ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2023 Справа № 917/1740/23
Господарський суд Полтавської області у складі судді Тимощенко О.М., при секретарі судового засіданні Михатило А.В. розглянувши справу № 917/1740/23
за позовом Акціонерного товариства "Одесагаз", вул. Одарія, 1, м. Одеса, 65003
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "АР-БУДТРАНС", вул. Полтавська, 5, м. Решетилівка, Полтавський район, Полтавська область, 38400
про стягнення 86 838,24 грн.
Без виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Полтавської області 18.09.2023 року надійшла позовна заява Акціонерного товариства "Одесагаз" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "АР-БУДТРАНС" про стягнення заборгованості за несанкціонований відбір природного газу у розмірі 86 838,24 грн (вх. № 1857/23).
Також у позовній заяві позивач просить стягнути на його користь судові витрати в розмірі 2684,00 грн.
Ухвалою від 20.09.2023 року суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі № 917/1740/23 в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання). Встановив відповідачу строк для подання відзиву на позов з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом 15 днів з дня отримання ухвали; після отримання від позивача відповіді на відзив - подати до суду заперечення в строк 5 днів з дня отримання такої відповіді від позивача з урахуванням вимог ст. 167, 184 ГПК України. Встановив позивачу строки для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України - 5 днів з моменту отримання від відповідача відзиву на позов; для надання відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися - 5 днів з моменту отримання даної ухвали суду.
Копія ухвали від 20.09.2023 року, що була направлена на адресу відповідача (вул. Полтавська, 5, м. Решетилівка, Полтавський район, Полтавська область, 38400), повернулась до суду з поштовою відміткою - «адресат відсутній за вказаною адресою».
Згідно пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Таким чином, керуючись приписами п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України суд приходить до висновку, що днем вручення відповідачу ухвали суду від 20.09.2023 року є 28.09.2023 року. Отже, суд належним чином повідомляв відповідача про розгляд справи.
Відповідач відзив на позов не надав. Встановлені строки для його подання закінчилися.
Згідно з ч. 8 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Згідно із ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Інші заяви по суті справи до суду не надійшли.
При цьому, суд приймає до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений ч. 1 ст. 251 ГПК України та ухвалою суду про відкриття провадження у даній справі не подав до суду відзиву на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, справа може бути розглянута за наявними у ній документами з урахуванням згаданого вище приписів ч. 9 ст. 165 ГПК України та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Відповідно до частини п`ятої статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
За ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
За ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. За ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 233 ГПК України дане рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 240 ГПК України).
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.
Між Акціонерним товариством «Одесагаз» (далі позивач, оператор ГРМ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "АР-БУДТРАНС" (далі відповідач, споживач) було укладено договір розподілу природного газу № 000784 (далі договір, 18 - 32 а. с. ), на підставі заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (а. с. 33) відповідача від 01.10.2021 року, в якій зазначено персональний ЕІС - код як суб`єкта ринку природного газу: 56ХО00016RNR4001, а також № Договору: 000784.
Текст типового договору розподілу природного газу затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП) Про затвердження типового договору розподілу природного газу № 2498 від 30.09.2015.
Фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 2 до цього договору, що і було зроблено споживачем.
Відповідно до пункту 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.
Згідно із пунктом 3.1 договору споживач має право здійснювати відбір/споживання природного газу з газорозподільної системи за умови включення його до реєстру споживачів будь-якого постачальника у періоді фактичного відбору/споживання природного газу, що в установленому Кодексом газотранспортної системи порядку підтверджується Оператором газотранспортної системи до початку такого періоду. Наявність підтвердженого обсягу природного газу споживача (його постачальника) доводиться до відома оператора ГРМ у встановленому законодавством порядку Оператором ГТС, а до відома Споживача його Постачальником. За відсутності у споживача договору постачання природного газу та/або виділених його постачальником підтверджених обсягів для потреб споживача на відповідний календарний період споживач не має права використовувати (споживати) природний газ із газорозподільної системи.
Відповідно до пункту 3.3 договору споживач, що не є побутовим, зобов`язаний самостійно контролювати власне газоспоживання та для недопущення перевищення підтвердженого обсягу природного газу здійснити разом зі своїм постачальником заходи з коригування в установленому порядку підтвердженого обсягу або заходи із самостійного та завчасного обмеження (припинення) власного газоспоживання. Якщо за підсумками місяця фактичний об`єм споживання природного газу споживача буде перевищувати підтверджений обсяг природного газу, врегулювання небалансу (дефіциту) природного газу буде здійснюватись його постачальником у встановленому законодавством порядку та відповідно до умов Договору постачання природного газу.
Згідно із пунктом 5.4 договору порядок визначення об`єму розподіленого споживачу і спожитого ним природного газу та надання звітності щодо спожитих об`ємів газу за розрахунковий період визначається відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем та з урахуванням вимог цього договору.
Відповідно до пункту 5.6 договору визначення за умовами цього договору об`єми та обсяги розподілу та споживання природного газу є обов`язковими для їх використання у взаємовідносинах між споживачем та його постачальником. За наявності розбіжностей у частині визначення об`єму та/або обсягу розподіленого та спожитого природного газу вони підлягають урегулюванню відповідно до умов цього договору або в судовому порядку. До вирішення цього питання величина об`єму та обсягу розподіленого та спожитого природного газу встановлюється відповідно до даних Оператора ГРМ.
Згідно із підпунктом 5 пункту 7.4 договору споживач зобов`язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу.
За даними інформаційної платформи, функціонування та керування якою згідно діючого Кодексу газотранспортних систем забезпечується ТОВ «Оператором газотранспортної системи України» (далі - Оператор ГТС) відповідач у період з 25.01.2022 не був включений до реєстру споживачів природного газу будь-якого постачальника, що відображено у витягах з інформаційної платформи № Ф9-0000109035 дата подання 28.02.2022, № Ф9-0000113258 дата подання: 31.03.2022, № Ф9-0000117576 дата подання: 29.04.2022.
Відповідно до пункту 3 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ за відсутності у споживача діючого постачальника (якщо споживач не включений до Реєстру споживачів будь-якого постачальника) у відповідному розрахунковому періоді споживач не має права здійснювати відбір/споживання природного газу з газорозподільної системи та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Відповідних письмових заяв від відповідача про припинення розподілу природного газу на адресу АТ «Одесагаз» не надходило.
Як вбачається з довідок щодо обсягів небалансу складених АТ "Одесагаз" відповідачем спожито 1782 куб. м. природного газу, а саме:
446 куб. м. - за лютий 2022 р. (а. с. 40, 41);
470 куб. м. - за березень 2022 р. (а. с. 42, 43);
866 куб. м. - за квітень 2022 р. (а. с. 44, 45)
Позивачем також складено акти приймання-передачі природного газу, а саме:
446 куб. м. - від 28.02.2022 (за лютий 2022 р.), № лічильника 00022018 (не підписаний відповідачем) (а. с. 49);
470 куб. м. - від 31.03.2022 (за березень 2022 р.), № лічильника 00022018 (не підписаний відповідачем) (а. с. 50);
849 куб. м. - від 30.04.2022 (за квітень 2022 р.), № лічильника 00022018 (підписаний відповідачем) (а. с. 51).
Споживання природного газу в загальному обсязі 1782 куб. м. природного газу за період з лютого по квітень 2022р. не було врегульовано відповідачем із жодним постачальником, тому цей обсяг газу був віднесений Оператором ГТС на неврегульовані обсяги небалансу АТ «Одесагаз». У Актах врегулювання щодобових небалансів № 02-2022-1910000190, № 03-2022-1910000190, № 04-2022-1910000190 відображена загальна сума щодобових небалансів віднесених Оператором ГТС на АТ «Одесагаз» за газові місяці лютий 2022р, березень 2022р. та квітень 2022 р. (а. с. 52- 57).
Згідно із пунктом 4 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ за результатами споживання природного газу у період відсутності споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника (несанкціонований відбір природного газу) Оператор ГТС при забезпеченні заходів балансування за підсумками газового місяця за процедурою, визначеною Кодексом ГТС, віднесе такі обсяги (неврегульований небаланс) на Оператора ГРМ, тоді споживач має компенсувати Оператору ГРМ вартість таких обсягів, що розраховується за формулою: В = Vф х Ц х К, де В-вартість природного газу, яка компенсується Оператору ГРМ; Vф-об`єм (обсяг) природного газу, фактично спожитий споживачем за період відсутності споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника; Ц-ціна природного газу, використаного Оператором ГРМ для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у відповідний період. Оператор ГРМ щомісячно публікує на своєму вебсайті інформацію про таку ціну та період її дії; К-коефіцієнт компенсації, який визначається на рівні 1,5.
Судом встановлено, що позивачем складено акт-розрахунок обсягів небалансу за лютий 2022 року по споживачу ТОВ "АР-БУДТРАНС" (договір 000784), згідно із яким:
- ціна закупівлі природного газу для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ в лютому 2022 року за тисячу кубічних метрів складає 37 726,67 грн, з урахуванням коефіцієнту компенсації ціна складає 56 590,01 грн з ПДВ.
- вартість компенсації за лютий 2022 року складає 0,446 тис. куб. м. х 56 590,01 грн + 0,446 тис. куб. м. х 148,99 грн транспортування = 25 305,59 грн (а. с. 46).
Акт-розрахунок обсягів небалансу за березень 2022 року по споживачу ТОВ "АР-БУДТРАНС" (договір 000784), згідно із яким:
- ціна закупівлі природного газу для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ в березні 2022 року за тисячу кубічних метрів складає 37 749,31 грн, з урахуванням коефіцієнту компенсації ціна складає 56 623,97 грн з ПДВ.
- вартість компенсації за березень 2022 року складає 0,470 тис. куб. м. х 56 623,97 грн + 0,470 тис. куб. м. х 148,99 грн транспортування = 26 683,29 грн (а. с. 47).
Акт-розрахунок обсягів небалансу за квітень 2022 року по споживачу ТОВ "АР-БУДТРАНС" (договір 000784), згідно із яким:
- ціна закупівлі природного газу для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ в квітні 2022 року за тисячу кубічних метрів складає 26 728,51 грн, з урахуванням коефіцієнту компенсації ціна складає 40092,76 грн з ПДВ.
- вартість компенсації за квітень 2022 року складає 0,866 тис. куб. м. х 40 092,76 грн + 0,866 тис. куб. м. х 148,99 грн транспортування = 34 849,36 грн (а. с. 48).
З метою досудового врегулювання спору позивачем було направлено претензію вих. № 467 від 05.06.2023 року та виставлені рахунки на оплату на загальну суму 86 838,24 грн, а саме:
26 683,29 грн - від 22.07.2022 № 7533 (а. с. 76);
34 849,36 грн - від 22.07.2022 № 7559 (а. с. 77);
25 305,59 грн від 15.03.2022 року №3034 (а. с. 78).
Відповідач відповідь на претензію не відреагував, заборгованість не погасив.
Отже заборгованість відповідача перед АТ «Одесагаз» за несанкціонований відбір природного газу складає 86 838,24 грн.
Докази оплати відповідачем вищевказаної заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Перелік доказів, якими позивач обґрунтовує наявність обставин, що є предметом доказування у даній справі (копії): довіреність №88 від 28.12.2022 року, положення про юридичну службу, наказ №63А-К від 03.08.2020 року, статут АТ «Одесагаз», виписка з ЄДРЮОФОПГФ відносно позивача, постанова №2498 від 30.09.2015 року, типовий договір розподілу природного газу; заява приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим), повідомлення про споживачів у зоні ліцензійної діяльності №Ф9-0000109035 від 28.02.2022 року, № Ф9-0000113258 від 31.03.2022 року; №Ф9-0000117576 від 19.04.2022 року, довідка щодо обсягів небалансу за лютий 2022 р., довідка щодо обсягів небалансу за березень 2022 р., довідка щодо обсягів небалансу за квітень 2022 р., акт розрахунок обсягів небалансу за лютий 2022 року; акт розрахунок обсягів небалансу за березень 2022 року; акт розрахунок обсягів небалансу за квітень 2022 року; акт приймання передачі природного газу від 28.02.2022 року, акт приймання передачі природного газу від 31.03.2022 року, акт приймання передачі природного газу від 30.04.2022 року, акт-розрахунок обсягів небалансу за лютий 2022 року, акт-розрахунок обсягів небалансу за березень 2022 року, акт-розрахунок обсягів небалансу за квітень 2022 року, договір №1910000190 транспортування природного газу від 31.01.2020 року, докази направлення на адресу відповідача претензії з рахунками: список згрупованих відправлень від 06.06.2023 року, фіскальний чек, опис вкладення до поштового відправлення №0504575932981, претензія вих. № 467 від 05.06.2023 року, рахунки на оплату № 7533 від 22.07.2022 , № 7559 від 22.07.2022, №303 від 15.03.2022 року.
Оцінка аргументів учасників справи з посиланням на норми права, якими керувався суд:
Відповідно до ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Згідно ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Статтею 655 Цивільного Кодексу України передбачено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Пунктом 1 ст.691 Цивільного Кодексу України визначено, що покупець зобов`язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.
Згідно пункту 3 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ за відсутності у споживача діючого постачальника (якщо споживач не включений до Реєстру споживачів будь- якого постачальника) у відповідному розрахунковому періоді споживач не має права здійснювати відбір/споживання природного газу з газорозподільної системи та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Відповідно до п. 4 гл. 5 розділу VI Кодексу ГРМ за результатами споживання природного газу у період відсутності споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника (несанкціонований відбір природного газу) Оператор ГТС при забезпеченні заходів балансування за підсумками газового місяця за процедурою, визначеною Кодексом ГТС, віднесе такі обсяги (неврегульований небаланс) на Оператора ГРМ, тоді споживач має компенсувати Оператору ГРМ вартість таких обсягів, що розраховується за формулою.
Положеннями ч.1 ст.530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Як передбачено ч.1 ст.612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.ч.1, 2 ст.73, ч.ч.ч.1, 3 ст.74 ГПК України).
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ч.2 ст.76, ч.1 ст.77, ч.ч.1, 2 ст.79 ГПК України).
Отже, як встановлено судом вище, позивач за договором розподілу природного газу № 000784 здійснював на користь відповідача розподіл природного газу за лютий 2022 року, березень 2022 року та квітень 2022 року, в загальному обсязі 1782 куб. м. Проте, відповідач у період з 25.01.2022 не був включений до реєстру споживачів природного газу будь-якого постачальника. Обсяги природного газу в загальному обсязі 1782 куб. м. за розрахункові періоди за лютий 2022 року, березень 2022, квітень 2022 року не було врегульовано відповідачем із жодним постачальником, тому цей обсяг газу був віднесений Оператором ГТС на неврегульовані обсяги небалансу АТ «Одесагаз».
Акти врегулювання щодобових небалансів № 02-2022-1910000190, № 03-2022-1910000190, № 04-2022-1910000190 відображають загальну суму щодобових небалансів віднесених Оператором ГТС на AT «Одесагаз» за газові місяці лютий, березень, квітень 2022 року. Вищезазначені акти врегулювання щодобових небалансів були складені відповідно до Договору транспортування природного газу №1910000190, укладеного між AT «Одесагаз» та ТОВ «Оператор газотранспортної системи України».
Відповідно до умов договору транспортування №1910000190 Оператор ГТС надає замовнику послугу транспортування природного газу на умовах, визначених у цьому договорі, а замовник сплачує оператору ГТС встановлені в цьому договорі вартість такої послуги та плат (за їх наявності), які виникають при його виконанні. Відповідно до п. п. 9.1, 9.2. зазначеного договору транспортування сторони дійшли згоди, що у разі виникнення у замовника добового небалансу Оператор ГТС здійснює купівлю-продаж природного газу у Замовника в обсягу добового небаланса. У разі виникнення у замовника негативного добового небалансу Оператор ГТС здійснює продаж замовнику, а замовник купівлю в Оператора ГТС природного газу в обсягах негативного добового небалансу за ціною, яка встановлюється розділом XIV Кодексу ГТС. Згідно п. 11.4. договору транспортування №1910000190 врегулювання щодобового небалансу оформлюється одностороннім актом за підписом Оператора ГТС на весь обсяг щодобових небалансів. В акті зазначаються щодобові обсяги небалансів, а також ціни, за якими оператор врегулював щодобові небаланси ( у розмірі кожної доби).
Отже, позивачем вжито заходів щодо врегулювання небалансу відповідача Оператору ГТС та сплачено його вартість, звідси у АТ «Одесагаз» згідно п. 4 гл. 5 розділу VI Кодексу ГРМ виникло право вимагати до стягнення з відповідача вартості несанкціонованого відбору природного газу за лютий 2022 року, березень 2022 року, квітень 2022 року, внаслідок чого підлягає судом повному задоволенню позовна вимога позивача про стягнення із відповідача 86 838,24 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 126, 129, 232-233, 237-238 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АР-БУДТРАНС» (вул. Полтавська, 5, м. Решетилівка, Полтавський район, Полтавська область, 38400, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 42995976) на користь Акціонерного товариства «Одесагаз» (вул. Одарія, 1, м. Одеса, 65003, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 03351208) 86 838,24 грн основного боргу та 2 684,00 грн витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ із набранням цим рішенням законної сили.
3. Копію рішення надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 ГПК України.
Рішення складено та підписано 18.12.2023 р.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.257 ГПК України).
Суддя О. М. Тимощенко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115709854 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні