Рішення
від 19.12.2023 по справі 672/1089/23
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №672/1089/23

Провадження №2/672/451/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2023 року м.Городок

Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючої судді Федорук І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Акціонерного товариства«Хмельницькобленерго» вособі Городоцькогорайону електричнихмереждо ОСОБА_1 про стягнення збитків внаслідок порушення Правил користування електроенергією,

в с т а н о в и в:

АТ «Хмельницькобленерго» вособі Городоцькогорайону електричнихмережзвернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача 6855,23 грн. збитків, спричинених внаслідок порушення Правил користування електроенергією, та судові витрати. В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що 07.09.2022 працівниками Городоцького району електричних мереж АТ «Хмельницькобленерго» проводилася перевірка дотримання споживачами Правил користування електричною енергією, під час якої було виявлено у споживача електричної енергії ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зрив та пошкодження пломби оператора системи розподілу №С34023730 на клемній кришці приладу обліку С04446 № 4104365. Даний факт являється порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії та зафіксований в акті №В001332 від 07.09.2022 року.

Зазначив, що внаслідок вказаного порушення відповідач завдав енергопостачальнику збитків на суму 6855,23 грн., яка нарахована відповідно до ПРРЕЕ та пункту 8.4.9 Методики визначення обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПРРЕЕ. Позивачем була направлена претензія відповідачу за №4-62-13/23 від 24.04.2023 року, яка залишилася без реагування. Станом на день подачі позову сума боргу відповідачем не відшкодовано.

Ухвалою Городоцького районного суду Хмельницької області від 10.10.2023 року у даній справі відкрито провадження та постановлено розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Сторони про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін повідомлені належним чином.

Відповідач відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.

До суду від сторін не надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Частиною 1 статті 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Частиною першою статті22ЦК Українивизначено,що особа,якій завданозбитків урезультаті порушенняїї цивільногоправа,має правона їхвідшкодування.

Правовідносини з постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст.714 ЦК України, Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року №2019-УШ, «Правилами роздрібного ринку електричної енергії», які затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 312.

Постачання фізичним особам електроенергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією.

Підключення електроенергії за заявою наймача (власника) і відкриття особового рахунку слід вважати фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ).

Статтею 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії є, зокрема крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.

На підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків (п. 8.2.6 ПРРЕЕ).

Відповідно до п. 8.4.1 ПРРЕЕ оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.

Визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень: пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах вимірювальної техніки (вузлах обліку) (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії) (п.п.2 п. 8.4.2 ПРРЕЕ).

Згідно з пп.1 п. 8.4.8 ПРРЕЕ кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача (крім випадків фіксації засобами комерційного обліку кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил): у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1 - 3 (у частині пошкодження/відсутності засобів вимірювальної техніки та/або пломб, та/або пристроїв (шафи обліку, захисної панелі тощо), на яких встановлені пломби) або у підпункті 4 пункту 8.4.2 цієї глави, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Судом встановлено,що відповідачє споживачемпослуг АТ«Хмельницькобленерго» заадресою:пров.Річний,32,м.Городок Хмельницького району Хмельницької області, особовий рахунок НОМЕР_1 .

07.09.2022року представникамиГородоцького РЕМАТ «Хмельницькобленерго»за адресою:пров.Річний,32,м.Городок виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії (надалі ПРРЕЕ), а саме: зрив,пошкодження пломбиоператора системирозподілу АТ «Хмельницькобленерго» №С34023730 на клемній кришці приладу обліку типу С04446 №4104365, пок.2857 встановлений всередині житлової будівлі.

Вказаний факт зафіксовано актом про порушення №В001332 від 07.09.2022 року .

Згідно протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ від 02.11.2022 року та розрахунку за актом про порушення №В001332від 07.09.2022року відповідачу було нараховано вартість безоблікової електроенергії за період з 25.05.2022 року по 07.09.2022 року на загальну суму 6855,23 грн., яку відповідач в добровільному порядку не відшкодував.

Суд вважає, що вимога позивача про стягнення з відповідача 6855,23 грн. спричинених збитків внаслідок порушення Правил користування електроенергією ґрунтується на вимогах закону, підтверджується належними доказами, наданими позивачем, а тому підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд у відповідності до вимог ч.1ст.141 ЦПК Українивважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 2684,00 грн. судового збору, який був сплачений останнім при зверненні до суду з даним позовом.

Керуючись ст.ст. 141, 259, 263-265, ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Позов Акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» в особі Городоцького району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних внаслідок порушення Правил користування електроенергією, задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» в особі Городоцького району електричних мереж (р/р НОМЕР_2 в АТ«Укргазбанк»,МФО 320478)6855(шістьтисяч вісімсотп`ятдесят п?ять)грн.23коп.збитків,спричинених внаслідокпорушення Правилкористування електроенергією, та судові витрати в сумі 2684,00 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до Хмельницького апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Відомості щодо учасників справи:

Позивач: Акціонерне товариство «Хмельницькобленерго» в особі Городоцького району електричних мереж, місце знаходження: вул.Станційна, 27, м.Городок, Хмельницький район, Хмельницька область, 32002, код ЄДРПОУ 22767506.

Відповідач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 , виданий 31.05.2002 року Городоцьким РВ УМВС України в Хмельницькій області.

Суддя І.М.Федорук

СудГородоцький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення19.12.2023
Оприлюднено21.12.2023
Номер документу115745193
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —672/1089/23

Рішення від 19.12.2023

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Федорук І. М.

Ухвала від 10.10.2023

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Федорук І. М.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Федорук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні