ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
22 грудня 2023 року Справа № 903/1089/23
Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г.,
розглянувши справу у порядку спрощеного позовного провадження
за позовом Акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України"
до відповідача: Приватного підприємства "Захід-Центр"
про стягнення 19651грн 79коп
встановив: позивач - АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" звернувся до суду з позовом про стягнення з ПП "Захід-Центр" (відповідача) 19651,79грн. з яких: 9685грн. 63коп. основної заборгованості за надані послуги, 1781грн. 37коп. пені, 5913грн. 79коп. інфляційних втрат, 1383грн. 01коп. - 3% річних та 887грн. 99коп. штрафу. Також просить стягнути з відповідача 2684грн витрат по сплаті судового збору.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань згідно договору складського зберігання зерна №24-ЗБ/2019 від 02.08.2019 щодо повної оплати наданих послуг у строк, встановлений договором.
Ухвалою суду від 03.11.2023 відкрито провадження у справі та постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами; відповідачу встановлено строк до 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позов в порядку ст.ст. 165, 178 ГПК України. Також, відповідачу встановлено строк в 5 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження в порядку ч.4 ст.176 ГПК України. Роз`яснено відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними у справі матеріалами.
Ухвала суду від 03.11.2023, що була надіслана відповідачу на адресу, зазначену в позовній заяві та у витязі з ЄДРПОУ (Україна, 44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, будинок 175А) отримана відповідачем 27.11.2023р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідач у встановлений строк відзиву на позовну заяву та заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не надав.
Згідно ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Враховуючи те, що розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, а відповідач не подав відзиву на позовну заяву та інших письмових заяв чи клопотань, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, суд встановив наступне.
02.08.2019 між АТ Державна продовольчо-зернова корпорація України (далі - АТ ДПЗКУ, позивач, Зерновий склад або Товариство) та ПП «Захід-Центр» (далі - ПП «Захід-Центр», відповідач, Поклажодавець, контрагент) укладено договір складського зберігання зерна №24-3Б/2019 (далі - Договір).
Відповідно п.1.1. Договору Поклажодавець зобов`язаний передати зерно, а Зерновий склад зобов`язаний прийняти його на зберігання на умовах, визначених Договором.
Згідно п.1.3. Договору кількість зерна, що передається на зберігання, його якісні показники та інші характеристики зазначаються у складських документах, що видаються Зерновим складом Поклажодавцю відповідно до умов Договору.
Пунктом 1.4. Договору передбачено, що при виконанні умов Договору Сторони керуються Положенням про ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки філіями та структурними підрозділами ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України (далі - Положення), затвердженим наказом ПАТ ДПЗКУ від 22.06.2017 №136.
Згідно п.1.5. Договору Зерновий склад знаходиться за адресою: 44700, м. Володимир-Волинський, вул. Княгині Ольги, 5.
Відповідно п.3.1. Договору Зерновий склад приймає від Поклажодавця зерно, забезпечує його кількісне і якісне зберігання, та здійснює відвантаження (видачу) зерна Поклажодавцю.
Пунктом 3.2. Договору передбачено, що Зерновий склад видає Поклажодавцю складські документи на зерно не пізніше наступного робочого дня після передачі зерна на зберігання.
Згідно п.3.3. Договору Поклажодавець зобов`язаний своєчасно розраховуватися за надані йому послуги приймання, оформлення, доробки, зберігання, відвантаження зерна та надання додаткових послуг пов`язаних із зберіганням зерна.
Згідно п.4.1. Договору Поклажодавець здійснює доставку зерна на Зерновий склад за власний рахунок, власними силами, згідно пунктів 2.7-2.11 розділу II Положення.
Відповідно п.4.2. Договору приймання та одночасне оформлення зерна на зберігання здійснюється Зерновим складом згідно з п.2.16. розділу II Положення. На бланку складської квитанції у графі Примітка вказують вид надходження зерна.
Згідно п.4.7. та п.4.8. Договору реєстри складаються у двох примірниках. Зерновий склад на підставі реєстру форми №ЗX03 або №ЗХС-4 одночасно з прийманням зерна на зберігання оформлює складську квитанцію, а складське свідоцтво - не пізніше наступного робочого дня. Перші примірники реєстру разом з накладною Поклажодавця та другий примірник складського документа (квитанції або свідоцтва) зберігаються Зерновим складом, другий примірник цього реєстру разом з першим примірником складського документа на зерно та карткою аналізу зерна видається Поклажодавцю.
Пунктом 4.10. Договору передбачено, що на підтвердження прийняття зерна на зберігання, на кожну партію зерна, прийняту протягом доби, Зерновий склад видає Поклажодавцю складський документ із зазначенням фізичної ваги, фактичних показників якості зерна, визначених за середньодобовим зразком, та із заліковою вагою. Залікова вага розраховується згідно додатку №3 до Положення, із врахуванням фізичної ваги та показників для розрахунків, встановлених у додатку №2 до Договору.
Відповідно п.5.1. Договору ведення обліку та оформлення операцій з зерном здійснюється Зерновим складом згідно розділу VII Положення.
Згідно п.6.1. Договору часткове або повне відвантаження зерна здійснюється Зерновим складом на підставі письмової заяви Поклажодавця (Додаток №5 до Договору) із зазначенням найменування зерна, його кількості (ваги), експедитора/перевізника, виду транспорту та дати відвантаження. Заява має буди надана Зерновому складу не пізніше ніж 10 (десять) робочих Днів до запланованої дати відвантаження зерна. Кількість (вага), строки та спосіб відвантаження зерна (в тому числі - перелік транспортних засобів, водіїв та експедиторів) узгоджуються із Зерновим складом з урахуванням технічних можливостей Зернового складу, погодних умов та інших факторів.
Відповідно до п.6.3. Договору для отримання зерна Поклажодавець зобов`язаний надати Зерновому складу оригінал першого примірника складського документа на зерно, заяву на відвантаження зерна, довіреність на отримання зерна із зазначенням його кількості та підписаний акт звірки взаємних розрахунків станом на дату відвантаження.
Відповідно до п.6.10. Договору при відвантаженні зерна на автотранспорт, Зерновий склад зобов`язаний виписати товарно-транспортну накладну на вантаж в кількості не менше чотирьох екземплярів. Вказані документи засвідчуються підписом (із зазначенням П.І.Б., посади) уповноваженого представника Зернового складу, і печаткою Зернового складу, а також особи, яка отримала вантаж (партію зерна) згідно довіреності. Автотранспорт із партією зерна випускається з території Зернового складу при наявності перепустки.
Згідно п.6.13. Договору доказом виконання Зерновим складом обов`язку з відвантаження партії зерна належної кількості та відповідної якості на час відвантаження, с підписана представником Поклажодавця товарно-транспортна накладна (форма №1-ТН), погашена складська квитанція, надане посвідчення про якість і копія залізничної накладної, виправлення в тексті яких не допускаються.
Відповідно до п.9.1, п.9.2. та п.9.3. Договору послуги Зернового складу по відвантаженню / переоформленню надаються виключного за умови 100% попередньої їх оплати та оплати всіх попередніх послуг, в тому числі послуг зі зберігання. Розрахунки за надані послуг здійснюються в безготівковій формі, в національній валюті України - гривні, з урахуванням податку на додану вартість. Тарифи на послуги Зернового складу представлені у Додатку №1 до Договору, і є складовою та невід`ємною частиною Договору.
Згідно п.9.4. Договору Поклажодавець сплачує вартість послуг Зернового складу, пов`язаних з прийманням, очищенням, знезараженням, сушінням зерна при передачі такого зерна на зберігання з моменту видачі складського документа на таке зерно, а також сплачує вартість послуг Зернового складу по зберіганню зерна щомісячно, до 10 (десятого) числа місяця, наступного за місяцем, в якому були надані послуги. Оплата здійснюється з розрахунку залікової ваги зерна. У випадку, якщо фактична вага зерна, внаслідок проведення доробки чи природного убутку відрізняється від залікової, що підтверджується відповідним актом-розрахунком, наданим Поклажодавцю, оплата за зберігання з моменту підписання такого акту здійснюється з розрахунку фактичної ваги зерна, вказаної у такому акті.
Пунктами 9.5 та 9.7 Договору передбачено, що Зерновий склад може виставляти рахунки на оплату наданих послуг. Відсутність рахунку Зернового складу на дату оплати, визначену згідно Договору, не звільняє Поклажодавця від обов`язків по оплаті вартості послуг Зернового складу. Сторони укладають і підписують акт приймання-передачі наданих послуг до 10 (десятого) числа місяця, наступного за місяцем в якому були надані послуги. У випадку не підписання Поклажодавцем акту приймання-передачу наданих послуг та ненадання вмотивованої відмови від його підписання протягом 5 (п`яти) робочих днів з моменту його отримання, Акт приймання-передачі наданих послуг вважається підписаним, а послуги, зазначені в Акті - прийнятими без зауважень Поклажодавцем та підлягають оплаті в повному обсязі.
Згідно п. 11.1. Договору у разі невиконання або неналежного виконання умов Договору Сторони несуть відповідальність та відшкодовують завдані збитки, у порядку, передбаченому чинним законодавством України та умовами Договору.
Відповідно до п.11.3. Договору у випадку прострочення строків оплати послуг Зерновий склад має право нарахувати пеню Поклажодавцю в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, а за прострочення понад 30 днів Поклажодавець додатково сплачує штраф у розмірі 7% від вказаного платежу. До вимог про стягнення пені за несвоєчасну оплату послуг застосовується позовна давність 3 роки.
Згідно п.11.9 Договору сплата штрафних санкцій не звільняє Сторони від виконання Договірних зобов`язань.
Пунктом 16.1. Договору передбачено, що Договір набирає чинності з моменту його укладення і діє до 31 травня 2020 року, а в частині розрахунків - до повного виконання.
Згідно п.16.3. Договору зміни до Договору можуть бути внесені лише за згодою Сторін, шляхом укладення Додаткової угоди до Договору.
Договір з додатками підписаний сторонами без зауважень та завірений їх печатками.
На виконання умов договору позивач надав послуги відповідачу в частині приймання, контролю показників, очищення, зберігання та відвантаження на загальну суму 12 685,63 грн, що підтверджується Актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №81 від 31.08.2019.
Позивачем надіслано відповідачу Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №81 від 31.08.2019 засобами поштового зв`язку AT «Укрпошта», а саме цінним листом з описом, що підтверджується описом вкладення до цінного листа, поштовою накладною №4470101889913 та фіскальним чеком № 4470101889913 від 19.05.2023.
Враховуючи відсутність вмотивованої відмови відповідача від підписання Акту здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.08.2019 № 81, даний Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) вважається підписаним та підлягає оплаті в повному обсязі, а послуги зазначені в Акті, а саме контроль показників, відвантаження, приймання, очищення та зберігання, прийнятими без зауважень.
На підтвердження факту прийняття зерна на зберігання від відповідача, позивачем видано складську квитанцію № 70 від 03.08.2019 на зерно пшениці 4 класу урожаю 2019 року у загальній кількості 51,690 тон.
На виконання умов договору позивач здійснив доведення (доробку) зерна до відповідних показників якості, що підтверджується Розпорядженням № 45 на очистку, сушіння зерна, насіння олійних культур і трав від 03.08.2019 та Актом на очистку зерна, сушіння зерна, насіння олійних культур і трав від 08.08.2019.
Позивач та відповідач підписали остаточний Акт-розрахунок № 15 від 23.03.2019, згідно якого Відповідач прийняв послуги з доробки (доведення) зерна до відповідних показників якості, а також визнав списання відходів III категорії в результаті очищення в розмірі 690 кг, та убуток в масі від зниження смітної домішки зверх списаних за актами доробки цінних і непридатних відходів в розмірі 10 кг.
Позивачем на підставі Акту здачі-приймання робіт № 81 від 31.08.2019 виставлено відповідачу рахунок на оплату № 60 від 31.08.2019 на загальну суму 12 685грн. 63коп.
Відповідач не виконав свої зобов`язання щодо повної оплати наданих послуг у строк, встановлений договором.
Листом від 20.07.2022 № 2 Відповідач повідомив, що оплату за послуги згідно платіжного доручення № 62290775 від 12.07.2022 у сумі 3 000,00 грн від Затирахи 0.1. вважати оплатою заборгованості від ПП «Захід-Центр» згідно рахунку № 60 від 31.08.2019., що свідчить про обізнаність відповідача щодо факту наявності заборгованості перед AT «ДПЗКУ» згідно рахунку № 60 від 31.08.2019 у розмірі 12 685грн. 63коп
На виконання умов договору, відповідач частково оплатив заборгованість у розмірі 3 000грн. згідно рахунку на оплату № 60 від 31.08.2019, що підтверджується платіжним дорученням № 62290775 від 12.07.2022, внаслідок чого загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем становить 9 685грн. 63коп.
26.01.2023 позивач направив відповідачу лист-вимогу № 36 з проханням погасити заборгованість за договором у розмірі 9 685грн. 63коп.. Однак, жодної відповіді на вказаний лист позивач не отримав.
До дій, що свідчать про прийняття відповідачем наданих послуг з доробки зерна належить підписання відповідачем Акту-розрахунку № 15 від 23.08.2019, в якому останній визнав надані послуги з доробки (доведення) зерна до відповідних показників якості, а також відсутність вмотивованої відмови Відповідача від підписання Акту здачі-приймання робіт № 81 від 31.08.2019, що свідчить про прийняття ПП «ЗАХІД-ЦЕНТР» зазначених в Акті № 81 від 31.08.2019 послуг без зауважень.
До дій, що свідчать про визнання боргу належить лист ПП «ЗАХІД-ЦЕНТР» від 20.07.2022 № 2, відповідно до якого Відповідач визнає заборгованість перед AT «ДПЗКУ» та просить оплату за послуги (платіжне доручення № 62290775 від 12.07.2022) в розмірі З 000,00 грн вважати оплатою заборгованості від ПП «ЗАХІД-ЦЕНТР» згідно рахунку № 60 від 31.082019.
Відповідач прийняв надані позивачем послуги та визнав наявність заборгованості за договором, однак свої зобов`язання належним чином не виконав, кошти за надані послуги у повному обсязі не сплатив, внаслідок чого у нього на час подання позову виникала заборгованість перед позивачем в сумі 9 685,63 грн.
Враховуючи зазначене, у відповідача перед позивачем існує заборгованість у сумі 9685грн. 63коп. за договором складського зберігання зерна №24-ЗБ/2019 від 02.08.2019р.
Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
В силу ст. 173 Господарського кодексу України та ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ч.1, 7 ст.193 ГК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язань відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.
Відповідно до ст.599 ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно ч.1 ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Укладений між сторонами договір є договором складського зберігання.
Згідно п.1 ст.957 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за договором складського зберігання товарний склад зобов`язується за плату зберігати товар, переданий йому Поклажодавцем, і повернути цей товар у схоронності.
Відповідно п.1 ст.946 ЦК України плата за зберігання та строки її внесення встановлюються договором зберігання.
Згідно ст.26 Закону України Про зерно та ринок зерна в Україні за договором складського зберігання зерна зерновий склад зобов`язується за плату зберігати зерно, що передане йому суб`єктом ринку зерна.
Відповідно до ст.18 вищезазначеного Закону плата за зберігання зерна, строки її внесення встановлюються договором складського зберігання зерна.
Відповідно до Постанови Верховного Суду від 26 серпня 2021 року у справі №910/3826/20, згідно зі статтею 947 Цивільного кодексу України витрати зберігача на зберігання речі можуть бути включені до плати за зберігання. Витрати, які сторони не могли передбачити при укладенні договору зберігання (надзвичайні витрати), відшкодовуються понад плату, яка належить зберігачеві. При безоплатному зберіганні поклажодавець зобов`язаний відшкодувати зберігачеві здійснені ним витрати на зберігання речі, якщо інше не встановлено договором або законом.
На день розгляду спору заборгованість відповідача за надані послуги становить 9685грн. 63коп. не погашена, не оспорена, підтверджується матеріалами справи та є підставною, а тому позов в цій частині підлягає до задоволення.
Згідно ч.1 ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.1 ст.230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Згідно ст.ст. 546, 549 ЦК України виконання зобов`язань за договором можуть забезпечуватись неустойкою (штрафом, пенею). Неустойка (штраф, пеня) є грошова сума або інше майно, яке боржник повинен передати кредитору в разі порушення боржником зобов`язання.
Частинами 4 та 6 ст.231 ГК України встановлено, що штрафні санкції за порушення зобов`язання застосовуються у розмірі передбаченому сторонами у договорі.
Відповідно до ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до поданого розрахунку, позивач нарахував відповідачу 1781грн. 37коп. пені та 887грн. 99коп. штрафу згідно п.11.3 договору, 5913грн. 79коп. інфляційних втрат та 1383грн. 01коп. - 3% річних.
Суд, перевіривши розрахунки позивача щодо нарахування зазначених сум, встановив, що нараховані 1781грн. 37коп. пені, 887грн. 99коп. штрафу, 5913грн. 79коп. інфляційних втрат та 1383грн. 01коп. - 3% річних є підставними та підлягають до стягнення з відповідача.
Згідно із ч.ч. 2-4 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати позивача зі сплати судового збору слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 86, 129, 233, 236-238, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Захід-Центр" (Україна, 44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, будинок 175А, код ЄДРПОУ 38042005) на користь Акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (01033, м.Київ, вул.Саксаганського, буд.1, код ЄДРПОУ 37243279, банківські реквізити: AT «Державний експортно-імпортний банк України»; МФО 322313 Україна, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127; ІПН 000321126658; IBAN НОМЕР_1 ) 19651грн. 79коп. з яких: 9685грн. 63коп. основної заборгованості за надані послуги, 1781грн. 37коп. пені, 5913грн. 79коп. інфляційних втрат, 1383грн. 01коп. - 3% річних та 887грн. 99коп. штрафу, а також 2684грн витрат по сплаті судового збору.
Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.
Повне рішення складено 22.12.2023.
СуддяО. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115852704 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зберігання |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні