ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
21.12.2023Справа № 910/18415/23Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до 1) Ербургхс Холдінгс Лімітед (Кіпр, м. Нікосія, Агіоу Ніколау 41-49, блок С, 3 поверх, 2408), 2) Меілутіс Менеджмент Лімітед (Кіпр, м. Нікосія, Агіоу Ніколау 41-49, блок С, 3 поверх, 2408), 3) Товариства з обмеженою відповідальністю "РСБ Компані" (01032, м. Київ, вул. Жилянська, 118; ідентифікаційний код 38810800)
про визнання трудових відносин припиненими
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Ербургхс Холдінгс Лімітед, Меілутіс Менеджмент Лімітед та Товариства з обмеженою відповідальністю "РСБ Компані" про визнання трудових відносин між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "РСБ Компані" припиненими з дати набрання законної сили рішення по даній справі у зв`язку зі звільненням з посади директора (керівника) Товариства з обмеженою відповідальністю "РСБ Компані" за власним бажанням в порядку частини 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.12.2023 позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення її недоліків.
18.12.2023 через відділ діловодства та документообігу суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з частиною 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Дослідивши подані матеріали позовної заяви, суд визнав їх такими, що відповідають вимогам статей 162, 164 ГПК України, є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 3 статті 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, категорію і складність спору, суд згідно з частиною 3 статті 247 ГПК України дійшов висновку про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.
Одночасно судом встановлено, що місцезнаходженням відповідачів 1,-2 Ербургхс Холдінгс Лімітед та Меілутіс Менеджмент Лімітед є: Кіпр, м. Нікосія, Агіоу Ніколау 41-49, блок С, 3 поверх, 2408.
Таким чином, відповідачі 1,-2 є нерезидентами, та матеріали позовної заяви не містять відомостей щодо наявності представництв Ербургхс Холдінгс Лімітед та Меілутіс Менеджмент Лімітед на території України.
Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно з статтею 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном, а рівно повідомлення у належній формі іноземних учасників судового процесу про час і місце розгляду справи, регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (далі - Конвенція), яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 № 2052-ІІІ, із заявами та застереженнями. Королівство Іспанія приєдналася до Конвенції.
Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома (стаття 1 Конвенції).
Згідно з статтею 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відповідно до частини 2 пункту b) статті 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Відповідно до абзаців 3, 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 25.03.2010 N 604/5/47), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.
Із інформації, розміщеної на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права www.hcch.net, вбачається, що Нотою, датованою 05.01.1984, уряд Кіпру заявив, що не заперечує проти способів передачі документів, передбачених ст.10 Конвенції.
Водночас, згаданою нормою Конвенції встановлено право суду, а не обов`язок у разі необхідності, з урахуванням обставин конкретної справи та вимог закону, направляти судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.
Таким чином, суд дійшов висновку звернутися до Центрального органу Республіки Кіпр - Ministry of Justice and Public Order, із проханням про вручення судових документів відповідачам-1,-2 Ербургхс Холдінгс Лімітед та Меілутіс Менеджмент Лімітед.
Суд також звертає увагу, що відповідно до відомостей, що містяться на офіційному сайті за електронною адресою: //www.hcch.net/en/states/autorities/details3/?aid=50, всі документи, які подаються у відповідності до будь-яких судових правил або у відповідності з будь-яким законом, подаються через суд після сплати збору в розмірі 21 євро. Сплата цього збору має бути здійснена банківським переказом на наступні банківські реквізити Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр: Оплата здійснюється банківським переказом до Міністерства юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр, за наступними реквізитами: Bank Account Number: 6001017 - Ministry of Justice and Public Order; НОМЕР_2 ; Code: CBCYCY2N.
Відтак, у зв`язку із необхідністю звернутися із судовим дорученням до Центрального органу Республіки Кіпр, суд дійшов висновку зупинити провадження у справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України до отримання Господарським судом міста Києва підтвердження про виконання судового доручення.
Керуючись статтями 12, 162, 164, 176, 177, частиною 2 статті 232, статтями 233, 234, 247 ГПК України, ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазькою конвенцію 1965 року), суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 16.05.24 о 14:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 4.
Зобов`язати позивача в строк до 12.01.2024 надати суду 6 примірників нотаріально посвідченого перекладу на англійську мову: позовної заяви з доданими до неї документами та ухвали про відкриття провадження у справі № 910/18415/23 від 21.12.2023; 2 примірника нотаріально посвідченого перекладу на англійську мову прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів.
Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали суду та строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Звернути увагу відповідача-3 на обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та на можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом 5 днів з дня його отримання.
Після надходження від позивача нотаріально посвідчених перекладів позовної заяви з додатками та ухвали суду про відкриття провадження у справі № 910/18415/23 від 21.12.2023 звернутися до Центрального органу Республіки Кіпр - Ministry of Justice and Public Order (125, Athalassas Avenue, 1461, Nicosia, Cyprus) із судовим дорученням про вручення судових документів Ербургхс Холдінгс Лімітед та Меілутіс Менеджмент Лімітед (Кіпр, м. Нікосія, Агіоу Ніколау 41-49, блок С, 3 поверх, 2408).
Зупинити провадження у справі № 910/18415/23 у зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до отримання Господарським судом міста Києва підтвердження про виконання судового доручення.
Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 21.12.2023 року.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 26.12.2023 |
Номер документу | 115818149 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні