Ухвала
від 18.12.2023 по справі 910/10108/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

18.12.2023Справа № 910/10108/23За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал" (04053, м. Київ, вул. Кудрявський Узвіз, 5-Б, ідентифікаційний номер 36799749)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс" (03035, м. Київ, вул. Сурикова, 3, корп. 8Б, ідентифікаційний номер 43430711)

про банкрутство

Суддя Яковенко А.В.

секретар судового засідання Панасюк Ю.М.

Представники учасників: згідно з протоколом судового засідання.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У червні 2023 року до Господарського суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.07.2023 № 910/10108/23 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 28.08.2023 р.

Судове засідання, призначене на 28.08.2023, не відбулось у зв`язку з перебуванням судді Яковенко А.В. на лікарняному.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 13.09.2023 призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 02.10.2023.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 02.10.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс". Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердикт Капітал" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс" в розмірі 97 300 000,00 грн. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс". Оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення № 71576 від 09.10.2023 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс". Призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс" (03035, м. Київ, вул. Сурикова, 3, корп. 8Б, ідентифікаційний номер 43430711) арбітражного керуючого Ткачука Олександра Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 113 від 04.02.2013). Визначено дату проведення попереднього судового засідання на 18.12.2023.

17.11.2023 до суду надійшло клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Ткачука О.В. про зобов`язання керівника боржника вчинити дії.

20.11.2023 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання розпорядника майна про долучення доказів до матеріалів справи.

23.11.2023 до суду надійшло клопотання розпорядника майна про долучення до матеріалів справи аналізу фінансово-господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Женева Фінанс».

15.12.2023 до Господарського суду м. Києва надійшла заява розпорядника майна про сплату винагороди.

У судове засідання, призначене на 18.12.2023, з`явився розпорядник майна. Представники сторін у судове засідання не з`явилися, хоча про дату, час і місце його проведення були повідомлені належним чином.

Дослідивши заяву розпорядника майна про виплату винагороди, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Нормами ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Нормами ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» на депозитний рахунок Господарського суду міста Києва були внесені грошові кошти у розмірі 60 300,00 грн. відповідно до платіжної інструкції № 375950001 від 19.06.2023 для авансування винагороди арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

Судом встановлено, що арбітражний керуючий Ткачук О.В. просить суд здійснити йому сплату грошової винагороди за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника у справі № 910/7074/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест-Холдинг" за період з 02.10.2023 по 02.12.2023 в розмірі 40 200,00 грн.

З огляду на вищезазначене, враховуючи те, що право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень, суд вважає за можливе задовольнити заяву розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Ткачука О.В. про винагороду та здійснити сплату основної винагороди арбітражному керуючому Ткачуку О.В. за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника у справі № 910/10108/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Женева Фінанс» за період з 02.10.2023 по 02.12.2023 в розмірі 40 200,00 грн. з депозитного рахунку Господарського суду міста Києва за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал».

Дослідивши клопотання розпорядника майна про зобов`язання керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Женева Фінанс» вчинити дії, судом встановлено наступне.

Розпорядником майна арбітражним керуючим Ткачуком О.В. були надіслані запити від 16.10.2023 (вручений 19.10.2023) та від 31.10.2023 (вручений 06.11.2023) на адресу керівника ТОВ «Фінансова компанія «Женева Фінанс» про надання інформації та документів, необхідних для проведення інвентаризації та аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника, а також забезпечити можливість проведення інвентаризації майна боржника, однак жодної відповіді на вказані запити розпорядником майна отримано не було.

Згідно зі ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися до господарського суду та суду загальної юрисдикції у випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Частиною 3 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що розпорядник майна зобов`язаний: розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

За приписами частин 1, 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Доказами, за визначенням частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частинами 1-2, 4 статті 81 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Судом враховано, що згідно з частиною 1 статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За приписами частини 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

З огляду на те, що розпоряднику майна необхідні запитувані документи та інформація для вжиття заходів, визначених Кодексом України з процедур банкрутства, у процедурі розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Женева Фінанс», у тому числі в частині проведення аналізу фінансово-господарського стану боржника та проведення інвентаризації майна боржника, суд задовольняє клопотання розпорядника майна про зобов`язання керівника боржника вчинити дії.

При цьому, господарський суд звертає увагу керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Женева Фінанс» Супруна Андрія Володимировича на вимоги частин 7, 8 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Керуючись ст.ст. 12, 30, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 81, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву розпорядника майна арбітражного керуючого Ткачука О.В. про виплату винагороди.

2. Здійснити сплату основної винагороди арбітражному керуючому Ткачуку Олександру Вікторовичу (свідоцтво арбітражного керуючого № 113 від 04.02.2013, ідентифікаційний код отримувача НОМЕР_1 ) на його рахунок, відкритий у АТ «Універсал Банк», МФО 322001, номер рахунку IBAN НОМЕР_2 за виконання ним повноважень розпорядника майна у справі № 910/10108/23 за період з 02.10.2023 по 02.12.2023 в розмірі 40 200 (сорок тисяч двісті) грн., 00 коп. з депозитного рахунку Господарського суду міста Києва UA418201720355289002000015332, відкритого у Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, код ЄДРПОУ 05379487 за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» у відповідності до платіжної інструкції № 375950001 від 19.06.2023.

3. Задовольнити клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Ткачука О.В. про зобов`язання керівника боржника вчинити дії.

4. Зобов`язати керівника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Женева Фінанс" (код ЄДРПОУ 43430711) Супруна Андрія Володимировича:

- Видати наказ на проведення інвентаризації активів ТОВ "Фінансова компанія "Женева Фінанс" та включити до складу інвентаризаційної комісії розпорядника майна арбітражного керуючого Ткачука О.В. (свідоцтво №113 від 04.02.2013 року);

- Повідомити розпорядника майна, арбітражного керуючого Ткачука О.В. про час та місце проведення такої інвентаризації;

- Передати розпоряднику майна, арбітражному керуючому Ткачуку О.В. копії документів, щодо ТОВ "Фінансова компанія "Женева Фінанс" (код ЄДРПОУ 43430711), а саме:

1) засвідчені копії статутних документів боржника;

2) відомості про банківські рахунки боржника та залишки грошових коштів на них;

3) виписки з усіх банківських рахунків боржника за період з 01.01.2020 року по теперішній час;

4) засвідчені копії фінансової (статистичної) та податкової звітності боржника та доказів їх подання за період з 01.01.2020 року по теперішній час;

5) засвідчені копії всіх первинних документів, якими підтверджується вчинення будь-яких правочинів боржником за період з 01.01.2020 року по теперішній час;

6) відомості про існуючу кредиторську заборгованість боржника станом на даний час та засвідчені копії документів, які підтверджують підстави її виникнення;

7) відомості про активи (майно) боржника: перелік майна, майнових прав, прав вимоги, дебіторської заборгованості боржника із зазначенням їх балансової вартості, а також засвідчені копії документів, які підтверджують право власності (інші майнові прав або права вимоги) на активи (майно) боржника.

5. Копію ухвали направити розпоряднику майна та керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Женева Фінанс» Супруну А.В.

Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена в п.1. Оскарження ухвали не зупиняє провадження у справі про банкрутство.

Повний текст ухвали складено 22.12.2023

Суддя А.В. Яковенко

Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено25.12.2023
Номер документу115855841
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —910/10108/23

Постанова від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 02.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

Ухвала від 14.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Яковенко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні