гуртожитки, так і з цивільно-правових угод, однією з яких є договір оренди житлового приміщення. За своєю правовою природою договір оренди майна є строковим і майно переходить у власність орендаря лише у випадку, якщо це передбачено законом чи договором. У випадку укладання договору оренди житлових приміщень у гуртожитках, такі договори не містять умови щодо можливості набуття орендарем права власності орендованою житловою площею. Згідно з нормами Закону № 500-VI дія цього Закону поширюється лише на випадки зайняття житлової площі у гуртожитках на підставах, передбачених статтею 128 ЖК УРСР, тому на правовідносини, що виникли з договору оренди гарантії Закону № 500-VI «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» не поширюються. Крім того, строк дії договору оренди завжди обумовлений у договорі і є однією із його істотних умов. Проживання особи у гуртожитку після закінчення строку договору може свідчити або про продовження дії договору на тих же умовах, або про порушення орендарем порядку звільнення житлового приміщення.

Відповідно до ст.821 ЦК України договір найму житла є строковим договором і підставою для його припинення є закінчення строку, на який він був укладений.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) зобов`язання має виконуватися належним чином за умовами договору.

Статтею 629 ЦКУ передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

За ст. 785 ЦКУ у випадку припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, у якому вона була одержана, із урахуванням нормального зносу, або в стані, який обумовлено в договорі.

Таким чином, аналізуючи вищевикладене, судом встановлено, що у порушення приписів ст.526, ст.629, ст.821 ЦК України та Договору Відповідачі після закінчення строку дії Договору у встановлений строк кімнату не звільнили та не повернули Позивачу, а також суд враховує, що відповідачу ОСОБА_2 на праві приватної власності належить 2-х кімнатна квартира, розташована за адресою АДРЕСА_3 .

За викладених обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.16,526,629,810,821Цивільного кодексу України ст. ст. 12, 13, 76-81, 141, 247, 263-265 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , 3-х осіб: Управління майном Сумської обласної ради, Сумська обласна рада про виселення з житлового приміщення без надання іншого житла задоволити.

Виселити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з кімнати «люкс», розташованої у гуртожитку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , без надання іншого житла.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (40007, м. Суми, вул. Римського Корсакова, 5, Код ЄДРПОУ 02139771) витрати по оплаті судового збору в сумі 1841 грн. в дольовому порядку, тобто по 704 грн. 80 коп. з кожного.

Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст судового рішення виготовлено 18 грудня 2023 року.

СУДДЯ А.Я.КЛИМЕНКО

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення06.12.2023
Оприлюднено20.12.2023
Номер документу115705357
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/6190/18

Рішення від 06.12.2023

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Рішення від 06.12.2023

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Клименко А. Я.

Ухвала від 23.11.2018

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Котенко О. А.

Ухвала від 25.10.2018

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Кривцова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні