Ухвала
від 18.12.2023 по справі 465/9936/23
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/9936/23

2/465/3630/23

Ухвала

про повернення позовної заяви

"18" грудня 2023 р. м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Асгард Інвест Компані", Міністерства охорони здоров"я України, Міністерства внутрішніх справ про відшкодування шкоди, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Асгард Інвест Компані", Міністерства охорони здоров"я України, Міністерства внутрішніх справ про відшкодування шкоди.

Ухвалою судді Франківського районного суду м. Львова від 13 грудня 2023 року матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Асгард Інвест Компані", Міністерства охорони здоров"я України, Міністерства внутрішніх справ про відшкодування шкоди залишено без руху, надано позивачці строк для усунення недоліків позовної заяви вказаних у мотивувальній частині ухвали протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Підстави такого рішення викладені в ухвалі.

Зокрема, суд звертав увагу на те, що в позовній заяві в порушення вимог п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України відсутній та до такої не долучено обгрунтований розрахунок суми, яку позивачка просить стягнути з відповідачів в свою користь; в порушення вимог п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України в позовній заяві відсутній зміст позовних вимог, які вона ставить до відповідачів, кожного окремо, спосіб, захисту на її, позивачки, думку, порушених відповідачами прав та інтересів, в позовній заяві відсутня прохальна частина із зазначенням позовних вимог, які позивачка просить задоволити; не дотримано порядок подання письмових доказів; в позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Крім того, позивачку зобов"язано долучити підтвердження скерування позовної заяви з додатками відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Асгард Інвест Компані", та оригінал квитанції про сплату судового збору.

Згідно довідки про доставку електронного листа, ухвала про залишення позовної заяви заяви без руху доставлена на електронну скриньку, вказану позивачкою ОСОБА_1 в позовній заяви, 13 грудня 2023 року.

У постанові від 30.11.2022 у справі № 759/14068/19 Верховний Суд зазначив, що якщо учасник надав суду електронну адресу (хоча міг цього і не робити), зазначивши їх у заяві (скарзі), то слід припустити, що учасник бажає, принаймні не заперечує, щоб ці засоби комунікації використовувалися судом. Це, в свою чергу, покладає на учасника справи обов`язок отримувати повідомлення і відповідати на них. З огляду на це, суд, який комунікує з учасником справи з допомогою повідомлених ним засобів комунікації, діє правомірно і добросовісно. Тому слід виходити з «презумпції обізнаності»: особа, якій адресовано повідомлення суду через такі засоби комунікації, знає або принаймні повинна була дізнатися про повідомлення.

Отже, судом виконано обов`язок щодо повідомлення позивача про наявність ухвали суду від 08 травня 2023 року, що узгоджується з висновками, викладеними Верховним Судом у постановах від 26 жовтня 2022 року у справі № 761/877/20 (провадження № 61-11706св21) та від 30 листопада 2022 року у справі № 759/14068/19.

13 грудня 2023 року через систему "Електронний суд" позивачкою подано заяву про усунення недоліків, у відповідь на лист від судді який позивач отримала 13.12.2023р., як це зазначено у заяві.

Разом з тим, недоліки позовної заяви, на які було звернено увагу позивачки в ухвалі суду від 13.12.2023р., нею не усунені, крім долучення примірників позовної заяви для відповідачів.

Позивачкою надалі не долучено обгрунтований розрахунок суми, яку позивачка просить стягнути з відповідачів в свою користь; в позовній заяві надалі відсутній зміст позовних вимог, які вона ставить до відповідачів, кожного окремо, спосіб, захисту на її, позивачки, думку, порушених відповідачами прав та інтересів, відсутня прохальна частина із зазначенням позовних вимог, які позивачка просить задоволити; не дотримано порядок подання письмових доказів; надалі відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; надалі відсутнє підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не долучений оригінал квитанції про сплату.

Відтак, суд вважає встановленим, що ухвала суду від 13.12.2023р. про залишення позовної заяви без руху, позивачкою не виконана.

У справах «Рябих проти Росії» (заява № 52854/99, рішення від 24 липня 2003 року, пункт 52) та «Пономарьов проти України» (заява № 3236/03 від 03 квітня 2008, пункт 40) Європейський суд з прав людини зазначив, що сторона, яка приймає участь у судовому процесі, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Суд зауважує, що основними засадами (принципами) цивільного судочинства є, зокрема, неприпустимість зловживання процесуальними правами (пункт 11 частини третьої статті 2 ЦПК України). Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків (пункт 5 частини п`ятої статті 12 ЦПК України). Частиною першою статті 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

У пункті 55 рішення у справі «Креуз проти Польщі» («Kreuz v. Poland») від 19.06.2001 ЄСПЛ підкреслив, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом 1 статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти.

Зважаючи на те, що ухвала про залишення позовної заяви без рухув частині виконання вимог ст. ст.175,177 ЦПК Українине виконана, відтак дана обставина є підставою для повернення матеріалів позовної заяви позивачу.

У зв`язку із цим, приходжу до переконання, що позовну заяву слід вважатинеподаноюта повернути позивачці.

Європейський суд з прав людини зазначив, що праву особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондує обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються його безпосередньо та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 1989 року у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії, № 11681/85, § 35).

Відповідно до ч.3ст. 185 ЦПК України,суддя повертає позовнузаявуу разі якщо позивач у встановлений судом строк не усунув недоліки позовної заяви.

Відповідно до ч.7ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.

Напідставінаведеного,керуючисьст.185 ЦПК України,-

постановив:

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Асгард Інвест Компані", Міністерства охорони здоров"я України, Міністерства внутрішніх справ про відшкодування шкоди повернути позивачці.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення .

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.

Суддя В. Кузь

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено21.12.2023
Номер документу115743084
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —465/9936/23

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні