Рішення
від 20.11.2023 по справі 495/10513/23
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/10513/23

Номер провадження 2/495/4961/2023

20 листопада 2023 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Боярського О.О.,

при секретаріСаханові О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білгород-Дністровський в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

28.09.2023 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно в якому просить суд:

- визнати за ОСОБА_3 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташована на території Руськоіванівської сільської ради, надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлій на праві приватної власності на підставі державного акту серії ІV-ОД №006714 кадастровий № 5120886000:01:002:0220;

- визнати за ОСОБА_3 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку №26 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташовану на території Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності серії ЯА №857344, кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Короткий зміст та обґрунтування позовних вимог.

ІНФОРМАЦІЯ_1 в Республіці Молдова в м. Кишинів померла мати позивачки громадянка Республіки Молдова ОСОБА_4 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 виданого Відділом Цивільного стану муніципія Кишинів від 03.09.2020 року, актовий запис №4073.

Той факт, що позивачка ОСОБА_2 є рідною донькою спадкодавця підтверджується наступними доказами, а саме:

- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 05.08.1987 року з якого вбачається, що батьками ОСОБА_5 є ОСОБА_4 та ОСОБА_6 ;

- свідоцтвом про укладання шлюбу серії НОМЕР_5 від 07.08.2008 року з якого вбачається, що 07.08.2008 року ОСОБА_7 уклала шлюб з ОСОБА_8 . В подальшому ОСОБА_7 змінила своє прізвище на « ОСОБА_9 ».

Після смерті спадкодавця ОСОБА_4 відкрилась спадщина на належне їй за життя спадкове майно, а саме на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташованої на території Руськоіванівської сільської ради, надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий № 5120886000:01:002:0220 та земельну ділянку № НОМЕР_6 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташованої на території Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Вищезазначене майно належало спадкодавцю на підставі рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.10.2017 року по справі № 495/6696/17.

Відповідно до рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.10.2017 року по справі № 495/6696/17 позовна заява ОСОБА_4 до Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно - була задоволена.

Встановлено факт сумісного проживання однією сім`єю ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнано за ОСОБА_4 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташовану на території Руськоіванівської сільської ради, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлій на праві приватної власності на підставі державного акту серії ІV-ОД №006714 виданого Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією 19.09.2002 року та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №3118.

Визнано за ОСОБА_4 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: на земельну ділянку № НОМЕР_6 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташовану на території Руськоіванівсько сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності серії ЯА №857344, кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Після отримання зазначеного рішення суду, спадкодавець почала здійснювати процедуру оформлення права власності на земельні ділянки, проте не встигла отримати державні акти на право власності на вищезазначені земельні ділянки з зв`язку зі смертю, вказане порушує права позивача щодо оформлення прав власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом.

Позивач фактично прийняла спадщину після померлого спадкодавця та з відповідним листом про видачу свідоцтва про право власності на спадок звернулась до Приватного нотаріуса Білгород-Дністровського районного нотаріального округу Макогончук Наталі Вікторівни, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку із тим, що вона пропустила визначений законом строк для звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, тому вона і вимушена звернутися з позовом до суду.

Позивач фактично прийняла спадщину після смерті матері, вона на даний час отримує орендну плату за здані в оренду земельні ділянки, які належали її матері.

Таким чином, позивач, як спадкоємець в установленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння та користування спадковим майном, тому такий позивач може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном з використанням способів, визначених у гл. 29 ЦК України.

У зв`язку з тим, що за життя спадкодавець не встигла отримати державні акти на право власності на землі, порушує питання про визнання за нею права власності на ці земельні ділянки в порядку спадкування за законом і судовому порядку.

Рух справи у суді.

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 28.09.2023 року відкрито провадження по справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Разом зтим,вищезазначеною ухвалоюсуду буловитребувано від Приватного нотаріуса Білгород-Дністровського районного нотаріального округу Макогончук Наталі Вікторівни копію спадкової справи до майна померлої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області було закрито підготовче судове засідання та призначено справу до судового розгляду.

У судове засідання позивачка, не з`явилась, але надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

У судове засідання представник відповідача Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, не з`явився, але надав заяву про розгляд справи у його відсутність, заперечує щодо задоволення позову.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Положеннямист.12 ЦПК Українивизначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

Відповідност.81ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу.

Згідно частин першої, другої та п`ятоїстатті 263 ЦПК Українисудове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності з ч.2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню с наступних підстав.

Фактичні обставини встановлені судом, позиція суду та нормативно-правове обґрунтування

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в Республіці Молдова в м. Кишинів померла мати позивачки громадянка Республіки Молдова ОСОБА_4 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 виданого Відділом Цивільного стану муніципія Кишинів від 03.09.2020 року, актовий запис №4073.

Той факт, що позивачка ОСОБА_2 є рідною донькою спадкодавця підтверджується наступними доказами, а саме:

- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 05.08.1987 року з якого вбачається, що батьками ОСОБА_5 є ОСОБА_4 та ОСОБА_6 ;

- свідоцтвом про укладання шлюбу серії НОМЕР_5 від 07.08.2008 року з якого вбачається, що 07.08.2008 року ОСОБА_7 уклала шлюб з ОСОБА_8 . В подальшому ОСОБА_7 змінила своє прізвище на « ОСОБА_9 ».

Після смерті спадкодавця ОСОБА_4 відкрилась спадщина на належне їй за життя спадкове майно, а саме: на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташованої на території Руськоіванівської сільської ради, надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий № 5120886000:01:002:0220; земельну ділянку № НОМЕР_6 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташованої на території Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Вищезазначене майно належало спадкодавцю на підставі рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.10.2017 року по справі № 495/6696/17.

Відповідно до рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.10.2017 року по справі № 495/6696/17 позовна заява ОСОБА_4 до Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно - була задоволена.

Встановлено факт сумісного проживання однією сім`єю ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнано за ОСОБА_4 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташовану на території Руськоіванівської сільської ради, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлій на праві приватної власності на підставі державного акту серії ІV-ОД №006714 виданого Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією 19.09.2002 року та зареєстрованого в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №3118.

Визнано за ОСОБА_4 право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_10 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: на земельну ділянку № НОМЕР_6 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташовану на території Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності серії ЯА №857344, кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Після отримання зазначеного рішення суду, спадкодавець почала здійснювати процедуру оформлення права власності на земельні ділянки, проте не встигла отримати державні акти на право власності на вищезазначені земельні ділянки з зв`язку зі смертю, вказане порушує права позивача щодо оформлення прав власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом.

Позивач фактично прийняла спадщину після померлого спадкодавця та з відповідним листом про видачу свідоцтва про право власності на спадок звернулась до Приватного нотаріуса Білгород-Дністровського районного нотаріального округу Макогончук Наталі Вікторівни, однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку із тим, що вона пропустила визначений законом строк для звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, тому вона і вимушена звернутися з позовом до суду.

Позивач фактично прийняла спадщину після смерті матері, вона на даний час отримує орендну плату за здані в оренду земельні ділянки, які належали її матері.

Таким чином, позивач, як спадкоємець в установленому законом порядку прийняв спадщину, права володіння та користування спадковим майном, тому такий позивач може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном з використанням способів, визначених у гл. 29 ЦК України.

У зв`язку з тим, що за життя спадкодавець не встигла отримати державні акти на право власності на землі, порушує питання про визнання за нею права власності на ці земельні ділянки в порядку спадкування за законом і судовому порядку.

Згідно з листа приватного нотаріуса Білгород-Дністровського районного нотаріального округу Макогончук Наталі Вікторівни, вбачається, що спадкова справа до майна померлої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 не заводилась.

Відповідно дост.1261 ЦК Україниу першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідност. 1216 ЦК Україниспадкування є перехід прав і обов`язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно дост. 1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.

Згідност. 1217 ЦК Україниспадкування здійснюється за законом або заповітом.

На підставіст. 1225 ЦК Україниправо власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідност. 1220 ЦК Україничасом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.

Як убачається з ч. 5ст. 1268 ЦКнезалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця лише з моменту державної реєстрації цього майна (ч. 2ст. 1299 ЦК України).

Право власності на нерухоме майно може бути оформлене на ім`я особи, яка померла у разі наявності документів, які б підтвердили право власності на майно цієї особи. У випадку відсутності таких документів порушене питання вирішується у судовому порядку.

Відповідно до вимогст. 1297 ЦК Україниспадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, тобто зміна власника майна, що підлягає державній реєстрації, неможлива без перереєстрації права власності.

Тому свідоцтво про право на спадщину є обов`язковим, коли об`єктом спадкування є нерухоме майно, що підлягає обов`язковій державній реєстрації.

Згідно ч.ч. 1, 3 та 4ст. 79-1 ЗК Україниформування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Вказані земельні ділянки, належали спадкодавцю на підставі рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 09.10.2017 року по справі № 495/6696/17.

При цьому спадкодавець вчинила всі дії спрямовані для оформлення державного акту про право власності на земельну ділянку.

У той же час спірна земельна ділянка за життя спадкодавця сформована як об`єкт цивільних прав в розумінні вимогст. 79-1 ЗК України, право власності на яку може бути успадковане позивачкою.

Оскільки померла ОСОБА_4 не встигла оформити правовстановлюючий документ - державний акт на набуте нею майно й, через обставини, які від неї не залежали, за життя виникле в неї право на нього не зареєструвала, зазначене перешкоджає позивачці здійснити право спадкування на нього і отримати свідоцтво про право на спадщину.

Таким чином, правовстановлюючий документ на спадкове майно за життя спадкодавцем не отриманий, а тому це перешкоджає видачі свідоцтва про право власності на спадщину, із яким закон пов`язує здійснення права спадкування на нерухоме майно.

Відповідно до статті 1 першого Протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(далі - Конвенції) кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Відповідно до практики Європейського суду з прав людини під майном також розуміються майнові права.

Згідно зі ст. 8 Конвенції, кожен має право на повагу до свого приватного та сімейного життя, до свого житла та кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Невчасне оформлення майнових прав за особою й неможливість їх успадкування внаслідок цього має розцінюватися як невиправдане втручання в приватну сферу особи, є порушенням її прав, які потребують захисту в судовому порядку, а тому за наявності правовстановлюючого документу на земельну ділянку спадкодавця, ефективним способом захисту, який є адекватним змісту порушеного права і не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України), є саме визнання права власності на спірну земельну ділянку за позивачем в порядку спадкування за законом.

Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі статтею 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, то спадкоємці мають право звертатися до суду з позовами про визнання відповідного права у порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

Відповідний правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20.03.2019 (справа № 350/67/15-ц), у постановах Верховного Суду від 13.06.2018 (справі № 128/1911/15-ц), від 17.04.2019 (справа № 723/1061/17), від 29.08.2019 (справа № 554/1195/17), від 30.06.2020 (справа № 623/633/17), від 25.03.2020 (справа № 158/1672/17), від 08.12.2022 (справа № 692/768/21), що свідчить про сталість судової практики у вирішенні питання права на завершення приватизації земельної ділянки.

Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності таких юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку. Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано, то право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до статті 1216 ЦК не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія пункту 1 розділу X «Перехідні положення» Земельного Кодексу України.

Висновки за результатами розгляду справи

Дослідивши наявні у справі докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до переконання про те, що позивачем обрано належний спосіб захисту свого права та позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 10, 12, 13, 19, 49, 200, 206, 247, 258, 259, 263, 264, 265, 280-282 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3 , громадянка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце проживання: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку, площею 4,23 гектарів в межах згідно з планом, масив № НОМЕР_1 , ділянка № НОМЕР_2 , розташована на території Руськоіванівської сільської ради, надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала померлій на праві приватної власності на підставі державного акту серії ІV-ОД №006714 кадастровий № 5120886000:01:002:0220.

Визнати за ОСОБА_3 , громадянка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце проживання: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом право власності на спадкове майно, яке відкрилось після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку №26 масив № НОМЕР_1 , площею 4,28 гектарів в межах згідно з планом, розташовану на території Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності серії ЯА №857344, кадастровий № 5120886000:01:002:0097.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи,якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя О.О. Боярський

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено22.12.2023
Номер документу115783485
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —495/10513/23

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Рішення від 20.11.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 28.09.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні