КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2023 року справа № 340/9351/23
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брегея Р.І., розглянувши в м.Кропивницький у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження) адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області (далі Управління) до фермерського господарства "Ткач Анатолій Павлович" (далі Господарство) про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Управління звернулося до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення податкового боргу у сумі 23067,76 грн.
Ухвалою суду від 10 листопада 2023 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін (а.с.28-29).
Відповідач не подав відзив на позов, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином (а.с.31, 33).
Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про задоволення позову з таких підстав.
Так, Господарство платник земельного податку.
15 червня 2022 року Господарство подало декларацію з плати за землю за 2022 рік, якою визначило податкове зобов`язання у сумі 23205,50 грн (а.с.16-19).
Граничний строк сплати зобов`язання за останній місяць 30 січня 2023 року (а.с.1-5).
На той час у відповідача існувала переплата у сумі 137,74 грн (а.с.8-15).
Задекларовані суми податкових зобов`язань не можуть бути оскаржені відповідно до приписів статті 56 Податкового кодексу України.
Таким чином заборгованість відповідача складає 23067,76 грн (а.с.8-15).
11 квітня 2023 року Управління сформувало податкову вимогу на суму 23067,76 грн, котра одержана відповідачем 30 травня того ж року (а.с.23-24).
Приписами частини 2 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів платника податків проводиться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
З часу надіслання відповідачу податкової вимоги минуло більш як 30 календарних днів.
Приписами пункту 1.4 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
З 24 лютого 2022 року в країні діє воєнний стан (загальновідомий факт).
Приписами пункту 69.1 пункту 69 Підрозділу 10. Інші перехідні положення ПК України, яка набрала чинності з 27 травня 2022 року, встановлено, що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Отже, підставою перенесення (відтермінування) строку сплати грошового зобов`язання, який настав після 24 лютого 2022 року, є відсутність у платника податків можливості своєчасно виконати податковий обов`язок щодо дотримання строку сплати податків і зборів.
Про відсутність такої можливості платник податків має завчасно повідомити податковий орган, бо його фінансовий стан відомий тільки йому.
Господарство не повідомило ні податковий орган, ні суд про відсутність можливості своєчасно виконати податковий обов`язок у період дії воєнного стану.
Підсумовуючи, суд зробив висновок про відсутність підстав відтермінування обов`язку зі сплати податку.
Отже, позов ґрунтується на вимогах закону і його належить задовільнити.
Сторони не понесли судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 243-246, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Задовільнити позов.
Стягнути з фермерського господарства "Ткач Анатолій Павлович" (код ЄДРПОУ 34219039, вул.Леніна,74, с.Миролюбівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, 26213) на користь територіальної громади с.Миролюбівка Новоукраїнського району Кіровоградської області податковий борг зі земельного податку з юридичних осіб у сумі 23067,76 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області, протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Р.І. БРЕГЕЙ
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115828700 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Р.І. БРЕГЕЙ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні