Дзержинський районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 638/3943/14-к
Провадження № 1-в/638/637/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова
у складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
з участю прокурора: ОСОБА_3 ,
з участю лікаря-психіатра: ОСОБА_4 ,
з участю особи, стосовно якої розглядається справа: ОСОБА_5 ,
з участю захисника: ОСОБА_6 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні заяву лікаря-психіатра КНП «МПНД №3» ХМР ОСОБА_4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
14.12.2023 року до Дзержинського районного суду м. Харкова звернулась лікар-психіатр КНП «МПНД №3» ХМР ОСОБА_4 із заявою про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заява обґрунтована тим, що ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 06.06.2023 року ОСОБА_5 змінено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку. У зв`язку із безперервним прогредієнтним перебігом хвороби, відсутності стійкої ремісії, повного критичного контролю ставлення до хвороби та установки на амбулаторне лікування, можливості контролювати психічний стан та поведінку, лікар-психіатр просить задовольнити вказану заяву.
В судовому засіданні лікар-психіатр КНП «МПНД №3» ХМР ОСОБА_4 підтримала заяву та просила її задовольнити.
ОСОБА_5 не заперечував проти продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги.
Захисник ОСОБА_6 також не заперечував проти вказаної заяви.
Прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 вважав, що заява підлягає до задоволення та просив продовжити застосування до ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 21.03.2014 року до ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації у психіатричний заклад із суворим наглядом, у зв`язку із скоєним злочином, передбаченим частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України.
В подальшому ухвалами судів здійснювалось продовження застосування примусових заходів медичного характеру.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 06.06.2023 року змінено застосування примусових заходів медичного характеру з госпіталізації психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України.
З 23.06.2023 року ОСОБА_5 надається амбулаторно психіатрична допомога у примусовому порядку в КНП «МПНД №3» ХМР.
12.12.2023 року ОСОБА_5 був пред`явлений на огляд лікарсько-консультативної комісії КНП «МПНД №3» ХМР для вирішення питання щодо припинення або продовження строку застосування АПДД.
Пунктом 7 частини 1статті 537 КПК Українивизначено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення.
Зі змісту пункту 1 частини другоїстатті 539 КПК Українислідує, що у разі необхідності вирішення питання про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення відповідне клопотання (подання) подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Згідно з частиною 1статті 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Положеннями частини 3 статті 22 Закону України «Про психіатричну допомогу» зазначено, що заяви лікаря-психіатра про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку розглядаються судом за місцем проживання особи у десятиденний строк з дня їх надходження. Заяви представників закладів з надання психіатричної допомоги про продовження госпіталізації в примусовому порядку розглядаються судом за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги у десятиденний строк з дня їх надходження.
Відповідно до частини 1статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним,Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.
Згідно з пункту 1 частини 2статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», за рішенням суду застосовуються такі примусові заходи медичного характеру, зокрема, як надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Як вбачається з пункту 1 частини 1статті 94 КК України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати примусові заходи медичного характеру, зокрема, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Частиною 3статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»встановлено, що питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Відповідно до частини 1статті 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
При цьому, частини 2 зазначеної статті регламентовано, що особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №8 від 12.12.2023 року зазначено, що ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням у формі паранойдної шизофренії з безперервним перебігом із змішаним типом дефекту, у зв`язку із чим в теперішній час потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру в закладі з надання амбулаторної психіатричної допомоги.
Враховуючи викладене, з урахуванням висновку комісії лікарів-психіатрів, суд вважає за доцільне заяву задовольнити та продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги строком на 6 місяців.
Керуючись ст.ст.369-372,512,514,537,539 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву лікаря-психіатра КНП «МПНД №3» ХМР ОСОБА_4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги у відносшенні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на строк 6 місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом семи днів з моменту її оголошення.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115866377 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Хайкін В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні