Ухвала
від 18.12.2023 по справі 465/9185/23
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/9185/23

2/465/3431/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.12.2023 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", за участю третьої особи - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору про туристичне обслуговування та стягнення грошових коштів,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", за участю третьої особи - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору про туристичне обслуговування та стягнення грошових коштів.

Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 16.11.2023 року вищевказану позовну заяву залишено без руху з підстав, викладених у мотивувальній частині такої та надано строк на усунення недоліків, який не міг перевищувати п`яти днів з дня вручення копії ухвали.

30.11.2023 року від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, якою частково усунуто недоліки позовної заяви, вказані у мотивувальній частині ухвали Франківського районного суду м.Львова від 16.11.2023 року.

Зокрема, як вбачається з заяви позивача ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви таким долучено позовну заяву у трьох примірниках (один для суду і по одному для відповідача та третьої особи) та додатки до позовної заяви на 24 арк. для третьої особи ФОП ОСОБА_2 .

Водночас, позивачем не долучено доданих до позовної заяви документів для відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", відтак недоліки, зазначені в ухвалі суду, усунуто позивачем не в повному обсязі.

Слід зазначити, що вказані в ухвалі суду недоліки не є надмірним формалізмом чи обмеженням доступу до правосуддя, оскільки являє собою прояв забезпечення реалізації балансу принципу верховенства права та принципів цивільного судочинства щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, юридичної визначеності та диспозитивності.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Суд при цьому враховує, що Європейський суд у своїй практиці широко тлумачить дане питання, основним у якому є доступ до суду в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.

У той же час, Європейський суд у своїх рішеннях неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст. 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно до ч. 5 ст. 185 ЦПК України суддя повертає заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у запропоновані судом строки позивачем ОСОБА_1 не усунено недоліки позовної заяви в повному обсязі, зокрема не долучено копій доданих до позовної заяви документів для відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", а відтак, вимоги ухвали від 16 листопада 2023 року не виконані в повному обсязі, тому, суд вважає за необхідне повернути позивачу позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", за участю третьої особи - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору про туристичне обслуговування та стягнення грошових коштів.

Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ч. 3 ст.185, ст.260,261 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алголь", за участю третьої особи - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору про туристичне обслуговування та стягнення грошових коштів - вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви, в загальному порядку, передбаченому законом.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Марків Ю.С.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено21.12.2023
Номер документу115762761
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —465/9185/23

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Марків Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні