Ухвала
від 18.12.2023 по справі 914/3657/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.12.2023 р. Справа № 914/3657/23

Суддя господарського суду Львівської області І. Б. Козак, розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Швейна фабрика «Довіра», м.Долина Івано-Франківської обл,

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Борислав-Спецодяг», м.Борислав Львівської обл,

про: зобов`язання вчинити дії,

визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи такі доводи.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 174 встановлює низку вимог до документів, які додаються до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, поданої товариством, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України).

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За приписами статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік», з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684,00 грн.

У тексті позову (аркуш позовної заяви 6) позивач зазначив, що заявив одну немайнову вимогу, тому сплатив 2684,00 грн. судового збору.

Фактично позивач сплатив 2147,00 грн судового збору, що підтверджується платіжною інструкцією №453 від 18.10.2023 та Випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, згенерованою системою діловодства суду.

У прохальній частині позову заявлено такі позовні вимоги: Зобов`язати ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БОРИСЛАВ- СПЕЦОДЯГ» надати учаснику ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШВЕЙНА ФАБРИКА «ДОВІРА», шляхом надіслання на адресу: вул. Чорновола, 7, м. Івано-Франківськ, 76018, належним чином засвідчені копії таких документів ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ»:

- документи, що містять відомості про фінансово-господарську діяльність ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ»;

- інформацію про склад Наглядової ради ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ»;

- інформацію про дати Загальних Зборів акціонерів ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ», що відбувалися у період з і січня 2017 року по даний час, та належним чином посвідчені копії протоколів таких Загальних Зборів акціонерів ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ»;

- належним чином посвідчені копії усіх договорів, що укладалися ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ» з юридичними/фізичними особами у період з і січня 2017 року до цього часу;

- належним чином посвідчену копію правочину/правочинів (якщо такі укладалися), укладеного/укладених між ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «БОРИСЛАВ-СПЕЦОДЯГ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «БК ІНВЕСТМЕНТ» (код ЄДРПОУ 41401364).

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).

Відповідно, за подання до суду позовної заяви з п`ятьма позовними вимогами немайнового характеру у даній справі позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 13420,00 грн.

Підсумовуючи, позивачу необхідно доплатити 11273,00 грн судового збору (враховуючи вже сплачені 2147,00 грн судового збору) та подати докази доплати судового збору у визначеному порядку та розмірі.

З 18.10.2023 введено в дію Закон України від 29.06.2023 № 3200-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", зокрема, щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (далі - ЄСІТС).

Згідно з приписами частин п`ятої, шостої статті 6 ГПК України:

- суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів);

- електронний кабінет - це персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) ЄСІТС, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу;

- адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку;

- процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом, у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат;

- якщо реєстрація електронного кабінету в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви;

- реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (абзац перший частини восьмої статті 6 ГПК України).

Водночас позовну заяву від ТОВ «Швейна фабрика «Довіра» підписав адвокат Жарський Т.В., який відповідно до абзацу першого частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС. Проте позовна заява не містить відомостей про наявність в адвоката електронного кабінету.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Швейна фабрика «Довіра» до Приватного акціонерного товариства «Борислав-Спецодяг» про зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.

3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази надіслання надати суду.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Козак І.Б.

Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено20.12.2023
Номер документу115709570
СудочинствоГосподарське
Сутьзалишення позовної заяви без руху. Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України,

Судовий реєстр по справі —914/3657/23

Ухвала від 03.01.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Козак І.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні