Справа №127/37890/23
Провадження №1-кс/127/15012/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Глобал Енерджи» котре розташоване в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 142,3 кв. м. (власник - ОСОБА_4 ), мотивуючи свої вимоги тим, що проводиться досудове розслідування внесеного до ЄРДР за №42022022110000032 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.02.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 358, ч.2 ст. 272, ч. 2 ст. 204 КК України.
Вінницькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за № 42022022110000032 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.02.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 358, ч.2 ст. 272, ч. 2 ст. 204 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що власник мережі АЗС ОСОБА_5 спільно з підконтрольними йому працівниками ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРPОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), не маючи відповідних ліцензій, налагодив незаконне виготовлення, зберігання та реалізацію підакцизних товарів(дизельне паливо, бензин та інше) споживачам на території Вінницької області із зазначенням в бухгалтерських та звітних документах фіктивної інформації щодо видів та обсягів паливно-мастильних матеріалів.
Встановлено, що протиправна діяльність з виготовлення підакцизних товарів здійснюється з використанням ряду виробничих потужностей, розташованих за адресами:
- АДРЕСА_2 на земельних ділянках з кадастровими номерами 0520680200:01:010:0025, 0520680200:01:010:0026, власником яких являється його дружина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 . За вищевказаною адресою розташовані складські та виробничі приміщення, обладнання та техніка, які використовуються для незаконного виготовлення та зберігання підакцизних товарів, які в подальшому реалізуються як паливо дизельне та бензин.
- АДРЕСА_3 на земельній ділянці з кадастровим номером 0521610100:01:052:0108, за даними ДРРПНМ інформація про власника відсутня. на котрій можуть зберігатися та обладнання для виготовлення фальсифікованого пального. За вищевказаною адресою розташовані складські приміщення, обладнання та техніка, які використовуються для незаконного виготовлення та зберігання підакцизних товарів, що в подальшому реалізуються як паливо дизельне та бензин.
- АДРЕСА_4 на земельній ділянці з кадастровим номером 0523083800:02:001:0729, власником якої є ТОВ «Немирів нафтобаза» (29,5 відсотків власності належить ОСОБА_7 та фактично контролюється ОСОБА_5 ) здійснюється зберігання нафтопродуктів, реагентів, компонентів для виготовлення фальсифікованого пального, а також чорнових записів, фінансово-господарської документації ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРPОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), та інших СПД підконтрольних ОСОБА_5 .
Так, за вказівками фактичного кінцевого бенефіціара ОСОБА_5 керівник ПП «Тінік-Оіл» ОСОБА_8 залучив ОСОБА_9 , який безпосередньо здійснює виготовлення підакцизних товарів шляхом збільшення об`єму та підвищення октанового числа через додавання до легального пального технічних спиртових присадок, дистилятів, сильнодіючих токсичних речовин, інших присадок, які несуть небезпеку для життя і здоров`я місцевих мешканців та працівників.
З метою легалізації походження та якості незаконно виготовлених підакцизних товарів(бензину, дизельного палива) ОСОБА_5 та ОСОБА_8 залучено ОСОБА_10 , який перебуваючи на посаді начальника лабораторії TFC «Концерну Галнафтогаз» ТОВ «ОККО», зловживаючи службовим становищем надає висновки якості пального із недостовірними даними від імені «центру паливних випробувань TFC «Концерну Галнафтогаз» ТОВ «ОККО», щодо якості пального, яке реалізується ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРPОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), юридичним особам по безготівковому рахунку та фізичним особам через мережу АЗС на території Вінницької області під виглядом якісної продукції, що відповідає ДСТУ.
З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, всебічного, повного та об`єктивного досудового розслідування, забезпечення проведення необхідних судових експертиз, а також з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна яке було здобуте у результаті його вчинення, виникла необхідність проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Глобал Енерджи» котре розташоване в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 142,3 кв. м. (власник - ОСОБА_4 ), з метою виявлення і вилучення речей, предметів та документів, які мають суттєве значення у кримінальному провадженні, зокрема: комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації, флеш накопичувачів та інших носіїв інформації, що задіяні для здійснення протиправної діяльності, обліку клієнтів, листування з клієнтами, мобільних телефонів, засобів комутації у тому числі, що застосовує технологію ІР- телефонії, бухгалтерської, фінансово-господарської ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРPОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), та іншої документації щодо провадження незаконної діяльності та подальшого виведення у легальний обіг, грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, записів так званої «чорної» бухгалтерії, записних книжок, нотатків, чорнових записів, які містять таку інформацію, щодо незаконної діяльності, інших предметів та документів, які можуть бути використані у якості доказів причетності до протизаконної діяльності та матимуть значення для розслідування даного кримінального провадження, які окремо або в сукупності будуть підтверджувати чи спростовувати причетність осіб до вчинення злочину, необхідно провести обшук у вищевказаному приміщенні.
Відповідно до рішення про державну реєстрацію - квартира АДРЕСА_5 на праві власності належить ОСОБА_4 .
Враховуючи вищевикладене, прокурор просив клопотання задовольнити.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив задовольнити.
Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Стаття 233 КПК України передбачає, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.
Згідно ч.2 ст. 233 КПК України під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Клопотання прокурора відповідає вимогам ст.234 КПК України та у матеріалах, наданих до суду, наявні достатні докази на підтвердження обставин, якими воно обґрунтоване.
Враховуючи, що отримання доступу до вказаних у клопотанні речей видається неможливим у добровільному порядку або за допомогою інших слідчих дій, оскільки несе загрозу приховання, пошкодження або знищення таких речей та інформації, яку вони містять, причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення особами, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для задоволення клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, оскільки дана слідча дія має важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження.
Разом з тим, щодо переліку майна, яке планується відшукати під час проведення обшуку, слідчий суддя звертає увагу на наступне.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що власник мережі АЗС ОСОБА_5 спільно з підконтрольними йому працівниками ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРПОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), не маючи відповідних ліцензій, налагодив незаконне виготовлення, зберігання та реалізацію підакцизних товарів(дизельне паливо, бензин та інше) споживачам на території Вінницької області із зазначенням в бухгалтерських та звітних документах фіктивної інформації щодо видів та обсягів паливно-мастильних матеріалів. В даному випадку, для підтвердження факту незаконної діяльності прокурором доведено необхідність вилучення документів первинного бухгалтерського обліку, чорнових записів, нотаток, блокнотів.
Разом з тим, клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в частині вилучення грошових коштів, інших речей та документів, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, серверного обладнання задоволенню не підлягає, оскільки в цій частині клопотання є належним чином необгрунтованим, неконкретизованим та передчасним.
В судовому засіданні прокурором не було доведено, що вказані предмети разом з наявною у них інформацією, що на них міститься є необхідною умовою проведення експертного дослідження або, що вказані речі та предмети отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а відтак підстави для вилучення такого майна відсутні.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 309, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ «Глобал Енерджи» котре розташоване в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 142,3 кв. м. (власник - ОСОБА_4 ), з метою виявлення і вилучення речей, предметів та документів, які мають суттєве значення у кримінальному провадженні, зокрема: документи первинного бухгалтерського обліку щодо придбання ПП «Тінік-Оіл» (ЄДРPОУ 37836304), ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 39189072), ПП «Нафтіма» (ЄДPПОУ 36886244), ПП «Трім» (ЄДРПОУ 23107396), підакцизних товарів, їх транспортування, зберігання та реалізації протягом 2022-2023 років, чорнові записи, записні книги, нотатки, блокноти.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2023 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 115808546 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Михайленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні