ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
20 грудня 2023 року Справа № 903/522/21 Суддя Господарського суду Волинської області Вороняк А.С., розглянувши клопотання експерта Товариства з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України від 12.12.2023 про погодження строку проведення експертизи
у справі № 903/522/21
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Рожищенське міське споживче товариство
про стягнення 925250,00 грн,
представники сторін: без повідомлення (виклику)
встановив:
ухвалою суду від 02.08.2023 постановлено призначити по справі судову експертизу. Проведення експертизи доручено експертам Товариства з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України". На вирішення експертизи поставлено питання: 1. Яка дійсна (ринкова) вартість нерухомого майна належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Рожищенське міське споживче товариство"(вул.Незалежності, 25, м.Рожище, Волинська область, 45101, код ЄДРПОУ 40156019) - 40/100 частки магазину Дитячий світ, за адресою - вул.Незалежності, 4, м.Рожище, Волинська область та універмагу за адресою - площа Б.Хмельницького, 1, м.Рожище, Волинська область, станом на 04.07.2018 року? 2. Яка вартість частини майна Товариства з обмеженою відповідальністю Рожищенське міське споживче товариство (вул.Незалежності, 25, м.Рожище, Волинська область, 45101, код ЄДРПОУ 40156019) належала до виплати ОСОБА_1 , пропорційно розміру його частки (7 % статутного капіталу) станом на 04.07.2018, у зв`язку з його виходом зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Рожищенське міське споживче товариство, з врахуванням ринкової вартості майна Товариства з обмеженою відповідальністю Рожищенське міське споживче товариство, станом на 04.07.2018?. Матеріали справи направлено Товариству з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України". На час проведення експертизи провадження у справі № 903/522/21 зупинено.
15.12.2023 експерт Товариства з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України" подала клопотання, в якому зазначає, що проведення експертизи доручено експертам Галаю О. Р. та Бурдьо І. М., станом на 12.12.2023 експерт Галай О. Р. проходить військово-лікарську комісію для встановлення придатності до проходження військової служби та визначення передбачених законом підстав для отримання відтермінування від проходження військової служби, в результаті чого виконання комплексної судової експертизи затримується. У зв`язку з зазначеними обставинами просить погодити термін виконання експертизи у період більше 90 календарних днів.
Суд зазначає, що приписи чинного Господарського процесуального кодексу України не визначають порядку вирішення питання щодо розгляду клопотань судових експертів лише за участю представників учасників справи, а тому суд вважає за можливе, з метою забезпечення проведення призначеної у справі судової експертизи протягом розумного строку, розглянути подане клопотання експерта без виклику повноважних представників учасників справи.
За таких обставин, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі та розглянути по суті клопотання експертної установи про погодження строку проведення експертизи більше ніж на 90 днів.
Як роз`яснив Пленум Вищого господарського суду України в п.17 постанови №4 від 23.03.2012 Про деякі питання практики призначення судової експертизи, строки проведення експертних досліджень та порядок встановлення цих строків у залежності від складності дослідження та з урахуванням експертного навантаження передбачено підпунктом 1.13 пункту 1 Інструкції.
Згідно з п. 1.13 Інструкції строк проведення експертизи встановлюється керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) і не повинен перевищувати 90 календарних днів.
У разі значного завантаження експерта (за наявності у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, у тому числі комісійних та комплексних) більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
Відповідно до ст. 114 Господарського процесуального кодексу України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
З метою забезпечення виконання зазначених приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року господарським судам необхідно контролювати дотримання передбачених Інструкцією строків проведення експертизи іншим суб`єктам судово-експертної діяльності, визначеним у статті 7 Закону, і реагувати на відповідні порушення шляхом винесення окремих ухвал у порядку, встановленому статтею 90 ГПК.
Абзацом шостим зазначеного підпункту Інструкції передбачено можливість встановлення у виняткових випадках більшого (порівняно із загальними) розумного строку за письмовою домовленістю з органом (особою), який призначив експертизу. Оскільки процесуальним законом не передбачено форми такого погодження з боку суду, воно має здійснюватися (за наявності підстав для цього) шляхом винесення відповідної ухвали за результатами розгляду звернення експертної установи, - без поновлення провадження у справі і без повернення матеріалів справи із зазначеної установи, але, за необхідності, з викликом сторін для з`ясування їхньої думки з даного питання. При цьому необхідно враховувати, що відмова у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи може потягти за собою наслідки, передбачені абзацом сьомим того ж підпункту Інструкції.
Враховуючи вищевикладене, осільки виконання комплексної судової експертизи затримується з підстав, що експерт Галай О. Р. проходить військово-лікарську комісію для встановлення придатності до проходження військової служби та визначення передбачених законом підстав для отримання відтермінування від проходження військової служби, клопотання експерта про погодження строку проведення експертизи підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Керуючись ст.ст.114, 228, 230, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
1. Поновити провадження у справі № 903/522/21.
2. Клопотання експерта Товариства з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України" № 12/12 від 12.12.2023 про погодження строку проведення експертизи - задовольнити.
3. Погодити експерту Товариства з обмеженою відповідальністю Судово-експертне бюро України" проведення експертизи в строк понад 90 календарних днів.
4. Зупинити провадження у справі № 903/522/21.
Ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання та підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі.
Ухвала підписана 20.12.2023 року.
Суддя А. С. Вороняк
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115815849 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Вороняк Андрій Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні