Справа № 392/1988/23
Провадження № 1-кс/392/397/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2023 року м. Мала Виска
Слідчий суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 ,
секретар ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання прокурора Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12023121090000572 від 9.11.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 286 КК України,
про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор ОСОБА_4 звернувся до суду з цим клопотанням, у якому просив накласти арешт на автомобіль ВАЗ-21053, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ) та яким фактично користується ОСОБА_6 , із забороною користування та розпорядження вказаним майном, до прийняття рішення по кримінальному провадженню, з метою проведення судових експертиз та забезпечення виконання у подальшому судових рішень у кримінальному провадженні.
Клопотання мотивовано тим, що 9 листопада 2023 року о 7:30 на 731 км +100 м автодороги М30 неподалік від с. Олександрівка Новоукраїнського району Кіровоградської області відбулось зіткнення автомобілів "Toyota Tundra", реєстраційний номер НОМЕР_3 , яким керував водій ОСОБА_7 та "ВАЗ-21053", реєстраційний номер НОМЕР_1 , яким керував водій ОСОБА_6 .
Унаслідок ДТП пасажирка автомобіля "ВАЗ-21053" ОСОБА_8 отримала тілесні ушкодження у вигляді перелому правого стегна та перелому правої плечової кістки.
Автомобілі вилучено з місця події; за даним фактом розпочато досудове розслідування; вилучені автомобілі визнано речовими доказами, оскільки вони мають на собі механічні пошкодження, характерні для зіткнення транспортних засобів.
Прокурор у клопотанні зазначив, що з метою забезпечення належного зберігання слідів вчиненого кримінального правопорушення та проведення експертиз, на вилучені транспортні засоби необхідно накласти арешт.
Клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що 9 листопада 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 286 КК України (а.с. 7).
Факт вчинення кримінального правопорушення підтверджується рапортом чергового ВП № 1 (м. Мала Виска) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області, протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди та письмовими поясненнями водіїв транспортних засобів (а.с. 8-22).
Постановою слідчого від 9.11.2023 року автомобілі "Toyota Tundra", реєстраційний номер НОМЕР_3 , та "ВАЗ-21053", реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с. 26).
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно до пункту 1 частини 1 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (частина 3 статті 170 КПК України).
У відповідності до приписів статті 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Згідно з частиною 2 статті 100 КПК України речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в поряду, визначеному Кабінетом Міністрів України.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя враховує наступні обставини.
Правова підстава для арешту майна збереження речових доказів, які можуть бути використані у кримінальному провадженні.
Матеріалами, які додані до клопотання, достовірно підтверджується факт вчинення кримінального правопорушення, наслідком якого є заподіяння тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_8 .
Питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу. При цьому гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. У такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику (законному володільцю) ( пункт 1 частини 9 статті 100 КПК України).
Тому, з метою збереження майна, яке визнане речовими доказами у кримінальному провадженні, необхідно накласти на нього арешт, заборонивши розпорядження та користування.
Керуючись статтями 167-169, 170-173 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль ВАЗ-21053, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ) та яким фактично користується ОСОБА_6 , із забороною користування та розпорядження вказаним майном, до прийняття рішення по кримінальному провадженню, з метою проведення судових експертиз та забезпечення виконання судових рішень у кримінальному провадженні.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення, що не зупиняє виконання ухвали.
Повний текст ухвали складено і проголошено 15 листопада 2023 року.
Слідчий суддя
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115789182 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Березій Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні