Справа № 507/2140/23
Провадження № 2/507/483/2023
Номер рядка звіту 61
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2023 р. смт. Любашівка
Любашівський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Вужиловського О.В.,
за участю секретаря судового засідання Войковської І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в смт. Любашівка Подільського району Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
Позивач ОСОБА_1 , звернувся 16.11.2023 року до Любашівського районного суду із вказаним позовом, в якому в обґрунтування своїх позовних вимог, вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3 , який був власником земельної ділянки розміром 3.50 га кадастровий номер 5123355100:01:002:0129, що розташована на території Любашівської селищної ради Любашівського району Одеської області. Він являється єдиним спадкоємцем за законом після смерті батька ОСОБА_3 , але своєчасно не звернулася до нотаріуса через те, що хворів, а також тривалий час перебував за кордоном. Тому, просив задовольнити його позовну заяву та визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 .
Позивач згідно письмової заяви проси справу розглянути у його відсутність, позов просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, заперечень не надав, повідомлений про день, час та місце слухання справи відповідно до ст.ст. 128-130 ЦПК України.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 22 листопада 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження по справі та постановлено розгляд справи проводити в загальному позовному провадженні.
12 грудня 2023 року підготовче судове засідання по даній справі закрито та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 21 грудня 2023 року.
Згідно з частиною 3статті 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2статті 247 ЦПК України, не здійснюється.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьком вказаний ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_1 (а.с. 12).
З довідки Любашівської селищної ради № 02-20/11/05-1676 від 01.11.2023 року видно, що ОСОБА_3 проживав та був зареєстрований по АДРЕСА_1 по день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 13).
З Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ОД № 049044 видно, що ОСОБА_3 був власником земельної ділянки розміром 3.50 га кадастровий номер 5123355100:01:002:0129, що розташована на території Любашівської селищної ради Любашівського району Одеської області (а.с. 20)
Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 видно, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 14).
Згідно листа нотаріуса № 226/02-14 видно, що позивачурекомендовано звернутись до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини, так як вона пропустила встановлений законом строк для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с. 17).
Мотиви, з яких виходить суд та застосовані норми права.
При вирішенні спору по суті суд враховує вимоги ст.ст.12,81 ЦПК України, відповідно до яких цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до положення ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов"язків /спадщини/ від фізичної особи, яка померла /спадкодавця/, до інших осіб /спадкоємців/.
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України,право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно ст. 1270 ЦК України, строк для прийняття спадщини встановлено у шість місяців.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а позивач протягом шести місяців з дня його смерті не подав до нотаріальної контори заяву про прийнтяття спадщини, що підтверджується листом нотаріуса (а.с. 17).
В силу ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач являється спадкоємцем за законом, не зміг звернутись до нотаріальної контори своєчасно в зв`язку з хворобою, що підтверджується довідками Любашівської БЛІЛ (а.с. 9, 16), а також через виїзд за кордон, що підтверджується відмітками у закордонному паспорту (а.с. 4, 5), що дійсно є поважною причиною пропуску строку для подання заяви про сприйняття спадщини.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що належить визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Підстави для негайного виконання рішення відсутні.
Заходи забезпечення позову по даній цивільній справі не застосовувалися.
Розподіл судових витрат між сторонами.
Відповідно дост. 141 ЦПК України,судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Сторони не заявляли вимог про розподіл судових витрат, а тому суд вважає можливим залишити їх за сторонами.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.258,259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановивши його термін три місяці після набрання рішенням чинності.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду, а в разі, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання)без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: Вужиловський О.В.
Суд | Любашівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 22.12.2023 |
Номер документу | 115790561 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Любашівський районний суд Одеської області
Вужиловський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні