Дата документу 18.12.2023Справа № 554/2347/23 Провадження № 1-кс/554/15440/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_6 за матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12022060400000240 від 01.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся із зазначеним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділом СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022060400000240 від 01.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, при цьому, право такої власності набувається в порядку, визначеному законом.
Згідно до п. п. 1., 2. Додатку № 1 до постанови Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» № 2471-ХІІ від 17 червня 1992 року встановлено, що до видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, окрім іншого, належать зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку № 2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об`єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), вибухові речовини й засоби вибуху.
Відповідно до п. 2. розділу I Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України № 359 від 29 червня 2005 року (у редакції наказу Міністерства оборони України № 569 від 20 жовтня 2015 року), боєприпаси - патрони до стрілецької зброї, сигнальні та освітлювальні засоби, вибухові пакети та інші вибухові речовини, ручні гранати і запали до них, реактивні протитанкові гранати.
Згідно пп. 4 п. 1. Нормативів порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об`єктів підвищеної небезпеки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 11 липня 2002 року визначено, що вибухові речовини - рідкі або тверді речовини чи суміші речовин, які під впливом зовнішніх факторів здатні швидко змінювати свій хімічний склад, а цей процес само розповсюджуватися з виділенням великої кількості тепла і газоподібних продуктів (клас 1 згідно з ГОСТ 19433-88), у тому числі речовини або суміші речовин, які, згораючи в режимі детонації, утворюють ударну хвилю в повітрі, речовини або суміші речовин, екзотермічні реакції з якими у режимі детонації, дефлаграції або теплового вибуху в оболонці (апараті, резервуарі, трубопроводі або в спеціальному виробі) призводять до руйнування цієї оболонки з утворенням ударної хвилі в повітрі та розкиданням уламків.
Пунктом 2.1. Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21 серпня 1998 року (далі - Інструкція) визначено, що здійснюючи дозвільну систему, органи поліції відповідно до законодавства України видають міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, суб`єктам господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва, ремонту, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною та охолощеною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с, виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу (далі - суб`єкти господарювання), дозволи на придбання, зберігання, перевезення (через митний кордон України, територією України, транзит через територію України) й використання, окрім іншого, вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, вибухових матеріалів і речовин, громадянам - дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної мисливської зброї, холодної, охолощеної, пневматичної зброї, пристроїв.
Відповідно до вимог п. 13.1. вказаної Інструкції, термін вибухові матеріали (ВМ) об`єднує в собі два терміни - вибухові речовини (ВР) та засоби ініціювання (ЗІ). Вибухові речовини - це хімічні сполуки чи суміші, здатні під впливом зовнішнього імпульсу до самопоширення з великою швидкістю хімічної реакції із утворенням газоподібних продуктів та виділенням тепла. До них належать амоніти, амонали, тротил, вибухові напівпродукти утилізації - порохи тощо. Засоби ініціювання - зовнішні джерела імпульсу для здійснення вибуху (електродетонатори, капсуль-детонатори, вогнепровідний та детонаційний шнури тощо).
Пунктом 13.2. Інструкції передбачено, що усі вибухові матеріали повинні бути промарковані в умовах виробника, підприємства-споживача та містити особисту позначку майстра-підривника під час їх видавання останнім зі складу ВМ для проведення вибухових робіт. Керівники підприємств у триденний термін після проведення маркування чи його оновлення зобов`язані надавати інформацію про вище згадане до територіальних органів поліції.
Крім того, згідно до п. 14.1. Інструкції, підставою для видачі дозволів на придбання вибухових матеріалів підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють вибухові роботи та виготовляють вибухові речовини, є клопотання керівників цих організацій.
Одночасно п. 10.7. Інструкції передбачено, що пересилання поштою зброї, бойових припасів до зброї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них, пороху забороняється.
Відповідно до вимог п. 1. Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 576 від 12 жовтня 1992 року (далі - Положення), дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.
Пунктом 2 Положення визначено, що до предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать, окрім іншого, вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, вибухові матеріали і речовини, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї.
Крім того, відповідно до вимог п. 9. Положення, видача дозволів на виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорону, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин, відкриття підприємств, майстерень і лабораторій здійснюється, окрім іншого, на вогнепальну зброю (нарізну воєнних зразків, несучасну стрілецьку, спортивну, навчальну, охолощену, мисливську нарізну і гладкоствольну), бойові припаси до неї, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї - у порядку, визначеному МВС, на вибухові матеріали і речовини, їх перевезення, а також сховища та склади, де вони зберігаються, у порядку, визначеному Держнаглядохоронпраці разом з МВС.
Згідно до п. 21 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про національну поліцію» № 580-VIII від 02 липня 2015 року, поліція відповідно до покладених на неї завдань, здійснює контроль за дотриманням фізичними та юридичними особами спеціальних правил та порядку зберігання і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, на які поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ.
Водночас, у порушення зазначених вище норм законодавства України, ОСОБА_4 вчинив кримінальні правопорушення за наступних обставин:
ОСОБА_4 , будучи ФОП та здійснюючи господарську діяльність з торгівлі та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 млм і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду ,спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , (ліцензія відповідно до наказу МВС України №454 від 30.05.2017 "Про видачу ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності та розширення видів діяльності" та наказу МВС України від 13.12.2018 № 1013 Про видачу ліцензії на провадження відів господарської діяльності), не пізніше лютого 2022 року, точного часу слідству встановити не вдалося, з метою протиправного особистого збагачення, пов`язаного із незаконним поводженням з вибуховими речовинами, зокрема систематичним незаконним збутом на території України особливо небезпечної вибухової речовини - пороху, шляхом його пересилання за допомогою ТОВ «Нова Пошта» з метою реалізації свого злочинного умислу розмістив оголошення з його продажу у торгівельних спільнотах у месенджері «Viber».
ОСОБА_4 , розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, направлених проти громадської безпеки в частині захисту життя та здоров`я людей від негативного впливу руйнуючого характеру вибухових речовин в результаті їх неконтрольованого обігу, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого періоду часу, будучи обізнаним із законними умовами поводження з вибуховими речовинами, діючи з корисливих спонукань, з метою особистого незаконного збагачення, шляхом вчинення умисних тяжких злочинів, пов`язаних з оплатним пересиланням, без передбаченого законом дозволу, вибухових речовин, в порушення вимог законодавства України, яким регулюється порядок поводження з вибуховими речовинами, у тому числі Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 576 від 12 жовтня 1992 року, Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також бойових припасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21 серпня 1998 року, відповідно до якої пересилання поштою зокрема бойових припасів до зброї та пороху забороняється, спланував досягнути поставленої мети шляхом налагодження постачання та мережі збуту вибухових речовин без передбаченого законом дозволу на території України.
ОСОБА_4 діючи із прямим умислом, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою особистого незаконного збагачення, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, незаконно придбав вибухову речовину, через невстановлених у ході досудового розслідування осіб, незаконно переніс та незаконно зберігав вибухову речовину у невстановленому в ході досудового розслідування місці для подальшого незаконного збуту.
З метою реалізації свого злочинного діяння ОСОБА_4 , 15.02.2022, у ході особистого спілкування засобами мобільного зв`язку із ОСОБА_7 домовився із останнім про реалізацію ОСОБА_7 вибухової речовини, а саме чотирьох 250-грамових банок пороху «СОКІЛ» вартістю 450 грн. за 1 банку. На виконання цієї домовленості ОСОБА_4 15.02.2022, дістав неустановленого слідством місця- схованки чотири 250-грамових банки пороху «СОКІЛ» і без передбаченого законом дозволу, зберігаючи при собі, незаконно переніс вулицями міста Лубни до відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Фабрична, 7, м. Лубни Полтавської області, звідки, з відміткою оплата («наложенный платёж») надіслав його ОСОБА_7 до відділення № 18 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Шевченка, 18а, м. Житомир.
ОСОБА_7 , 16.02.2022, знаходячись у відділенні № 18 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Шевченка, 18а, м. Житомир, після отримання 4-х 250-грамових банок пороху «СОКІЛ», за попередньою вимогою ОСОБА_4 , на картковий рахунок № НОМЕР_1 останнього,16 год. 21 хв., шляхом повернення «наложенного платежу», перерахував 1800 грн. за отримані чотири 250-грамових банки пороху «СОКІЛ». Таким чином ОСОБА_4 вчинив збут вибухових речовин без передбаченого законом дозволу.
Згідно висновку експерта № КСЕ-19/106-22/4465 від 06.06.2022 надана на дослідження сипуча речовина є вибуховою речовиною метальної дії - нітроцелюлозним (бездимним, однооновним) порохом.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у незаконному носінні, зберіганні, придбанні та збуті вибухових речовин без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
2. Крім того, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 , діючи із прямим умислом, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою особистого незаконного збагачення, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, незаконно придбав вибухову речовину, через невстановлених у ході досудового розслідування осіб, незаконно переніс та незаконно зберігав вибухову речовину у невстановленому в ході досудового розслідування місці для подальшого незаконного збуту.
Так, 02.11.2022, ОСОБА_4 у ході особистого спілкування у телефонній розмові засобами мобільного зв`язку із ОСОБА_8 , домовився із останнім про реалізацію ОСОБА_8 вибухової речовини, а саме трьох 500-грамових банок пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ» вартістю 500 грн. за 1 банку. На виконання своїх домовленостей, ОСОБА_4 , смс повідомленням, із власного абонентського номеру НОМЕР_2 надіслав на особистий абонентський номер НОМЕР_3 ОСОБА_8 номер банківської картки № НОМЕР_4 , на яку останній мав здійснити передплату замовленого пороху у сумі 1500 грн.
ОСОБА_8 02.11.2022 здійснив вказану передплату про що, засобами мобільного зв`язку, особисто повідомив ОСОБА_4 . На виконання цієї домовленості ОСОБА_4 03.11.2022, дістав із неустановленого слідством місця- схованки три 500-грамових банки пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ» і без передбаченого законом дозволу, зберігаючи при собі, незаконно переніс вулицями міста Лубни до відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Фабрична, 7, м. Лубни Полтавської області, звідки, надіслав його ОСОБА_8 до відділення № 7 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Решетилівська, (колишня Маршала Бірюзова) 43а,м. Полтава.
ОСОБА_8 , 05.11.2022, знаходячись у відділенні № 7 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Решетилівська, 43а, м. Полтава, о 12 год., отримав три 500-грамових банки пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ». Таким чином ОСОБА_4 вчинив збут вибухових речовин без передбаченого законом дозволу.
Згідно висновків експерта №СЕ-19-22/42040-ФХВР від 29.11.2022, №СЕ-19-22/42039-ФХВР від 28.11.2022, №СЕ-19-22/42041-ФХВР від 30.11.2022 надані на дослідження зразки речовини є вибуховою речовиною-димним порохом.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у незаконному носінні, зберіганні, придбанні та збуті вибухових речовин без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
3. Крім того, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 , діючи із прямим умислом, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою особистого незаконного збагачення, у невстановленому у ході досудового розслідування місці, незаконно придбав вибухову речовину, через невстановлених у ході досудового розслідування осіб, незаконно переніс та незаконно зберігав вибухову речовину у невстановленому в ході досудового розслідування місці для подальшого незаконного збуту.
Так, 16.06.2023, ОСОБА_4 у ході особистого спілкування, у телефонній розмові засобами мобільного зв`язку із ОСОБА_8 , домовився із останнім про реалізацію ОСОБА_8 вибухової речовини, а саме трьох 500-грамових банок пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ» вартістю 500 грн за 1 банку. На виконання своїх домовленостей, ОСОБА_4 , у ході особистого спілкування(телефонної розмови) засобами мобільного зв`язку, повідомив номер банківської картки № НОМЕР_5 , на якій останній мав здійснити передплату замовленого пороху у сумі 1500 грн.
ОСОБА_8 16.06.2023 здійснив вказану передплату про що, смс-повідомленням на номер НОМЕР_6 , особисто повідомив ОСОБА_4 та надіслав свої дані для отримання. ОСОБА_4 16.06.2023, дістав неустановленого слідством місця- схованки три 500-грамових банки пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ» і без передбаченого законом дозволу, зберігаючи при собі, незаконно переніс вулицями міста Лубни до відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Фабрична, 7, м. Лубни Полтавської області, звідки, надіслав його ОСОБА_8 до відділення № 7 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Решетилівська, (колишня Маршала Бірюзова), 43а,м. Полтава.
ОСОБА_8 , 19.06.2023, знаходячись у відділенні № 7 ТОВ «Нова Пошта», за адресою: вул. Решетилівська, 43а, м. Полтава, о 10 год., отримав три 500-грамових банок пороху «ДИМНИЙ МИСЛИВСЬКИЙ». Таким чином ОСОБА_4 вчинив збут вибухових речовин без передбаченого законом дозволу.
Згідно висновків експерта №СЕ-19/117-23/9843-ФХВР від 01.08.2022 надані на дослідження зразки речовини є вибуховими речовинами на основі димного (чорного)пороху.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у незаконному носінні, зберіганні, придбанні та збуті вибухових речовин без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,повідомлено про підозруу вчиненні вказаних кримінальних правопорушень.
Метою застосування даного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків, зокрема не переховуватися від органів досудового розслідування та суду та незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити вчиняти кримінальні правопорушення в яких останній підозрюється.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованих йому кримінальних правопорушень, які повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами:
рапортом заступника начальника УСБУ в Житомирській області від 02.02.2023;
рапортом начальника ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області від 26.01.2022;
протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 07.02.2022;
протоколом огляду та вручення грошових коштів від 16.02.2022;
протоколом огляду місця події від 16.02.2022;
висновком експерта від 06.06.2022;
протоколом про результати проведення негласної слідчої(розшукової)дії- зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від30.05.2022;
протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 28.08.2022;
протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 25.10.2022;
протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 02.11.2022;
протоколом вилучення у покупцяі огляду засобів ураження від 03.11.2022;
протоколом огляду від 05.11.2022;
протоколом вилучення у покупця і огляду засобів ураження від 05.11.2022;
висновком експерта від 29.11.2022;
висновком експерта від 28.11.2022;
висновком експерта від 30.11.2022;
протоколом за результатами проведення негласної слідчої(розшукової)дії-аудіо-,відео контролю особи від 18.11.2022;
протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової)дії- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 18.11.2022;
протоколом про результати проведення контролю за вчиненням злочину від 19.06.2023;
протоколом за результатами проведення негласної слідчої(розшукової)дії- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 07.07.2023;
протоколом огляду від 26.07.2023;
повідомленням на виконання доручення від 05.09.2023;
повідомленням на виконання доручення від 21.09.2023;
протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 19.06.2023;
висновком експерта від 01.08.2023.
Підставами застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є наявність ризиків:
Можливість переховуватися від органів досудового слідства та суду. Перебуваючи на волі підозрюваний ОСОБА_4 , через усвідомлення можливої втрати свободи на тривалий час, адже він вчинивтяжкий умисний злочин, за який можливе покарання у вигляді позбавлення волі строком від трьох до семи років, може ухилятися від слідства та суду, що унеможливить своєчасне виконання процесуальних рішень та призначення їй покарання у скоєному кримінальному правопорушенні.
Вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки ОСОБА_4 неодноразово вчиняв злочини, частиною джерела його доходу були грошові кошти отримані в результаті вчинення незаконного збуту вибухової речовини, тому останній може продовжити вчиняти нові злочини.
Підозрюваний ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, оскільки під час досудового розслідування особи надали показання відносно підозрюваного ОСОБА_4 , тому у разі застосування до нього іншого більш м`якого запобіжного заходу, не пов`язаного з ізоляцією від суспільства, останній може незаконно вплинути шляхом погроз або умовлянь на свідків, що призведе до зміни ними своїх показів або відмови від дачі показів, що в подальшому може поставити під сумнів обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях.
Разом з тим, інші більш м`які запобіжні заходи неможливо застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 з наступних причин:
- особисте зобов`язання - не можливо застосувати у зв`язку з тим, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, що може виразитися у перешкоджанні встановленню об`єктивної істини по даному кримінальному провадженні, повного, всебічного розслідування шляхом знищення та спотворення ним речей (доказів), які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення з метою уникнення кримінального покарання.
- особиста порука - на адресу СУ ГУНП в Полтавській області та Полтавської обласної прокуратури не надходили письмові звернення осіб, які поручаються за ОСОБА_4 ;
- застава - слідчому чи прокурору не надходили заяви або клопотання від підозрюваного ОСОБА_4 , рідних або інших осіб про врахування можливостей внесення грошових коштів на спеціальний рахунок, визначений у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України при звернені слідчого, прокурора до слідчого судді з клопотанням про застосування до ОСОБА_4 , запобіжного заходу;
Слідчим суддею Октябрського районного суду м. Полтави 24.10.2023 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту із забороною залишати житло у період з 22:00 год. по 06:00 год. наступного дня.
Першим заступником керівника Полтавської обласної прокуратури продовжено строк досудового розслідування до трьох місяців, тобто до 19.01.2024.
Наразі у кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, що потребує додаткового часу, а саме:
провести тимчасовий доступ до інформації, що становить охоронювану законом таємницю, яка перебуває у володінні операторів мобільного звґязку;
провести аналіз інформації, вилученої у операторів мобільного зв`язку, про зв`язки між абонентами-фігурантами кримінального правопорушення;
призначити та провести судові експертизи, за заявленим клопотанням сторони захисту;
провести розсекречення ухвал слідчого судді Полтавського апеляційного суду якими надано дозвіл на проведення негласних слідчих(розшукових)дій відносно фігурантів кримінального провадження;
виконати інші процесуальні та слідчі (розшукові) дії, необхідність у виконанні яких може виникнути під час проведення досудового розслідування;
відповідно до вимог статті 290 КПК України надати доступ підозрюваному, його захиснику до матеріалів кримінального провадження;
при наявності підстав скласти обвинувальний акт та затвердити його з прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури.
Результат вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані, як докази під час судового розгляду даного кримінального провадження.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав, викладених у клопотанні та просив клопотання задовольнити.
Підозрюваний та захисник заперечували проти продовження запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, просили в задоволенні клопотання відмовити.
Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.
Згідно ч.6 ст. 181 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.
Відповідно до ч.1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Відповідно до приписів ч.1 та ч.2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо підозрюваного закінчується, однак слідчому необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, проведення яких потребує додаткового часу.
Підстав для зміни обраного щодо підозрюваного запобіжного заходу на більш м`який запобіжний захід, не вбачається, оскільки відповідно до ст.177 КПК України існують наступні ризики, які дають підстави вважати, що підозрюваний може знищити, сховати речові докази, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків.
Відповідно до положень ст.178 КПК України крім наявності ризиків, слідчий суддя на підставі наданих сторонами матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності інші обставини, що стосуються тяжкості покарання та вагомості доказів вчинення кримінального правопорушення, так і особу підозрюваного, який підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк до шести років.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.
Оцінивши в сукупності всі обставини, наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може знищити, сховати речові докази, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у кримінальному правопорушенні, а також те, що жоден із більш м`яких запобіжний заходів не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу, враховуючи, що завершення досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу неможливе, а тому слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час стосовно підозрюваного.
Керуючись ст.ст. 132, 176-178, 181, 193-194, 196-197 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_6 за матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12022060400000240 від 01.02.2022 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: с. Духове Лубенського району Полтавської області, українця, громадянина України, запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час, із 22:00 до 06:00 год. наступного дня,шляхом заборони підозрюваному залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 у межах строку досудового розслідування, тобто до 19.01.2024.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язки:
заборонити покидати місце свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_3 , в нічний час, із 22:00 до 06:00;
прибувати до СУ ГУНП в Полтавській області, прокуратури та суду за кожною вимогою;
повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця свого проживання;
утримуватися від спілкування із свідками у вказаному кримінальному провадженні.
Строк дії ухвали в межах досудового розслідування.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, представники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтись в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань;
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115711716 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні