ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" грудня 2023 р.м. Одеса № 916/5538/23Суддя Господарського суду Одеської області Цісельський О.В.,
дослідивши матеріали позовної заяви (вх.№6123/23 від 19.12.2023)
за позовом: Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (вул. Академіка Заболотного, № 26, м. Одеса, 65025, код ЄДРПОУ 01998526)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Леге Арс Фарм» (вул. Трамвайна, № 17, смт. Таїрове, Овідіопольський р-н, Одеська обл., 65496, код ЄДРПОУ 40304011)
про стягнення 172 791,28 грн,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леге Арс Фарм», в якому просить суду стягнути з відповідача на його користь заборгованість по орендній платі у розмірі 172791,28 грн.
В обґрунтування позову позивач посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за договором суборенди нежитлового приміщення від 02.04.2018, укладеного між ТОВ « 111» та ТОВ «Леге Арс Фарм», щодо належної та своєчасної сплати суборендної плати.
При дослідженні матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Вимоги до позовної заяви, викладені у статті 162, 164 та статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, позивач зазначив код ЄДРПОУ Товариства з обмеженою відповідальністю «Леге Арс Фарм» як: 40304011, по зазначеному ж коду наразі зареєстроване Товариство з обмеженою відповідальністю «Лімітед Прайс», при цьому, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням вказаної особи є: вул. Берковецька, № 6Д, м. Київ, 04128.
Враховуючи наведене, позивачем порушено вимоги ч. 3 ст. 162 ГПК України щодо зазначення вірної назви та адреси відповідача, оскільки у вступній частині позову зазначено найменування відповідача як: Товариство з обмеженою відповідальністю «Леге Арс Фарм», а адресу відповідача як: вул. Трамвайна, № 17, смт. Таїрове, Овідіопольський р-н, Одеська обл., 65496.
Разом з тим, в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивачем у поданому позові також не зазначено інформації щодо наявності у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»).
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом до подання позовної заяви зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З зазначених вимог випливає обов`язок позивача надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів незалежно від того, чи є у наявності у відповідача дані документи.
В якості доказів направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів позивачем був наданий фіскальний чек від 12.12.2023, однак суд наголошує позивачу, що належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є документ, що підтверджує факт надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення в поштовий конверт, який містить номер поштового відправлення, надані в оригіналі
Додатково, враховуючи встановлені вище обставини щодо невірного визначення повного найменування та адреси місцезнаходження відповідача, суд не приймає до уваги додані позивачем до позовної заяви докази відправлення, як належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника), якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частинами 4 та 5 статті 91 ГПК України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З 1 вересня 2021 року застосовуються нові вимоги до оформлення документів - набрав чинності ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (далі ДСТУ 4163, Стандарт). Починаючи з 1 вересня 2021 року усі державні органи, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації та інші юридичні особи повинні застосовувати ДСТУ 4163.
При цьому, відповідно до пункту 5.26 Національного стандарту України «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2020», затвердженого наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний цент проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 №144, відмітку про засвідчення копії документа складають із слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що копії документів, долучених позивачем до позову, зокрема, листи ТОВ «Леге Арс Фарм» від 14.10.2023 (вх. №№ 01/01-07/1820, 01/01-07/1821), листи ТОВ « 111» від 16.10.2023 та від 17.10.2023 (вх. №№ 01/01-07/1819, 01/01-07/1822), лист ТОВ «Леге Арс Фарм» від 17.10.2023 на адресу ТОВ « 111», лист Управління обласної ради з майнових відносин Одеської обласної ради № 05/3283/23 від 20.10.2023 взагалі не містять відмітки про засвідчення, а отже, в порушення вказаних вимог, позивачем не засвідчено належним чином копії документів долучених до позовної заяви.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, у суду наявні підстави для залишення позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (вх. № 6123/23 від 19.12.2023) без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (вх. № 6123/23 від 19.12.2023) залишити без руху.
2. Встановити Комунальному некомерційному підприємству «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради», у разі подання заяви про усунення недоліків позову, надати суду докази надсилання відповідачу заяви про усунення недоліків позовної заяви від 19.12.2023 за вх.№6123/23.
4. Роз`яснити Комунальному некомерційному підприємству «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради», що за змістом ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 22.12.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Цісельський
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115856684 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Цісельський О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні