Ухвала
від 21.12.2023 по справі 705/2695/23
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/2695/23

2/705/1665/23

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

21.12.2023 м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником адвокатом Кравченком Романом Михайловичем, до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Кравченко Р.М. звернувся до суду з позовом, в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Ухвалою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02.11.2023 позовна заява адвоката Кравченка Р.О. залишена без руху, позивачу наданий строк десять днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі, а саме шляхом обґрунтування позовних вимог та долучення доказів, які підтверджують всі обставини, викладені у позовній заяві.

Представник позивача копію ухвали суду від 02.11.2023 отримав 03.11.2023, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.

Станом на 21.12.2023 недоліки не були усунуті.

Відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду не виконає вимоги ст. ст.175, 177 ЦПК України, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.

На підставі вищевикладеного, суддя доходить висновку, що визначені судом недоліки в строк не були усунуті, а відтак позовна заява вважається неподаною і належить поверненню позивачу.

При цьому враховується, що елементом права на справедливий судовий розгляд є право на доступ до суду. Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що це право не є абсолютним і може підлягати обмеженням. Такі обмеження допускаються з огляду на те, що за своїм характером право доступу до суду потребує регулювання з боку держави. Європейський суд з прав людини зазначив, якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду, та не допустити судовий процес у безладний рух, оскільки право на суд не є абсолютним.

Керуючись ст. ст. 5, 175, 185, 259, 260 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ,подану представником адвокатомКравченком РоманомМихайловичем,до ОСОБА_2 ,третя особа:Орган опікита піклуваннявиконавчого комітетуПаланської сільськоїради Уманськогорайону Черкаськоїобласті,про розірванняшлюбу тавизначення місцяпроживання дитини вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.І.Єщенко

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.12.2023
Оприлюднено25.12.2023
Номер документу115844661
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —705/2695/23

Ухвала від 21.12.2023

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 02.11.2023

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні