Рішення
від 20.11.2023 по справі 398/2818/23
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/2818/23

провадження №: 2/398/1805/23

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

"20" листопада 2023 р. м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого Дубровська Н.М., з участю секретаря судового засідання Баранник Н.В., розглянувши в м. Олексанрії цивільну справу за позовом Приватного підприємства "Пристіна" до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди,

встановив:

08 червня 2023 року позивач в особі ПП «Пристіна» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди.

Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що року ПП «Пристіна» здійснює свою господарську/підприємницьку діяльності з надання готельних послуг в готелі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » («Потоки Хауз») розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . З 17 лютого 2023 по 18 лютого 2023 року в апартаментах номер 206 готелю "Потоки Хауз" за адресою: Полтавська обл., Кременчуцький р-н, с. Кам`яні Потоки, вул. Річна, 19-А (далі - готель) проживав відповідач ОСОБА_1 . 18 лютого 2023 року гостем ОСОБА_1 пошкоджено майно готелю шляхом розбиття унітазу, який знаходився в апартаментах номер 206 готелю. Працівниками готелю була викликана поліція, факт пошкодження майна зафіксувано. Вказаний номер готелю після проживання відповідачем було неможливо використовувати в подальшому, оскільки була потреба проведення ремонтних робіт, а тому, є підстава стягнення з відповідача коштів за весь період, доки він був закритий, що складає дві доби. Втрати, яких зазнало ПП «Пристіна » у зв`язку зі пошкодженням речі (реальні збитки) складає 10 932,10 (десять тисяч дев`ятсот тридцять дві грн. 10 коп.) гривень, а також витрати на відновлення порушеного права складає 2 026,00 (дві тисячі двадцять шість грн. 00 коп.) гривень. Збитками для відповідача також є доходи, які б підприємство реально одержало за звичайних обставин, якби право позивача не було порушене (упущена вигода) за два дні простою номеру складають 7 800,00 (сім тисяч вісімсот грн. 00 коп.). На підставі вищевикладеного позивачем було направлено вимогу про відшкодування повної вартості збитків, які складають 20 758,10 (двадцять тисяч сімсот п`ятдесят вісім грн. 10 коп.) гривень протягом семи календарних днів з моменту отримання вимоги. В телефонних розмовах відповідач також відмовляється від відшкодування спричиненої ним готелю шкоди.

Відтак позивач вжив всі можливі дії, для досудового вирішення наявного порушення прав.

Олександрійський міськрайонний суд м. Олександрія ухвалою від 27 червня 2023 року прийняв справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Матеріали справи містять заяви про розгляд справи без участі, задоволення позовних та не заперечення проти ухвалення заочного рішення у разі неявки відповідача.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, не подав відзиву на позовну заяву і не повідомив про поважні причини неявки.

У зв`язку з цим, суд на підставі ст.280 ЦПК України вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до положеньст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

За умовами ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги у їх сукупності та взаємозв`язку, об`єктивно оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі витягу, статуту, договору оренди №24-12/22 від 01грудня 2022 року, ліцензійного договору №01-09/22 від 01вересня 2022 року ПП «Пристіна» здійснює свою господарську/підприємницьку діяльності з надання готельних послуг в готелі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (« ІНФОРМАЦІЯ_3 ») за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 17-23).

Судом встановлено, що в період часу з 17 лютого 2023 по 18 лютого 2023 року в апартаментах номер 206 готелю "Потоки Хауз" за адресою: АДРЕСА_1 проживав відповідач ОСОБА_1 .

Відповідно до пункту 6 Розділу «Порядок проживання в готелі», Внутрішніх правил надання готельних послуг в спа-готелі «Потоки Хауз», які розміщені у відкритому доступі на офіційному сайті готелю за посиланням: https://роtokihouse.cоmе./ргаvі1а/ передбачено, що гості, зобов`язані берегти майно готелю (а.с.37-38).

Пунктом 10 Правил, з метою забезпечення порядку та безпеки в готелі обороняється: Заподіювати шкоду майну готелю.

Пунктом 11 Правил передбачено, що у разі пошкодження майна Готелю, клієнт зобов`язується компенсувати його у повному обсязі.

18 лютого 2023 року відповідачем ОСОБА_1 пошкоджено майно готелю шляхом розбиття унітазу, який знаходився в апартаментах номер 206 готелю.

Працівниками готелю була викликана поліція, працівники якої зафіксували факт пошкодження майна, що вбачається з листа відділення поліції № 2 Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області за № 1555 від 23 лютого 2023 року та для вирішення питання про відшкодування збитків роз`яснено право звернення до суду в порядку цивільного судочинства (а.с.24).

Вказаний номер готелю після проживання ОСОБА_1 , неможливо було використовувати в подальшому та потребував проведення ремонтних робіт, а відтак з відповідача підлягає стягненню сума за «проживання» у цьому номері за весь період, доки він був закритий, що складає дві доби.

Втрати, яких зазнало ПП «Пристіна» у зв`язку зі пошкодженням речі (реальні збитки) складає 10 932,10 (десять тисяч дев`ятсот тридцять дві грн. 10 коп.) гривень, а також витрати, які були понесені на відновлення порушеного права складає 2 026,00 (дві тисячі двадцять шість грн. 00 коп.) гривень,

Збитками для відповідача також є доходи, які б підприємство реально держало за звичайних обставин, якби право позивача не було порушене (упущена вигода) за два дні простою номеру складають 7 800,00 (сім тисяч вісімсот грн. 00 коп.). На підтвердження вартості наданий прайс. (а.с.35)

На підставі вищевикладеного позивачем було направлено вимогу про відшкодування повної вартості збитків, які складають 20 758,10 (двадцять тисяч сімсот п`ятдесят вісім грн. 10 коп.) гривень протягом семи календарних днів з моменту отримання вимоги (а.с. 25), однак відповідач не відшкодував шкоду.

Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1ст. 76 ЦПК України). Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. ч. 1, 2ст. 77 ЦПК України).

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч.2 ст.78 ЦПК України). Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України). Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях (ч. ч. 1, 5, 6ст. 81 ЦПК України).

Статтею 83 ЦПК Українивстановлено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Оцінюючи докази надані позивачем, а саме:

копію видаткової накладної № 194 від 18 лютого 2023 року на придбання комплекту Devit COMFORT мікроліт на суму 10932, 10 грн. (а.с. 28);

копію рахунку на оплату № 27 від 20 лютого 2023 року за встановлення санітарних приладів на суму 2026, 00 грн. (а.с.30);

копією договірної ціни заміни санітарних приладів за 2023 рік. (а.с.31);

копією локального кошторису на будівельні роботи № 21/4 заміни санітарних приладів. (а.с.32);

копією акту №21 приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2023 (а.с.33),

суд, приходить до висновку про їх допустимість та належність.

Досудове врегулювання спору проводилось шляхом направлення ПП Пристіна» поштовим переказом письмової вимоги №2/3-2023 від 23 березня 2023 доку на адресу відповідача ОСОБА_1 , що підтверджується чеком про відправлення рекомендованим листом АТ «Укрпошта» від 23 березня 2023 року та описом вкладеного до поштового конверту з відміткою Укрпошти від 23 березня 2023 року. Також вказана вимога направлялась представником позивача на номер телефону відповідача: НОМЕР_1 шляхом відправлення 21 квітня 2023 року скан копій вимоги з додатками до неї через месенджер Viber.

Інститут відшкодування шкоди в цивільному законодавстві це інститут, що забезпечує реакцію суспільства на порушення норм права та виконує відновлювальну функцію, спрямовану на приведення майнового стану потерпілого до стан, що існував до правопорушення. За своєю суттю інститут відшкодування шкоди також відіграє допоміжну роль у забезпеченні виконання функцій іншими інститутами.

Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню заподіювачем шкоди, визначається відповідно до виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі, або реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи. Заподіювач шкоди на вимогу потерпілого відшкодовує завдану ним шкоду в повному обсязі, включаючи й неодержані доходи.

Відповідно до ч. 3 ст.386 ЦК України, власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.

Відповідно до п.8 ч.2 ст.16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Відповідно доч.1ст.22ЦК України,особа,якій завданозбитків урезультаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відповідно до ч.2 ст.22 ЦК України, збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно до ч. 1 ст.1166 ЦК України, шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Позивачами понесені та документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 2684, 00 грн. (а.с.5), які відповідно до положень ч. 1 ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивачів.

Статтею 133 ЦПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно до частин першої та другоїстатті 127 ЦПК Українивитрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Разом з тим розмір судових витрат, повинен бути спів мірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина четверта статті 137 ЦПК України).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Критерії оцінки поданих заявником доказів суд встановлює самостійно у кожній конкретній справі, виходячи з принципів верховенства права та пропорційності, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, що суди застосовують як джерело права згідно зістаттею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".

В обґрунтування витрат на правничу допомогу адвокатом Оловятенко О.Ю., яка на підставі Ордеру № 1127283 та договору про надання правової допомоги є представником позивача ПП «Пристіна» наданий розрахунок на суму 20000, 00 грн. Відповідно до розрахунку консультація з вивчення наданих документів складає 1000 грн.; складання тексту вимог під час досудового врегулювання спору 1500 грн.; складання позовної заяви з додатками та подальшим поданням до суду 5500 грн.; представництво інтересів в суді та участь у судовому розгляді, складання супутніх процесуальних заяв, отримання судових рішень та ін. 12000 грн.

Суд, виходячи із розумності та співмірності, вважає належним стягнути 10000, 00 в рахунок витрат на професійну правову допомогу.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 89, 263- 265, 273, 280- 284, 352, 354 ЦПК України, ст.ст. ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Приватного підприємства"Пристіна"до ОСОБА_1 про відшкодуванняматеріальної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 на користь Приватного підприємства "Пристіна" матеріальну шкоду в розмірі 20758 грн 00 окп в рахунок відшкодування шкоди, завданої майну юридичної особи.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 на користь Приватного підприємства "Пристіна" сплачений судовий збір в сумі 2684,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 на користь Приватного підприємства "Пристіна" витрати на професійну правову допомогу в розмірі 10 000, 00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст судового рішення виготовлено 27.11.2023 року.

Суддя Дубровська Н.М.

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено21.12.2023
Номер документу115772637
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб

Судовий реєстр по справі —398/2818/23

Рішення від 20.11.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

Рішення від 20.11.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

Ухвала від 03.10.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

Ухвала від 27.06.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні