18.12.2023 Справа № 363/4031/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
18 грудня 2023 року Вишгородський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Свєтушкіної Д.А., за участі секретаря Крикун Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгород в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох дітей та дружини,-
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородськогорайонного судуКиївської областівід представникапозивача адвоката КашоїдиМ.Ю.надійшла позовназаява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягненняаліментів наутримання двохдітей тадружини. ОСОБА_1 звернуласьдо судуз данимпозовом,посилаючись нате,що 17лютого 2021року міжнею та ОСОБА_2 булоукладено шлюб,зареєстрований Виконавчимкомітетом Вахівськоюсільської радиВишгородського районуКиївської області,про щоскладено відповідпийактовий запис№1.Від шлюбусторони маютьдвох спільнихдітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,про щосвідчить свідоцтвопро народження,зареєстроване Виконавчимкомітетом Вахівськоїсільської радиВишгородського районуКиївської областіз відповіднимактовим записом№ 1; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,про щосвідчить свідоцтвопро народження,зареєстроване Виконавчимкомітетом Вахівськоїсільської радиВишгородського районуКиївської областіз відповіднимактовим записом№ 4.Малолітні дітизареєстровані тафактично проживаютьз позивачемза адресоюїї місцяпроживання.Відповідач майжене проживаєз родиною,постійно ночуєв іншихмісцях.Відповідач жоднимчином небере участьу фінансовомузабезпеченні малолітніхдітей,не цікавитьсяїхніми потребами. Наразі позивач перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та потребує участі батька у вихованні та утриманні їхньої спільної дитини. Зазначила, що позивач не може забезпечити дітей усім необхідним для нормального існування та розвитку. Наразі позивач з дітьми живе за рахунок фінансової допомоги її рідного старшого брата та коштів, які щомісячно виплачує держава на дитину, але цього замало, а тому позивач просить стягнути з відповідача щомісячно аліменти на її користь на утримання малолітній дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з дня подачі позовної заяви та до їх повноліття та на її утримання 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), до досягнення наймолодшою дитиною віку 3-х років. Допустити негайне виконання рішення суду.
В судове засідання позивач та її представник не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача та її представника, просив позовні вимоги задовольнити. Проти заочного рішення не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутністю до суду не надходило, своїм правом на подання відзиву не скористався, а тому суд, відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за звернення особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. У ст.12 ЦПК України, говориться, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що 17.02.2021 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, який було зареєстровано Виконавчим комітетом Вахівською сільської ради Вишгородського району Київської області, про що складено відповідний актовий запис №1.
У шлюбі народились діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_1 від 07 червня 2018 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_2 від 10 січня 2023 року.
Малолітні дітипроживають разоміз позивачемта перебуваютьна їїутриманні,що підтверджуєтьсяматеріалами справи,в томучислівитягом з реєстру Димерської територіальної громади від 11.01.2023 року.
Відповідно ч.2 ст. 51 Конституції України, ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована постановою ВРУ № 789-ХП від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховуються дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ч.2 ст. 182СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно ч.3 до ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч.1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Визначаючи розмір аліментів на утримання дітей, суд виходить зі змісту позовних вимог, та у відповідності до ст. 182 СК України, враховує стан здоров`я та матеріальне положення відповідача, який в силу свого віку є працездатним, та вважає можливим визначити розмір аліментів у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Щодо вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку, суд зазначає таке.
Як встановлено судом, позивач та відповідач не перебували у зареєстрованому шлюбі та не є подружжям, дитина проживає з матір`ю.
Згідно із частиною другоюстатті 91 СК України, жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, мають право на утримання в разі проживання з нею, ним їхньої дитини, відповідно до частин другої - четвертої статті84та статей86і88цьогоКодексу.
Відповідно до частини другої, четвертоїстатті 84 СК Українидружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Право жінки та чоловіка на утримання припиняється з підстав, встановлених пунктами 2 і 4 статті83, статтями85,87і89цьогоКодексу(частина третястатті 91 СК України).
Відповідно до частини першої, другоїстатті 80 СК Україниаліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.
Таким чином, сімейним законодавством передбачено право матері на утримання батьком до досягнення дитиною трирічного віку незалежно від того чи вони перебувають у шлюбі, вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Подання суду доказів того, що дружина, з якою проживає дитина, потребує матеріальної допомоги, не є обов`язковим, оскільки право на аліменти належить матері незалежно від цієї обставини.
Виходячи з принципу розумності та справедливості, а також з урахуванням потреб матері дітей, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача аліментів на утримання матері дітей. На переконання суду, призначення відповідачу аліментів на утримання позивача у розмірі частини з усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, до досягнення наймолодшою дитиною трьох років, з урахуванням сплати аліментів на утримання дітей, буде відповідати інтересам позивача, обставинам справи і вимогам Закону.
Згідно із п.1 ч.1 ст.430ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ст.141ЦПК України суд присуджує стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 1073,60 грн.
На підставі ст. 51 Конституції України, ст.ст. 84,91, 180-183 СК України, керуючись ст.ст.141, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох дітей та дружини задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходів), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду, а саме з 28 липня 2023 року, та до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду, а саме з 28 липня 2023 року, та до досягнення дитиною, ОСОБА_4 , трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 60 копійок.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вишгородського районного суду Київської області.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Суддя Д.А. Свєтушкіна
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 21.12.2023 |
Номер документу | 115764410 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Свєтушкіна Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні