Справа № 743/1998/23
Провадження №2/743/341/23
Рядок звіту № 71
У Х В А Л А
19 грудня 2023 року смт Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Кравчук М. В., перевіривши позовну заяву органу опіки та піклування Добрянської селищної ради (15011, Чернігівська область, Чернігівський район, селище міського типу Добрянка, вулиця Центральна, 8) в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_4 (місце проживання на території України не визначене), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дітей,-
В С Т А Н О В И В:
13.12.2023 р. орган опіки та піклування Добрянської селищної ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дітей.
Справу передано судді-доповідачу 13.12.2023 р.
18.12.2023 р. надійшли відомості про зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_3 .
Щодо зареєстрованого місця проживання відповідача ОСОБА_5 відомості наявні в матеріалах справи.
При цьому, відповідач ОСОБА_4 є громадянином Республіки Білорусь, проживає там та місця проживання в Україні не має.
Таким, чином, дана справа обтяжена іноземним елементом.
Згідно ч. 1 ст. 497 ЦПК України підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про міжнародне приватне право» від 23.06.2005 р. № 2709-IV (далі Закон 2709) підсудність судам України є виключною у таких справах з іноземним елементом, в тому числі, якщо у справі, яка стосується правовідносин між дітьми та батьками, обидві сторони мають місце проживання в Україні.
В той же час, з матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_4 має місце проживання в Україні.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 76 Закону № 2709 суди розглядають будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках: дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України.
Зважаючи на те, що місцем народження ОСОБА_1 є Україна згідно свідоцтва про народження, суд приходить до висновку про можливість прийняття до свого провадження і розгляду справи з іноземним елементом на підставі п. 7 ч. 1 ст. 76 Закону № 2709.
Так само, згідно п. 4 ч. 1 ст. 76 Закону № 2709суди розглядаютьбудь-якісправи зіноземним елементому такихвипадках якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні.
Згідно ч. 10 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до ч. 15 ст. 28 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
Відтак суд приходить до висновку, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Суд звертає увагу, що до повномасштабної військової агресії російської федерації проти України повідомлення резидентів Республіки Білорусь про розгляд судами України справ за їх участі здійснювалось згідно Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, вчиненої у м. Мінськ 22 січня 1993 року, та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року у відносинах України з Республікою Білорусь.
Однак, 01 грудня 2022 року прийнято Закон України № 2783-IX «Про вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року», який набрав чинності 23.12.2022 р.
Таким чином, передача будь-яких документів компетентним органам вказаних держав, у тому числі дипломатичними каналами, наразі неможлива (лист Міністерства юстиції України вих. №100817/98748-22-22/12.1.3 від 31.10.2022р.).
За цих обставин, виклик у судові засідання відповідача ОСОБА_4 належить здійснювати шляхом розміщення оголошень про виклики на офіційному сайті судової влади України.
Керуючись ст. ст. 19, 187 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом органу опіки та піклування Добрянської селищної ради в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дітей.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 17 січня 2024 року об 11:00 год. у приміщенні Ріпкинського районного суду Чернігівської області (15000, Чернігівська область, Чернігівський район, смт Ріпки, вулиця Святомиколаївська, 94).
Учасникам справи надіслати копії ухвали (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення.
Відповідача ОСОБА_4 викликати в судове засідання шляхом розміщення оголошення на сайті судової влади України.
Відповідачам разом з копією ухвали надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Визначити відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамстатті 178 Цивільного процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини 4статті 178 Цивільного процесуального кодексу України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8статті 178 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 1статті 193 Цивільного процесуального кодексу України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої, п`ятої статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачам п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої, п`ятої статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/sud2528/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя М. В. Кравчук
Суд | Ріпкинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2023 |
Оприлюднено | 21.12.2023 |
Номер документу | 115762871 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ріпкинський районний суд Чернігівської області
Кравчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні