Постанова
від 27.09.2010 по справі 2а-4503/10/9/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2010 р.

Справа №2а-4503/10/9/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом   Управління Пенсійного фонду України в Роздольненському районі АР Крим          

до   Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський світанок"              

про стягнення 187,02 грн. заборгованості

за участю представників:

позивача – не з’явився,

відповідача – не з’явився

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Роздольненському районі АР Крим звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримський світанок» заборгованості у сумі 187,02грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачена сума фінансових санкцій та пені, застосованих відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Роздольненському районі АР Крим.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон України №1058).

Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із  законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Ст. 3 Закону України №1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону України №1058 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до п.4,6 ч. 2 ст. 17 Закону України №1058 страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний  базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо  страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них  застосовуються фінансові санкції, передбачені  Законом (п. 6 ст. 20 Закону).

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).

За несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) відповідачем страхових внесків до Пенсійного фонду, позивачем були прийняті рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій пені №363 від 23.10.06р. на суму 170,00грн. та рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені №297 від 08.09.08р. на загальну суму 76,00грн., з яких: 20,51грн. – розмір штрафних санкцій і 55,49грн. – нарахування пені, яке було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на ньому (а.с. 14), проте, як вбачається з розрахунку, наданого позивачем,  заборгованість по рішенню №363 від 23.10.06р. відповідачем була частково сплачена, в зв’язку з чим, позовні вимоги становлять 187,02грн., з яких: 111,02грн. за рішенням №363 від 23.10.06р. та 76,00грн. за рішенням №297 від 08.09.08р. (а.с. 4).

Ухвалою суду від 27.07.10р. у позивача були витребувані докази отримання відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій №363 від 23.10.06р. (а.с. 34). У виконання ухвали суду, позивачем було надане поштове повідомлення із підписом про отримання рішення №363 від 23.10.06р. відповідачем, проте, дата отримання, зазначена у ньому -  10.10.06р.

Таким чином, з урахуванням того, що у наданому поштовому повідомленні датою отримання його відповідачем зазначено 10 жовтня, тоді як рішення про застосування фінансових санкцій №363 датовано 23.10.06р., суд не приймає зазначене поштове повідомлення у якості доказу отримання відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій №363 від 23.10.06р. А отже, суд, на підставі ст. 71 КАС України, відмовляє у задоволенні позову в частині стягнення з відповідача фінансових санкцій у розмірі 111,02грн. по рішенню №363 від 23.10.06р.

Частиною 14 ст. 106 Закону №1058, встановлено, що страхувальник у десятиденний строк має право оскаржити у судовому порядку рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу.

Відповідно до абз. 8 ч.3 ст. 106 Закону України №1058 у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним  заборгованості за рішенням №297 від 08.09.08р. або його оскарження.

В зв’язку з чим, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

       1.Позов  задовольнити частково.

        2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримський світанок» (96210, АР Крим, Роздольненський район, с. Чернишево,  вул. Новосадова, 1-а, ЄДРПОУ 31680836) на користь Управління Пенсійного фонду України в Роздольненському районі АР Крим заборгованість у сумі 76,00грн.

        3. В іншій частині позовних вимог відмовити.

У разі неподання  апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання  постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).

       Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

       Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя                                                                Цикуренко А.С.

           

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення27.09.2010
Оприлюднено13.10.2010
Номер документу11586504
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4503/10/9/0170

Постанова від 27.09.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Цикуренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні