ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.12.2023м. СумиСправа № 920/1383/23
Суддя Господарського суду Сумської області Вдовенко Дар`я Володимирівна, перевіривши матеріали позовної заяви
за позовом Міністерства оборони України (просп. Повітрофлотський, буд. 6, м. Київ, 03168),
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче об`єднання «Сумський завод гумотехнічних виробів» (вул. Прикордонна, буд. 47, м. Суми, 40007),
про стягнення 4401 грн 90 коп.,
УСТАНОВИВ:
Позивач подав позовну заяву (вх. № 4736 від 04.12.2023), в якій просить суд стягнути з відповідача 4 401 грн 90 коп., в тому числі 1600 грн 69 коп. пені, 2801 грн 21 коп. штрафу за порушення умов договору про закупівлю послуг за державні кошти № 370/3/5/2/1/50 від 09.11.2022.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.12.2023, справу призначено до розгляду судді Джепі Ю.А.
Ухвалою від 11.12.2023 суддя Джепа Ю.А. заявила та задовольнила самовідвід у справі № 920/1383/23.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2023, справу № 920/1383/23 призначено до розгляду судді Вдовенко Д.В.
Згідно з ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір, що становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з ціни позову, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір в розмірі 2684 грн 00 коп.
Суд встановив, що позивач до позовної заяви не додав доказів, які підтверджують сплату судового збору за подання позовної заяви у встановлених порядку і розмірі.
Міністерство оборони України у п. 2 прохальної частини позовної заяви просить суд, як виняток, в умовах діючого правового режиму - воєнного стану, відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі, у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, з метою забезпечення виконання поставлених перед Збройними Силами України завдань, ефективного та економного використання бюджетних коштів, зважаючи, що кошти на сплату судового збору за подачу цього позову розподіляються з бюджетної підпрограми код 2101150/7 Капітальний ремонт (інші види відновлювальних робіт) озброєння та військової техніки, в яких безсумнівно існує нагальна погреба для проведення ремонту та відновленні озброєння та військової техніки, зокрема іноземного виробництва, що надходить до України від американських та європейських партнерів.
Підстави для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати визначені ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
За приписами вказаної норми, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Наведена норма містить виключний перелік умов, за наявності яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір або звільнити від сплати судового збору.
Розглянувши клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору (викладене в п. 2 прохальної частини позовної заяви), суд зазначає, що наведені позивачем обставини не є підставою для відстрочення сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір»; жодних з умов, визначених вказаною нормою для відстрочення сплати судового збору позивачем не наведено.
За цих обставин суд відмовляє у задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору (викладене в п. 2 прохальної частини позовної заяви вх. № 4739 від 04.12.2023).
За приписами ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ст. 174 ГПК України суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору (викладене в п. 2 прохальної частини позовної заяви вх. № 4739 від 04.12.2023) - відмовити.
2. Залишити позовну заяву без руху.
3. Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зокрема подання доказів сплати судового збору в сумі 2684 грн 00 коп.
4. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана суддею 18.12.2023.
СуддяД. В. Вдовенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115709973 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Вдовенко Дар'я Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні