ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16 листопада 2023 рокуСправа № 921/466/22УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровця Я.Я.
за участю секретаря судового засідання Крутіної Ю.С.
Розглянув матеріали
за заявою боржника ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1
про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства
Кредитор: Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК", вул. Симона Петлюри, 30, м. Київ.
Кредитор: Акціонерне товариство "Акцент-Банк", вул. Батумська, 11, м. Дніпро.
Кредитор: Акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк", вул. Андріївська, 4, м. Київ.
Кредитор: Акціонерне товариство "Банк Форвард", вул. Саксаганського, 105, м. Київ.
за участю учасників судового процесу:
керуючий реструктуризацією Хомич Р.В. (участь в режимі відеоконференції).
Учаснику судового процесу оголошено склад суду.
Для розгляду справи в режимі відеоконференцзв`язку використовуються засоби для здійснення фіксації судового процесу в режимі відеоконференц-прийому "EASYCON".
Заяв про відвід (самовідвід) судді та секретаря судового засідання з підстав, визначених ст. ст. 35-37 ГПК України не надходило.
В судовому засіданні 16.11.2023 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Встановив:
27.09.2022 фізична особа ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Тернопільської області з заявою про відкриття провадження у справі про її неплатоспроможність, відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.09.2022, для розгляду справи визначено суддю Боровця Я.Я.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 04.10.2022 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, прийнято до розгляду та підготовче засідання призначено на 03.11.2022, яке відкладалось на 16.11.2022.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 16.11.2022 відкрито провадження у справі №921/466/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Хомич Р.В. та призначено попереднє судове засідання на 16.01.2023, яке ухвалами суду відкладено на 10.08.2023 (востаннє).
З метою виявлення усіх кредиторів, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, 17.11.2022 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 10.08.2023 визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів у справі № 921/466/22 відносно фізичної особи ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , а саме:
- Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" в розмірі 361 441,19 грн, з яких підлягають внесенню: 4 962,00 грн витрат на оплату судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів та 356 479,19 грн (заборгованість) до другої черги реєстру вимог кредиторів;
- Акціонерного товариства "Акцент Банк " в розмірі 68 026,80 грн, з яких підлягають внесенню: 4 962,00 грн витрат на оплату судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів та 63 064,80 грн (заборгованість) до другої черги реєстру вимог кредиторів;
- Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк" в розмірі 75 710,15 грн, з яких підлягають внесенню: 4 962,00 грн витрат на оплату судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів та 70 748,15 грн (заборгованість) до другої черги реєстру вимог кредиторів;
- Акціонерного товариства "Банк Форвард" в розмірі 94 289,82 грн, з яких підлягають внесенню: 4 962,00 грн витрат на оплату судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів та 89 327,82 грн (заборгованість) до другої черги реєстру вимог кредиторів.
Засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначено на 09.10.2023, яке протокольними ухвалами відкладалося на 16.11.2023 (востаннє).
Боржник / представник боржника у судове засідання не з"явився.
Керуючий реструктуризацією Хомич Р.В. у судове засідання з"явився, підтримав заяву (вх. № 8718 від 31.10.2023) про затвердження плану реструктуризації боргів боржника та припинення повноважень керуючого реструктуризацією.
Кредитори в судове засідання не з"явилися.
Розглянувши матеріали справи та заяву про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, суд встановив таке.
Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Як визначено частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 2 ГПК України, визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Стаття 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Реструктуризація боргів боржника - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно статті 123 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Рішення про затвердження плану реструктуризації боргів приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо.
План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів.
До компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про схвалення плану реструктуризації боргів боржника.
З матеріалів справи вбачається, що керуючим реструктуризацією боржника скликано та проведено збори кредиторів боржника, у відповідності до вимог статей 123, 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Перші збори кредиторів - 03 жовтня 2023 року та повторні перші збори - 06 жовтня 2023 року не відбулися, у зв`язку із неповноважним складом зборів кредиторів.
Натомість, єдиний конкурсний кредитор, який наділений правом вирішального голосу - АТ "ТАСКОМБАНК" звертався до керуючого реструктуризацією ОСОБА_2 з листом проханням щодо продовження терміну надання відповіді для погодження плану реструктуризації. Щодо конкурсних кредиторів без права вирішального голосу АТ "Акцент Банк ", АТ "Перший український міжнародний банк" та АТ "Банк Форвард" жодних заяв не надходило на адресу керуючого реструктуризацією.
20.10.2023 відбулись засідання збори кредиторів, якими вирішено зокрема: схвалено план реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 в редакції від 25 вересня 2023 року у справі №921/466/22; яким передбачено погашення (виплату) процесуальних витрат та частини грошових вимог кредиторів АТ "Таскомбанк", АТ "Акцент Банк", АТ " ПУМБ", АТ "Банк Форвард" в загальному розмірі 300 000,00 грн впродовж 60 місяців (5 років) по 5 000,00 грн щомісячно у пропорційному співвідношенні кожному кредитору, а також прощення частини грошових вимог кредиторів АТ "Таскомбанк", АТ "Акцент Банк", АТ " ПУМБ", АТ "Банк Форвард" в загальному розмірі 299 567,96 грн, у сумах 180 571,19 грн, 33 976,80 грн, 37 820,15 грн, 47 099,82 грн відповідно до кожного кредитора, прийнято рішення щодо звернення до Господарського суду Тернопільської області із заявою про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, уповноважити керуючого реструктуризацією ОСОБА_2 на подання відповідної заяви, оформлено протоколом №3.
Конкурсний кредитор з правом вирішального голосу АТ " Таскомбанк" (володіє 100 % голосів) проголосував заочною формою голосування, інші кредитори не прибули.
За змістом статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства, план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника.
У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні.
План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов`язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов`язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).
Задоволення вимог кредиторів здійснюється арбітражним керуючим пропорційно за рахунок коштів, отриманих від виконання плану реструктуризації боргів, у черговості, визначеній цим Кодексом.
Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п`ять років.
Судом досліджено план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 у справі №921/466/22, зі змісту якого вбачається наступне:
1. Загальні положення.
План реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; офіційно працевлаштована в ТОВ "Укрмолпродукт"; адреса місця реєстрації проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) розроблено відповідно до положень статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою відновлення платоспроможності боржника, шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань на визначених нижче умовах.
2. Обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника.
За змістом власної заяви, кредитна історія ОСОБА_1 почалася у зв`язку з тим, що їй не вистачало коштів для проживання та існування. Декілька років тому у боржниці була мізерна заробітна плата, якої не вистачало навіть на повноцінне харчування.
Спочатку ОСОБА_1 отримала один кредит, потім інший, так як не змогла закрити попередній. Дітей потрібно було піднімати на ноги комунальні послуги оплачувати. Коштів не вистачало елементарно навіть на їжу. Із шаленими відсотками по кредитах боржниця зовсім втратила змогу виконувати свої зобов`язання. Постійна напружена ситуація в Україні: то економічна криза, то епідемія, а зараз війна і у ОСОБА_1 не було змоги навіть повноцінно працювати.
Так і розпочалась боргова яма ОСОБА_1 , з якої вона не має сил (ні фінансових, ні морально-психологічних) вибратись, через необережність з оформленням одного кредиту для сплати іншого і, так до 2022 року, чим все сильніше та сильніше загнала себе у безвихідь.
Таким чином, станом на день подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, згідно з даними УБКІ та особистими підрахунками, розмір заборгованості складає приблизно 665 299,12 грн.
II. Предмет плану реструктуризації боргів боржника
1. Інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення.
Загальна сума визнаних господарським судом Тернопільської області грошових вимог кредиторів до боржника, включених до відповідного реєстру: 579 619,96 грн, 19 848,00 грн - процесуальні витрати кредиторів у справі про неплатоспроможність (суми сплаченого судового збору).
2. Узагальнена сума процесуальних витрат та грошових вимог кредиторів, що підлягає реструктуризації відповідно до цього плану реструктуризації боргів боржника становить 599 467,96 грн та складається:
Черговість задоволення вимог кредиторів / Найменування/П.І.Б. кредитора / Сума грошових вимог кредитора, грн.
Вимоги другої черги : АТ "ТАСКОМБАНК" - 356 479,19 грн;
АТ "Акцент Банк" 63 064,80 грн;
АТ "Перший Український Міжнародний Банк" (АТ "ПУМБ") - 70 748,15 грн;
АТ "Банк Форвард" - 89 327,82 грн;
Процесуальні витрати по справі (судовий збір), ч.2 ст.133 КУзПБ: АТ "ТАСКОМБАНК" 4 962,00 грн; АТ "Акцент Банк" - 4 962,00 грн; АТ "Перший Український Міжнародний Банк" (АТ "ПУМБ") - 4 962,00 грн; АТ "Банк Форвард" - 4 962,00 грн.
3. Майновий стан боржника (за результатами інвентаризації):
За результатами вжитих заходів щодо виявлення майна боржника, арбітражним керуючим Хомичем Р.В. встановлено, що станом на 16 січня 2023 року у власності боржника - фізичної особи ОСОБА_1 наявне наступне майно:
Опис виявленого майна боржника / Підстава виникнення / Вартість майна.
Земельна ділянка кадастровий номер 6125882400:01:001:2043, площа 1 га, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства; підстава внесення запису: рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень (з відкриттям розділу), індексний номер: 45965560 від 15.03.2019, 09:42:00, ОСОБА_3 , Шумська міська рада, Тернопільська обл., підстава для державної реєстрації: наказ, серія та номер: 19-276/14-19-СГ, виданий 11.02.2019, видавник: Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області; вартість майна - 32 491,81 грн;
Земельна ділянка кадастровий номер 6125882400:01:001:0644, площа 1,3415 га, цільове призначення: 01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; підстава внесення запису: рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень (з відкриттям розділу), індексний номер: 28054993 від 03.02.2016, 11:42:34, Дмитрук Ірина Володимирівна, Шумське районне управління юстиції, Тернопільська обл., підстава для державної реєстрації: розпорядження голови районної державної адміністрації, серія та номер: 368-од, виданий 27.11.2015, видавник: Шумська районна державна адміністрація; вартість майна - 35 850,91 грн;
Земельна ділянка кадастровий номер 6125882400:01:001:1559, площа: 0,4992 га, цільове призначення: 01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; підстава внесення запису: рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень (з відкриттям розділу), індексний номер: 28052919 від 03.02.2016, 10:50:09, ОСОБА_4 , Шумське районне управління юстиції, Тернопільська обл., підстава для державної реєстрації: розпорядження голови районної державної адміністрації, серія та номер: 368-од, виданий 27.11.2015, видавник: Шумська районна державна адміністрація; вартість майна - 32 925,66 грн.
За результатами вжитих заходів щодо виявлення грошових коштів боржника, арбітражним керуючим Хомичем Р.В. виявлено залишок (стан рахунку) особистих коштів в безготівковому вигляді, боржника ОСОБА_1 АТ КБ "ПриватБанк" на трьох поточних рахунках на загальну суму 400,16 грн.
4. Майно боржника яке є предметом забезпечення: відсутнє.
5. Інформація про доходи боржника
5.1. Доходи, які боржник отримує щомісячно: 6 142,14 грн.*
* Середньомісячний дохід (згідно систематизованих відомостей з Державного реєстру фізичних осіб платників про суми виплачених доходів та утриманих податків за формою F1401803 відносно боржника ОСОБА_1 за період з січня по червень 2023 року, до складу якого входить: заробітна плата від ТОВ "Укрмолпродукт", соціальні виплати від Тернопільського ОЦЗ, плата за надання земельної ділянки с/г призначення в оренду від ТОВ "Мрія Фармінг Полісся".
5.2. Доходи, які боржник розраховує (планує) отримати протягом процедури реструктуризації боргів: 6 142,14 грн щомісячно впродовж наступних 60 місяців (5 років), що в загальному становитиме 368 528,40 грн.
6. Розмір суми, яка щомісячно виділятиметься для погашення вимог кредиторів: 5 000,00 грн.
Відтак, з урахуванням ч.6 ст. 124 КУзПБ пропонується графік погашення процесуальних витрат та часткове погашення грошових вимог кредиторів по справі №921/466/22 протягом 60 місяців по 5 000,00 грн. на загальну суму 300 000,00 грн (п.13.2. цього плану реструктуризації), у процентному співвідношенні до кожного кредитора (суми за кожним кредитором).
Загальна сума визнаних судом процесуальних витрат/грошових вимог по справі №921/466/22 (100%): 599 467,96 грн.
Сума визнаних судом процесуальних витрат/грошових вимог по справі №921/466/22 за АТ "ТАСКОМБАНК" (60,29%), яка буде сплачена впродовж 60 місяців за цим планом реструктуризації: 180 870,00 грн.
Сума визнаних судом процесуальних витрат/грошових вимог по справі №921/466/22 за АТ "Акцент-Банк" (11,35%), яка буде сплачена впродовж 60 місяців за цим планом реструктуризації: 34 050,00 грн.
Сума визнаних судом процесуальних витрат/грошових вимог по справі №921/466/22 за АТ "ПУМБ" (12,63%), яка буде сплачена впродовж 60 місяців за цим планом реструктуризації: 37 890,00 грн.
Сума визнаних судом процесуальних витрат/грошових вимог по справі №921/466/22 за АТ "Банк Форвард" (15,73%), яка буде сплачена впродовж 60 місяців за цим планом реструктуризації: 47 190,00 грн.
Зокрема, визначено наступний розподіл щомісячних платежів:
для АТ "ТАСКОМБАНК": 3 014,50 грн/ в місяць, що становить 60,29 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації;
для АТ "Акцент-Банк": 567,50 грн/ в місяць, що становить 11,35 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації;
для АТ "ПУМБ": 631,50 грн/ в місяць, що становить 12,63 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації;
для АТ "Банк Форвард": 786,50 грн/ в місяць, що становить 15,73 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації.
Загальна сума грошових вимог по справі №921/466/22, що не буде погашена боржником ОСОБА_1 за планом реструктуризації протягом 60 місяців та підлягає прощенню (списанню): 299 467,96 грн
зокрема, визначено наступний розподіл сум прощення (списання):
для АТ "ТАСКОМБАНК" : 180 571,19 грн.;
для АТ "Акцент - Банк": 33 976,80 грн.;
для АТ "ПУМБ": 37 820,15 грн.;
для АТ "Банк Форвард": 47 099,82 грн.;
Загальні доходи (в місяць) - 6 142,14 грн.
Загальні витрати боржника (в місяць): 9 284,00 грн.
Необхідний прожитковий мінімум в місяць для боржника 2 684,00 грн.:
Сплата комунальних послуг (в середньому на місяць, згідно розписки ОСОБА_1 ) 1 600,00 грн;
Планова сума для погашення вимог кредиторів, згідно цього плану реструктуризації 5 000,00 грн.
Різниця між доходом та витратами боржника (в місяць): - 3 141,86 грн.
Водночас, боржник ОСОБА_1 усвідомлюючи всю повноту відповідальності перед кредиторами щодо виконання своїх грошових обов`язків, бере на себе зобов`язання з пошуку додаткової роботи (працевлаштування) чи здійснення діяльності з метою одержання у подальшому доходу не менше 9284,00 грн на місяць.
Боржник ОСОБА_1 усвідомлює наслідки невиконання цього плану реструктуризації встановлені ч.3ст.128 Кодексу з процедур банкрутства України.
Окрім цього, боржник ОСОБА_1 ознайомлений зі змістом абз.2 ч.7 ст.126 КУзПБ про те, що господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника чи кредитора змінити план погашення боргів у частині збільшення чи зменшення строку його виконання або розміру суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів, чи суми, яка щомісяця залишається боржнику на задоволення побутових потреб (не менше розміру, встановленого статтею 124 цього Кодексу).
7. Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов`язкових періодичних/регулярних грошових зобов`язань: 0,00 грн.
8. Вимоги кредиторів, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів: 299 467,96 грн.
9. Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься (мінімально необхідна) боржнику на задоволення її побутових особистих потреб: 4 284,00 грн.
10. Порядок і строки реалізації майна боржника: відсутні.
11. Задоволення вимог забезпечених кредиторів за рахунок продажу майна боржника, що є предметом забезпечення: відсутні.
12. Зміна способу та порядку виконання зобов`язань: відстуні.
13. Відстрочення чи розстрочення або спрощення (списання) боргів чи їх частини:
13.1. Відстрочення боргів чи їх частини: відсутні.
13.2. Розстрочення боргів чи їх частини: розподіл щомісячних платежів на 60 календарних місяців: (листопад 2023 - жовтень 2028):
для АТ "ТАСКОМБАНК": 3 014,50 грн/ в місяць, що становить 60,29 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації,
для АТ "Акцент Банк": 567,50 грн/ в місяць, що становить 11,35 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації,
для АТ "ПУМБ": 631,50 грн/ в місяць, що становить 12,63 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації,
для АТ "Банк Форвард": 786,50 грн/ в місяць, що становить 15,73 % від загальної суми, яка виділятиметься боржником для погашення процесуальних витрат/грошових вимог кредиторів за цим планом реструктуризації.
13.3. Прощення (списання) боргів чи їх частини:
Кредитор АТ "ТАСКОМБАНК": загальна сума вимог кредитора - 361 441,19 грн; розмір суми, яка прощається (списується) - 180 571,19 грн;
Кредитор АТ "Акцент-Банк": загальна сума вимог кредитора 68 026,80 грн; розмір суми, яка прощається (списується) - 33 976,80 грн;
Кредитор АТ "ПУМБ": загальна сума вимог кредитора - 75 710,15 грн; розмір суми, яка прощається (списується) - 37820,15 грн;
Кредитор АТ "Банк Форвард": загальна сума вимог кредитора - 94 289,82 грн; розмір суми, яка прощається (списується) - 47 099,82 грн.
14. Виконання зобов`язань боржника третіми особами: не передбачено.
15. Заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення, вимог кредиторів: розстрочення боргів (процесуальних витрат/грошових вимог) ( в тому числі їх частин), списання (прощення) частини богів (грошових вимог).
ІІІ. Прикінцеві положення.
1. Строк виконання цього плану реструктуризації боргів боржника: 60 (шістдесят) календарних місяців з листопада 2023 року по жовтень 2028 року та з дня набрання ухвалою господарського суду, якою буде затверджено план реструктуризації по справі №921/466/22, законної сили.
2. Додаткові умови виконання плану реструктуризації боргів боржника: відсутні.
3. Умови та порядок внесення змін та доповнень до плану реструктуризації боргів боржника: зміни та доповнення до плану реструктуризації боргів боржника - затверджуються господарським судом за вмотивованим клопотанням боржника або кредиторів.
4. Участь керуючого реструктуризацією у виконанні плану реструктуризації боргів боржника, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди: після затвердження господарським судом плану реструктуризації участь керуючого реструктуризацією у його виконанні не передбачена.
Статтею 126 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що керуючий реструктуризацією протягом трьох днів з дня схвалення зборами кредиторів погодженого з боржником плану реструктуризації боргів подає до господарського суду заяву про затвердження плану реструктуризації боргів.
До заяви про затвердження плану реструктуризації боргів боржника додаються: 1) план реструктуризації боргів боржника; 2) протокол засідання зборів кредиторів; 3) письмові заперечення кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника (за наявності).
Господарський суд розглядає заяву про затвердження плану реструктуризації боргів боржника протягом 10 днів з дня її отримання.
Про дату розгляду заяви про затвердження плану реструктуризації боргів господарський суд повідомляє боржника, кредиторів, керуючого реструктуризацією, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов`язань боржника такими особами.
Господарський суд зобов`язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником.
Даний план реструктуризації боргів погоджений боржником та схвалений конкурсним кредитором з вирішальним голосом - АТ "ТАСКОМБАНК" (володіє 100 % голосів), згідно протокольного рішення №3 від 20.10.2023.
Як визначено статтею 127 Кодексу України з процедур банкрутства, план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов`язковим для боржника та кредиторів.
З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об`єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов`язаннями інших осіб.
Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.
Частиною 1 статті 128 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану.
Відповідно до статті 129 Кодексу України з процедур банкрутства, не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов`язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
Судом встановлено, що план реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 розроблено з метою відновлення платоспроможності боржника; зміст плану реструктуризації відповідає вимогам ч. ч. 2, 3 ст. 124 Кодексу України з процедур банкрутства; визначений строк виконання не перевищує строк, встановлений законодавчо (ч. 6 ст. 124 Кодексу). Рішення прийняте зборами кредиторів в межах компетенції, порядок проведення зборів кредиторів, передбачений ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства дотриманий. Керуючим реструктуризацією дотримано порядок розробки, схвалення боржником та кредитором АТ "Таскомбанк" з правом вирішального голосу плану реструктуризації та подання до суду заяви про його затвердження (ст. ст. 124, 126 Кодексу).
Підстав для відмови у затвердженні плану реструктуризації, визначених у ч. 8 ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутства, судом не виявлено.
Враховуючи викладене, суд затверджує план реструктуризації боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 , схвалений кредитором АТ "Таскомбанк", припиняє повноваження керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Хомича Р.В., оскільки його подальша участь у виконанні вказаного плану не передбачена.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, статтями 232, 234, 235 ГПК України, Господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити план реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , в редакції від 25 вересня 2023 року, схвалений зборами кредиторів (протокол №3 від 20.10.2023 ) та боржником.
2. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Хомича Романа Володимировича.
3. План реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов`язковим для боржника та кредиторів.
4. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
5. Боржник протягом реструктуризації не має права:
1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об`єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;
3) виступати поручителем за зобов`язаннями інших осіб.
6. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
7. Боржнику не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів, надати суду та кредитору, включеному до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.
До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додати докази задоволення вимог кредитора згідно з таким планом.
8. Ухвалу надіслати учасникам справи відповідно до ст.6 ГПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційній сторінці Господарського суду Тернопільської області - https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано "20" грудня 2023 року.
СуддяЯ.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115820158 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Боровець Я.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні