Справа № 754/17478/23
У Х В А Л А
Іменем України
08 грудня 2023 року Суддя Деснянського районного суду м.Києва Буша Н.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст.ст.174-177 ЦПК України за позовом ОСОБА_1 до Навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) - школа І-ІІІ ступенів №278 Деснянського району міста Києва (НВК №278 м. Києва), Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я з вини відповідачів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до Деснянського районного суду м. Києва з даною позовною заявою.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.12.2023 року вказана позовна заява, передана на розгляд судді Деснянського районного суду м. Києва Буша Н.Д.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддею встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Дана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 176 ЦПК України, а саме: не чітко зазначена ціна позову, з тексту позовної заяви неможливо однозначно встановити обсяг позовних вимог, оскільки позивачем розбита сума ціни позову по різним відповідачем, що не відповідає вимогам законодавства. Повинна бути зазначена чітка сума ціни позову, суд не повинен самостійно його вираховувати.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як встановлено з позовної заяви, прохальна її частина має одночасно вимогу майнового характеру та вимогу немайнового характеру.
Проте, позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» або докази звільнення позивача від такої сплати.
В тексті позовної заяви позивач зазначає, що звільнена від сплати судового збору на підставі ст. 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки їй з вини відповідачів завдано серйозне ушкодження здоров`я.
Звертаючись до суду з позовом, при наявності визначених Законом пільг, за якими особу звільнено від сплати судового збору, необхідно надати докази. Натомість письмових доказів, що з вини відповідачів у позивача суттєво погіршився стан здоров`я, крім того, що зазначено в тексті позову, суду не надано.
Предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів. Використання позивачем певної назви матеріально-правової вимоги не змінює дійсної суті вимоги та не може слугувати підставою для застосування пільги щодо сплати судового збору, передбаченої п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Отже, згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору за вимогою подання майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 1073,60 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 13420,00 грн.).
Враховуючи передбачений Законом України "Про державний бюджет України на 2023 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на 01.01.2023 року становить 2 684 грн.
З огляду на наведене, позивачеві за матеріальну шкоду, яка в загальному розмірі становить - 174 014, 00 грн., необхідно сплати - 13 420,00 грн. судового збору або подати докази звільнення позивача від такої сплати.
Позивач просить стягнути моральну шкоду, а зміст наведеної ст. 5 Закону України «Про судовий збір» не дозволяє дійти висновку, що від сплати судового збору звільняються позивачі у зв`язку із поданням ними позовів про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок ушкодженням здоров`я.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру (моральна шкода), яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1073,60 грн.
Таким чином, позивач повинна сплатити судовий збір по двом позовним вимогам по 1073,60 грн. (2147,20 грн.) окремими квитанціями, або подати докази звільнення позивача від такої сплати.
Також позивачем не зазначено, яке її право порушено, що потребує судового захисту, а також позовна заява та додатки до неї не читабельні в деяких місцях, що унеможливлює суд детально ознайомиться з їх змістом та надати обґрунтовану оцінку.
Крім того, позивачем порушено правила об`єднання позовних вимог, оскільки в позовній заяві об`єднано декілька вимог, які належить розглядати за правилами різного судочинства (адміністративного та цивільного), що відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 185 ЦПК України є підставою для повернення позовної заяви.
Отже, позивачу необхідно подати нову редакцію позову цивільного судочинства, територіальна юрисдикція якого вирішується Деснянський районним судом м. Києва та нову редакцію позову адміністративного судочинства, територіальна юрисдикція якого вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Позивачем окремо не надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, те, що позивач зазначає його в самому позові не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України. Даний розрахунок повинен бути поданий окремо від позову, як його додаток.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вище викладене дає підстави для висновку, що заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на їх усунення.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) - школа І-ІІІ ступенів №278 Деснянського району міста Києва (НВК №278 м. Києва), Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я з вини відповідачів - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання ухвали.
Судовий збір, за подання позовної заяви, необхідно сплатити на рахунок отримувача № рахунку (ІВАN): UA238999980313171206000026004, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Деснян.р-н/22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: - судовий збір за подання позовної заяви (майнового та не майнового характеру сплачується окремими квитанціями).
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Д.Буша
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115823566 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Буша Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні