ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"18" грудня 2023 р.м. Одеса № 916/5336/23
Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,
розглянувши матеріали за вх. № 5919/23 від 13.12.2023
за позовом Приватного підприємства «РОЗА» (65058, Одеська обл., м. Одеса, вул. Довженка, буд. 9, кв. 39; код ЄДРПОУ 24762571)
до відповідача: Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» (Одеська обл., м. Одеса, вул. Балківська, 1-Б; код ЄДРПОУ 34674102)
про визнання дій протиправними та розірвання договору,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Приватне підприємство «РОЗА», звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси», в якому просить суд:
1) визнати протиправними дії відповідача щодо:
- відмови у розірванні договору щодо припинення протиправних дій працівників Комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси»;
- нарахування заборгованості у розмірі 61 948,00 грн;
2) розірвати договір з Комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси» на постачання теплової енергії № 1105 від 01.11.2006 р.
В обґрунтування позову посилається на неправомірність нарахування відповідачем заборгованості за центральне опалення та гаряче водопостачання станом на червень 2023 р. у розмірі 61 948,00 грн, а також на повідомлення відповідачем про припинення дії договору № 1105, що, на переконання позивача, не відповідає дійсності.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Між тим, в порушення приписів п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивачем не вказано повного найменування відповідача, а також його поштового індексу.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Вказаний розрахунок позивачем не надано.
Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Як вбачається із позовних матеріалів, позивач здійснив направлення позовних матеріалів на адресу відповідача поштою та у якості доказів такого направлення надав до суду поштову накладну, фіскальний чек та опис вкладення від 06.12.2023.
Однак, зі змісту вказаного опису вкладення не вбачається, що відповідачу було направлено позовну заяву, так як в описі зазначено самі лише додатки до позову.
Отже, позивачу слід направити відповідачу також і позовну заяву.
Разом з цим, в п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Так, суд звертає увагу позивача, що номер поштового відправлення, зазначений на описі вкладення (6509601178909), відрізняється від номеру поштового відправлення, який міститься в поштовій накладній та фіскальному чеку (6509601182590), що також унеможливлює ідентифікацію наданої послуги з відправлення позовних матеріалів з описом вкладення відповідачу.
У відповідності з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено ставки судового збору, відповідно до яких за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2023 року складає 2 684,00 грн.
Згідно з квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки # 0.0.33210113774.1 від 22.11.2023 позивач сплатив 5 368,00 грн судового збору, тобто за дві вимоги немайнового характеру.
Між тим, у позовній заяві позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у розірванні договору щодо припинення протиправних дій працівників Комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси», визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування заборгованості у розмірі 61 948,00 грн, а також розірвати договір з Комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси» на постачання теплової енергії № 1105 від 01.11.2006 р.
Таким чином, позивачем фактично заявлено три вимоги немайнового характеру, за які має бути сплачено 8 052,00 грн судового збору.
Отже, позивачу слід додатково сплатити 2 684,00 грн судового збору.
Згідно з ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх. № 5919/23 від 13.12.2023) Приватного підприємства «РОЗА» - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання до суду:
- повного найменування та поштового індексу відповідача;
- належних доказів направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача (з урахуванням вимог даної ухвали);
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- доказів доплати судового збору у розмірі 2 684,00 грн.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 18.12.2023 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Волков
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 21.12.2023 |
Номер документу | 115744835 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні