Справа № 344/23843/23
Провадження № 1-кс/344/9228/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12023090000000677від 21.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 362 КК України
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управлінняГоловного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023090000000677від 21.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 362 КК України.
Встановлено, що державний реєстратор Івано-Франківської області, діючи умисно та повторно, використовуючи документи, які не містили будь яких фактичних даних, з якими закон пов`язує реєстрацію права власності на новозбудований об`єкт нерухомого майна, порушуючи порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, не санкціоновано вчинив дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, а саме прийняв рішення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію прав (з відкриттям розділу) об`єкту нерухомого майна на території Івано-Франківської області.
В ході проведення досудового розслідування установлено, що до вчинення протиправних дій причетна державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , яка в супереч вимогам Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», за результатами розгляду заяви від 25.07.2022, несанкціоновано вчинила дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованій системі, прийняла рішення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а саме права власності на нерухоме майно (приміщення хостелу), за адресою: АДРЕСА_1 .
Окрім того, державним реєстратором ОСОБА_5 зареєстровано приміщення міні-пекарні, що за адресою: АДРЕСА_2 .
Так, встановлено, що земельна ділянка із кадастровим номером 2610100000:14:001:0217 площею 0.0655 га із цільовим призначенням - «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, для обслуговування пекарні», Територіальною громадою м. Івано-Франківськ надано в оренду строком з 16.05.2014 року 16.06.2019 року, а пізніше припинено договір оренди та на підставі договору купівлі-продажу № 673 від 08.07.2015 року зареєстровано право власності за ОСОБА_6 .
Відповідно до витягу із Реєстру будівельної діяльності реєстраційний номер - ІФ101220622524 ОСОБА_6 від 03.08.2016 року було надано повідомлення про виконання будівельних робіт, а саме: Реконструкція пекарні із класом наслідків СС1, загальна площа приміщень 16,3 м.кв, поверховістю 2 поверхи.
Надалі 29.06.2022 року декларації в Реєстрі будівельної діяльності зареєстровано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації, а саме «пекарні.
25.07.2022 року ОСОБА_6 директором ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 » надано висновок № К2-21-745 про технічну можливість поділу об`єкта пекарні на 2 окремих об`єкта без проведення будівельних робіт
Надалі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 виготовлено 2 (два) окремі технічні паспорти на об`єкти нерухомості а саме: міні пекарня загальною площею 73,7 м.кв та «хостел» загальною площею 86,2 м.кв.
Всупереч цільового призначення земельної ділянки та дозвільних документів, державним реєстраторомзареєстровано право власності на приміщення хостелу за вище вказаною адресою, який являється цілісним приміщенням, а саме міні пекарня.
У процесі досудового розслідування також установлено, що оригінали реєстраційних справ зберігаються (документація, що надана державному реєстратору, що стала підставою реєстрації) за адресою АДРЕСА_3 , оскільки у вказаному місці знаходиться робоче місце державного реєстратора ОСОБА_5 ..
У кримінальному провадженні виникла необхідність у призначені почеркознавчої експертизи з метою встановлення підписів осіб у відповідних реєстраційних справах та на квитанціях.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 1.1. пункту 1 Наказу Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 (зі змінами та доповненнями від № 1420/5 від 26.04.2017), «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів. Саме тому є необхідність у вилученні оригіналів реєстраційних справ.
Окрім необхідності проведення почеркознавчої експертизи, є необхідність у вилученні оригіналів документів паперових форм реєстраційних справ, оскільки у подальшому їх необхідно буде оглянути, та визнати речовими доказами у кримінальному провадженні, а за необхідності призначити інші експертизи.
Слідчий в судове засідання не зявився, подав заяву, в якій просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що дана інформація надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити
Надати дозвіл слідчим відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до реєстраційних справ стосовно реєстраційних дій щодо об`єктів нерухомого майна, а саме:
1. приміщення (хостел) за адресою: за адресою: АДРЕСА_1 яке направі власності належить ОСОБА_6 , заява № 51853708 від 25.07.2022реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2616373426040, із можливістю вилучення усіх оригіналів документів як з ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_3 , так і з можливістю їх вилучення з приміщення державного реєстратора ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_3 , з метою встановлення всіх фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення осіб, можливо причетних до його вчинення;
2. Приміщення (міні пекарня)за адресою: АДРЕСА_2 , яка направі власності належить ОСОБА_6 , заява № 51853692від 25.07.2022 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2616366526040, із можливістю вилучення усіх оригіналів документів як з ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_3 , так і з можливістю їх вилучення з приміщення державного реєстратора ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_3 , з метою встановлення всіх фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення осіб, можливо причетних до його вчинення.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 19 лютого 2024 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115768025 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні