СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7783/23
ун. № 759/24804/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2023 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в м. Києві клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000001869 від 23.112.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
19.12.2023 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про проведення обшуку приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві приватної власності належать ТОВ «Передові технології плюс» ( код ЄДРПОУ 33191861), з метою відшукання та вилучення предметів та знарядь кримінального правопорушення.
Дане клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001869 від 23.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України.
Під час здійснення досудового розслідування досліджуються обставини за яких учасниками організованої групи на території м. Києва, м. Дніпро, м. Львова, м. Одеса, м. Харків та інших регіонів України за участі підконтрольних суб`єктів господарської діяльності надаються незаконні послуги, спрямовані на ухилення від сплати обов`язкових податкових платежів та зборів юридичними особами до Державного бюджету України в особливо великих розмірах, а також виведення валютних цінностей за межі території України.
Так, за наявними даними, організованою групою у змові з невстановленими службовими особами банківських та фінансових установ, а також зі службовими особами ДПС України, організовано протиправний фінансовий механізм, а саме реєстрація на підставних осіб комерційних структур та інших суб`єктів підприємницької діяльності з метою надходження на відкриті рахунки в низці банківських установ безготівкових грошових коштів від вітчизняних та іноземних суб`єктів господарювання в особливо великих розмірах. У подальшому, шляхом здійснення незаконних фінансових оборудок, грошові кошти переводяться у готівку та розподіляються між усіма учасниками протиправної оборудки.
Також встановлено, що значна кількість залучених підприємств здійснює зовнішньо - економічну діяльність по імпорту товарів господарського призначення (одяг, взуття, тканини, іграшки, будівельні матеріали, будівельні інструменти та інше) з внесенням неправдивих відомостей до митних декларацій щодо вартості товару, яка значно занижується. Дані дії проводяться за попередньою домовленістю з працівниками Державної митної служби, які зловживаючи службовим становищем не звертають увагу на занижену вартість імпортованої продукції
У подальшому, після проходження митного оформлення, товар фактично реалізується за готівку населенню України, а документи (податковий кредит) на ввезений товар реалізуються в адресу підприємств транзитно-конвертаційних груп, які створені з метою маніпулювання кількісних і якісних показників товару, та подальшого формування штучного податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки. Крім цього, частина готівки отриманої від реалізації імпортованого товару також передається учасникам транзитно-конвертаційних груп, а отримані за вказаних обставин кошти використовуються при «обготівкуванні».
Разом з цим, організованою групою осіб здійснюється проведення фінансових операцій поза банківською системою України без належної реєстрації та відповідних ліцензій, а саме: обготівковування грошових коштів, одержаних з тіньового сектору економіки шляхом отримання/відправлення грошових переказів в Україну/за кордон, конвертація валютних коштів (долари США, Євро), купівля/продаж електронних цифрових активів, т.зв. «перестановок» грошових коштів в межах України та за кордон через розгалужену мережу партнерських обмінних пунктів.
За наявною інформацією ОСОБА_5 та ОСОБА_6 фактично координує та надає вказівки членам злочинного угрупування щодо реєстрації «фіктивних» суб`єктів підприємницької діяльності, відкриття рахунків в банківських установах, отримання та видачу грошових коштів здобутих злочинним шляхом, які в свою чергу залученні до діяльності організованого злочинного угрупування на території ряду міст України.
До вказаних кримінальних правопорушень також може бути причетна ОСОБА_7 , яка є «чорним» бухгалтером та здійснює підготовку податкових документів щодо агропромислової продукції, відповідальна та відкриття банківських рахунків повірених їй суб?єктів підприємницької діяльності.
Також до вказаних дій залучено ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які виконують ролі кур?єрів та відповідальні за отримання та розподіл грошових коштів отриманих злочинним шляхом.
Наразі встановлено, що до вчинення зазначених злочинів може бути причетна ОСОБА_5 та ряд адвокатів, які здійснюють свою діяльність в офісних приміщеннях за адресою м. Київ, вул. Мечнікова, 2, літера А, БЦ «Парус», 18 поверх.
Згідно відомостей інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна право власності на об`єкт нерухомості за адресою:
АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ТОВ «Передові технології плюс» (код ЄДРПОУ 33191861).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитись виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора АР Крим, області, міста Києва та міста Севастополя.
Враховуючи зазначені обставини є достатні підстави вважати, що за вищевказаною адресою можуть знаходитись первинні фінансово-господарські документи, інформація та документи щодо отримання/відправлення грошових переказів в Україну/за кордон, конвертація валютних коштів (долари США, Євро), купівля/продаж електронних цифрових активів, договори, платіжні доручення, банківські виписки, рукописні та печатні чорнові записи із відображенням назв юридичних осіб, проведених господарських операцій, номерів телефонів, планування зустрічей, анкетних даних осіб; печатки та штампи юридичних осіб, кліше підписів осіб, а також печатки та штампи підприємств (установ), які перебуватимуть у відповідних приміщеннях та які використовувались для вчинення зазначеного злочину; носії електронної інформації (флеш-карти будь-якого формату, CD-DVD диски, USB-носії, носії на жорстких магнітних дисках (HDD), носії на твердотільних дисках (SSD), системні блоки персональних комп`ютерів (СБПК), ноутбуків і макбуків, (ППК), мобільні телефони, сервери, інша комп`ютерна техніка, монітори та гарнітур комп`ютерної техніки, зовнішні переносні пристрої зберігання інформації, мобільні термінали, сім-картки та карткоутримувачі, пристрої та прилади, які забезпечують SIP, IP-телефонія та VoIP, пристрої та прилади, які забезпечують доступ до локальної мережі, всесвітні інформаційні системи загального доступу Інтернет, записи так званоі? неофіціи?ноі? бухгалтеріі?, записні книжки, чорнові записи, які містять таку інформацію, систем відео-аудіоконтролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, пристрої та прилади на які передається та записується інформація (сервери), що використовувались під час вчинення злочину та можуть бути засобом або знаряддям їх вчинення; рукописні та печатні чорнові записи із відображенням номерів телефонів, розподілення грошових коштів, планування зустрічей; банківські документи та картки.
Вказані речі та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшуканих речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити, посилаючись на обставини викладені в матеріалах клопотання.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя, дійшов висновку про необхідність часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України «Проникнення до житла чи іншого володіння особи», слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Дозвіл на обшук не може бути наданий слідчим суддею, якщо клопотання про обшук не відповідає встановленим у ч. 3 ст. 234 КПК України вимогам. Згідно із зазначеною нормою клопотання про обшук повинно містити, в тому числі, підстави для обшуку. Частиною п`ятою статті 234 КПК України визначено обставини, які підлягають обов`язковому доказуванню під час розгляду названого клопотання. Відповідно до п.6 ч.3ст.234 КПК України, клопотання про проведення обшуку повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходяться. У відповідності до п.3 ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходять у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи. Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відшукувані речі і документи матимуть значення для досудового розслідування, а відомості, які у них містяться, в сукупності з іншими матеріалами слідства, будуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази під час судового розгляду і потребують подальшого дослідження при призначенні відповідних експертиз, допитах свідків та проведенні інших слідчих дій.
Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року, (Buck v. Germany), заява № 41604/98, ECHR 2005-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватися до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належними та достатніми і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 55-57; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення вказаного клопотання.
Керуючись ст. ст. 92, 94, 110, 234-235, 371, 372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000001869 від 23.112.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України - задовольнити.
Надати слідчим, які входять до складу слідчої групи, та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000001869 від 23.11.2023 дозвіл на проведення обшуку приміщень за адресою: м. Київ, вул. Мечнікова, 2, літера А, БЦ «Парус», 18 поверх, які на праві приватної власності належить ТОВ «Передові технології плюс» (код ЄДРПОУ 33191861) та використовуються ОСОБА_5 та іншими учасниками протиправної діяльності, з метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та вилучення речей та документів, а саме: первинні фінансово-господарські документи, інформація та документи щодо отримання/відправлення грошових переказів в Україну/за кордон, конвертація валютних коштів (долари США, Євро), купівля/продаж електронних цифрових активів, договори, платіжні доручення, банківські виписки, рукописні та печатні чорнові записи із відображенням назв юридичних осіб, проведених господарських операцій, номерів телефонів, планування зустрічей, анкетних даних осіб; печатки та штампи юридичних осіб, кліше підписів осіб, а також печатки та штампи підприємств (установ), які перебуватимуть у відповідних приміщеннях та які використовувались для вчинення зазначеного злочину; носії електронної інформації (флеш-карти будь-якого формату, CD-DVD диски, USB-носії, носії на жорстких магнітних дисках (HDD), носії на твердотільних дисках (SSD), системні блоки персональних комп`ютерів (СБПК), ноутбуків і макбуків, (ППК), мобільні телефони, сервери, інша комп`ютерна техніка, монітори та гарнітур комп`ютерної техніки, зовнішні переносні пристрої зберігання інформації, мобільні термінали, сім-картки та карткоутримувачі, пристрої та прилади, які забезпечують SIP, IP-телефонія та VoIP, пристрої та прилади, які забезпечують доступ до локальної мережі, всесвітні інформаційні системи загального доступу Інтернет, записи так званоі? неофіціи?ноі? бухгалтеріі?, записні книжки, чорнові записи, які містять таку інформацію, систем відео-аудіоконтролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, пристрої та прилади на які передається та записується інформація (сервери), що використовувались під час вчинення злочину та можуть бути засобом або знаряддям їх вчинення; рукописні та печатні чорнові записи із відображенням номерів телефонів, розподілення грошових коштів, планування зустрічей; банківські документи та картки.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук з підстав, зазначених у клопотанні слідчого, надає право проникнути до приміщень за адресою АДРЕСА_1 , які на праві приватної власності належать ТОВ «Передові технології плюс» ( код ЄДРПОУ 33191861), лише один раз протягом одного місяця з дня постановлення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2023 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 115806707 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні