печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26758/23-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2023 року суддя Печерський районного суду м. Києва Ільєва Т.Г. перевіривши матеріали позовної заяви Громадської організації «Життєвий простір» до Верховної Ради України про захист честі, гідності та ділової репутації, та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
29.06.2023 до Печерського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява, яка передана судді Ільєвій Т.Г. 18.08.2023 для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвалою судді від 18.08.2023позовна заява залишена без руху, з підстав невідповідності вимогам ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Завірену належним чином копію ухвали судді було направлено рекомендованим листом на вказану у позовній заяві адресу для листування позивача, проте лист повернувся з відмітками: адресат відсутній за вказаною адресою та за закінченням терміну зберігання.
Так, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Наряду з вказаним слід відмітити, що станом на 15.12.2023судді не надано жодних документів, які б свідчили про виконання ухвали суду від 18.08.2023.
Статтею 4 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 20 Цивільного кодексу України, особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд, у тому числі, реалізовує своє право на захист.
За частиною 1 ст. 14 Цивільного кодексу України, цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України встановлено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.175 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи зазначене, оскільки позивач, вимоги ухвали Печерського районного суду м. Києва від 18.08.2023року не виконав, суд приходить до висновку, що матеріали позовної заяви, слід вважати неподаними та повернути заявнику.
Разом з цим, суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із цією заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст 185, 260, 261, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Громадської організації «Життєвий простір» до Верховної Ради України про захист честі, гідності та ділової репутації, та стягнення моральної шкоди, - вважати неподаною та повернути заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Тетяна ІЛЬЄВА
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2023 |
Оприлюднено | 21.12.2023 |
Номер документу | 115762356 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Ільєва Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні