ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
12 грудня 2023 року м. Ужгород№ 260/5024/22 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Пішта І.І.
та осіб, що беруть участь у справі:
сторони по справі не з`явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Голови Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області Бедей Павла Івановича ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ 04351601) про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Голови Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області ОСОБА_2 , в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати розпорядження Голови Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області від 28.09.2022 року №05-10/117 «Про перевірку тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади».
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ОСОБА_1 працює на посаді директора Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів відповідно до наказу відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації від 30.06.2020 №36-к «Про переведення». Вказує, що відповідно до Закону України «Про повну середню освіту» затвердження та перевірка тарифікації педагогічних працівників закладу освіти не належить до повноважень відповідача. Ці функції виконують тарифікаційна комісія, педагогічна рада, профспілковий комітет, керівник та бухгалтер Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів. Відповідач не має права перевіряти, втручатися в діяльність Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів у межах його автономних прав, визначених законом відповідно до ч.3 ст.25 Закону України «Про освіту». Також вказує, що постійна напруга, «набіги» некомпетентних працівників Бедевлянської сільської ради до Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів та намагання залякати заважають нормальному функціонуванню закладу освіти, наданню якісних освітніх послуг та дискредитують працівників Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів. На думку позивача оскаржуваним розпорядженням порушується ряд норм чинного законодавства та реалізація такого призведе до порушення прав здобувачів освіти та працівників закладів освіти.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.11.2022 у вказаній адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що до голови Бедевлянської сільської ради від начальника відділу освіти, культури, сім`ї молоді та спорту Бедевлянської сільської ради ОСОБА_3 , надійшла доповідна записка в межах Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» про неналежне виконання своїх службових обов`язків директором Броварського ЗЗСО 1-2 ступенів Бедевлянської сільської ради ОСОБА_1 . В результаті отриманої доповідної записки в межах передбачених повноважень, головою Бедевлянської сільської ради керуючись законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», 28 вересня 2022 року винесено розпорядження сільського голови про створення комісії та проведення перевірки тарифікаційних списків із додатками закладу освіти Бедевлянської територіальної громади. Відповідач вважає розпорядження сільського голови Бедевлянської сільської ради Тячівського району законним, прийнятим в межах своїх повноважень з дотриманням всіх правових норм, а позов щодо скасування вище зазначеного розпорядження необгрунтованим та таким що не підлягає задоволенню.
У судове засідання позивач та його представник не з`явилися, однак у матеріалах справи міститься заява представника позивача про розгляд справи у їх відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно п.1 ч.3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
На виконання вимог ч. 13 ст. 10 та ч. 1 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Згідно частини чотири цієї статті у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно доповідної записки начальника Відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради №01-10/249 від 20.09.2022 директором Біловарського ЗЗСО І-II ступенів Бедевлянської сільської ради Дочинець C.B. не було надано інформації стосовно розкладу уроків, інформації щодо технічного персоналу. ОСОБА_4 щоденно не надає інформації щодо ситуації захворювання учнів та працівників на COVID-19. Також ОСОБА_4 не надала інформацію стосовно дітей з особливими освітніми потребами, що призвело до ненадання інформації до Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації.
Відповідно до доповідної записки начальника Відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради №01-10/263 від 26.09.2022, відділом освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради було направлено лист керівникам закладів освіти Бедевлянської територіальної громади від 20.09.2022 №01-10/248 «Про надання інформації», в якому був зазначений перелік матеріалів для належної перевірки тарифікаційних списків. Директор Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Дочинець Світлана Василівна подала матеріали 23.09.2022 р. Перевіряючи матеріали тарифікації Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради, виявлено неналежне оформлення документів, а саме: список встановлення категорій та педагогічних звань, наказ про встановлення доплат, наказ про розподіл педагогічного навантаження, структура навчального 2022-2023 навчального року. Зазначений вище перелік вказує на неправильність складання тарифікації, що свідчить про неналежне виконання обов`язків директором Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради ОСОБА_1 .
Сільським головою Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області прийнято розпорядження №05-10/117 від 28.09.2022 «Про перевірку тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади», згідно якого створено комісію по перевірці тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Беревлянської територіальної громади в складі згідно додатку №1.
Згідно додатку №1 до розпорядження сільського голови від 28.09.2022 року №05-10/117 визначено склад комісії по перевірці тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади.
Позивач, вважаючи розпорядження №05-10/117 від 28.09.2022 «Про перевірку тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади» протиправним, звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Система та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР (далі Закон № 280/97-ВР).
За змістом статті 2 Закону № 280/97-ВР місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до частини першої статті 71 Закону № 280/97-ВР територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.
Згідно із частиною першою статті 59 Закону № 280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Статтею 24 Закону України «Про освіту» №2145-VIII від 05.09.2017 (далі - Закон №2145-VIII) система управління закладами освіти визначається законом та установчими документами. Установчі документи закладу освіти повинні передбачати розмежування компетенції засновника (засновників), інших органів управління закладу освіти та його структурних підрозділів відповідно до законодавства. Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють, зокрема, засновник (засновники).
На підставі частини другої статті 5 Закону № 2145-VIII державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
До органів управління у сфері освіти належать: Кабінет Міністрів України; центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки; центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти; постійно діючий колегіальний орган у сфері забезпечення якості вищої освіти; державні органи, яким підпорядковані заклади освіти; Верховна Рада Автономної Республіки Крим; Рада міністрів Автономної Республіки Крим; органи місцевого самоврядування (стаття 62 Закону № 2145-VIII).
Як убачається із статті 24 Закону № 2145-VIII система управління закладами освіти визначається законом та установчими документами.
Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють: засновник (засновники); керівник закладу освіти; колегіальний орган управління закладу освіти; колегіальний орган громадського самоврядування; інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону №2145-VIII засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа):
приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом;
укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;
розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти;
затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;
здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти;
здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти;
забезпечує створення у закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.
Повноваження органів місцевого самоврядування, а саме сільської ради у галузі освіти, передбачені частиною третьої статті 66 Закону№ 2145-VIII, відповідно до якої сільські ради:
- відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної та повної загальної середньої освіти;
- засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів;
- оприлюднюють офіційну звітність про всі отримані та використані кошти, а також перелік і вартість товарів, робіт, послуг, спрямованих на потреби кожного із заснованих ними закладів освіти, та інші видатки у сфері освіти;
- здійснюють інші повноваження у сфері освіти, передбачені законом.
За статтею 32 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема:
а) власні (самоврядні) повноваження:
- управління закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, молодіжними центрами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;
- забезпечення здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних і комунальних закладах освіти, створення необхідних умов для виховання дітей та молоді, розвитку їхніх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних закладів освіти, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких громадських об`єднань, молодіжних центрів;
- створення при загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності фонду загальнообов`язкового навчання за рахунок коштів місцевого бюджету, залучених з цією метою на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також коштів населення, інших джерел; контроль за використанням коштів цього фонду за призначенням;
- забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів;
- організація медичного обслуговування та харчування у закладах освіти, культури, фізкультури і спорту, оздоровчих закладах, які належать територіальним громадам або передані їм;
б) делеговані повноваження:
- забезпечення в межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти і медичного обслуговування на відповідній території, можливості отримання освіти державною мовою;
- забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів;
- організація обліку дітей дошкільного та шкільного віку;
Як убачається з абзацу другого частини другої статті 25 Закону № 2145-VIII засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа), у тому числі, приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом.
З урахуванням наведених норм права Біловарський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області (код ЄДРПОУ 25452536) є юридичною особою публічного права, засновником та органом управління якого виступає Бедевлянська сільська рада Тячівського району Закарпатської області (код ЄДРПОУ 04351601).
Отже, чинним законодавством України на органи місцевого самоврядування покладені повноваження щодо прийняття рішень, в тому числі, щодо забезпечення освітнього процесу в закладах освіти.
Відповідно до п.1.4 Статуту Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області (далі Статут) засновником (власником) закладу освіти є: Бедевлянська сільська рада, Тячівського району, Закарпатської області, яка є представницьким органом місцевого самоврядування територіальної громади сіл Бедевля, Біловарці та Руня.
Згідно п. 4.1 Статуту управління здійснюється його засновником (власником), який є його вищим органом управління і здійснює фінансування закладу освіти, її матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, встановлює її статус та мікрорайон обов`язкового обслуговування, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування учнів.
У відповідності до п.4.2 Статуту реалізацію державної політики у сфері освіти та політики сільської ради як представницького органу місцевого самоврядування об`єднаної територіальної громади здійснює Відділ освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області, яке є його виконавчим органом управління, основними завданнями, функціями та правами якого є:
- створення рівних та доступних умов для здобуття громадянами дошкільної, базової загальної середньої та позашкільної освіти, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;
- здійснення навчально-методичного керівництва, контролю за дотриманням стандартів освіти в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах;
- здійснення комплектування навчальних закладів педагогічними працівниками на конкурсній основі, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовки та атестації;
- здійснення контролю за організацією матеріально-технічного та фінансового забезпечення дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та установ освіти.
Державний контроль здійснюють профільне міністерство України, Державна інспекція навчальних закладів, засновник та відділ освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області (п.8.2. Статуту).
Як вже встановлено судом, згідно доповідної записки начальника Відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради №01-10/249 від 20.09.2022 директором Біловарського ЗЗСО І-II ступенів Бедевлянської сільської ради Дочинець C.B. не було надано інформації стосовно розкладу уроків, інформації щодо технічного персоналу. ОСОБА_4 щоденно не надає інформації щодо ситуації захворювання учнів та працівників на COVID-19. Також ОСОБА_4 не надала інформацію стосовно дітей з особливими освітніми потребами, що призвело до ненадання інформації до Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації.
Відповідно до доповідної записки начальника Відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради №01-10/263 від 26.09.2022, відділом освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради було направлено лист керівникам закладів освіти Бедевлянської територіальної громади від 20.09.2022 №01-10/248 «Про надання інформації», в якому був зазначений перелік матеріалів для належної перевірки тарифікаційних списків. Директор Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради ОСОБА_1 подала матеріали 23.09.2022 р. Перевіряючи матеріали тарифікації Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради, виявлено неналежне оформлення документів, а саме: список встановлення категорій та педагогічних звань, наказ про встановлення доплат, наказ про розподіл педагогічного навантаження, структура навчального 2022-2023 навчального року. Зазначений вище перелік вказує на неправильність складання тарифікації, що свідчить про неналежне виконання обов`язків директором Біловарського ЗЗСО І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 20 частини 4 статті 42 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Згідно ч. 8 ст. 59 Закону № 280/97-ВР сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
З огляду на надходження від начальника Відділу освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Бедевлянської сільської ради доповідних записок №01-10/249 від 20.09.2022 та №01-10/263 від 26.09.2022 головою Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області в силу приписів п.20 ч.4 ст.42, ч. 8 ст. 59 Закону № 280/97-ВР видано оспорюване розпорядження від 28.09.2022 року №05-10/117 «Про перевірку тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади».
З огляду на вищезазначені норми, суд вказує, що оспорюване розпорядження прийняте відповідачем у межах своїх повноважень, а тому приходить висновку щодо правомірності прийняття головою Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області розпорядження від 28.09.2022 року №05-10/117 «Про перевірку тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Бедевлянської територіальної громади».
Суд вказує, що таке розпорядження не носить жодних правових наслідків для позивача, а має на меті лише створення комісії по перевірці тарифікаційних списків із додатками закладів освіти Беревлянської територіальної громади в складі згідно додатку №1.
Суд також звертає увагу на те, що до Закарпатського окружного адміністративного суду позивач звернулася як фізична особа, а не уповноважений представник чи директор Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області. А тому суд не вбачає жодних порушень прав позивача прийняттям оспорюваного розпорядження. Окрім того позивачем взагалі не наведено доказів щодо порушення її прав ані як фізичної особи, ані як директора Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області.
Судом враховується, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Голови Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області Бедей Павла Івановича (вул. Волошина, буд. 18, с. Бедевля, Тячівський район, Закарпатська область, 90561, код ЄДРПОУ 04351601) про визнання протиправним та скасування розпорядження - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду в строки визначені ст. 295 КАС України. Рішення суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяМ.М. Луцович
Відповідно до ч. 3 ст. 243 КАС України рішення суду у повному обсязі складено та підписано 18.12.2023 року.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2023 |
Оприлюднено | 21.12.2023 |
Номер документу | 115753885 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні